Karty graficzne

Krótki test 9 kart graficznych

Płyty główne – część I

Minitest
Modelleadtek winfast 3d s320Winfast 3D S320leadtek winfast 3d s3500zxWinfast 3D S3500ZXvivatec agp-300zAGP-300Zvivatec agp-300sAGP-300Sviewtop 3d vulcan b3D VulcanB
ProducentLeadtekVivatecViewTop
http://www.leadtek.com.twwww.gasco.com.plwww.viewtop.com
DostarczyłGasco KrakówBIOS Warszawa
tel.(0-12) 637 00 97(0-22) 867 51 38
faks423 76 52662 10 27
e-mail:[email protected][email protected]
WWW:http://www.gasco.com.pl/
Cena [zł] (z VAT-em)545310220180520
Gwarancja1 rok2 lata
Dane techniczne
MagistralaAGP
ProcesornVidia RIVA TNTnVidia RIVA 128 ZXnVIDIA RIVA128ZXnVIDIA RIVA1283 DFx Voodoo Banshee
Pamięć [typ/zainstalowane/maks.]SDRAM 16/16SGRAM 8/8SGRAM 4/8SGRAM 16/16
RAMDAC250 MHz230 MHz
Maks. częstotliwość odświeżania240 Hz120 Hz100 Hz250 Hz
Maks. rozdz./kolory1920×1200 / 32, 60 Hz1920×1200 / 16, 75 Hz1280×1024 / 851280×1024 / 751600×1200 / 85
Maks. kolorów/rozdz.32bpp / 1920×120032bpp / 1600×120032bpp / 1280×102432bpp / 1600×1200
Wyniki
WinQuake (320 bigass1)39,439,244,644,044,8
Quake II GL (640 demo1)44,733,033,633,429,5
Turok Direct3D56,642,042,041,853,6
Final Reality Overall Performance3,33,13,13,13,3
ChipMark E107,697,798,496,9112,9
Wydajność 2D10199103103101
Wydajność Direct3D353301348339322
Wydajność OpenGL162116116116143
Wydajność łączna255215242237233
Wyposażenie176174159159187
Ergonomia3323181833
Możliwości393337344339377
Możliwości/cena257255277286251

Płyty główne – część II

Minitest
Modelguillemot mxgamerphoenixpciMaxiGamer Pheonixguillemot mxgamerphoenixagpMaxiGamer Pheonixcard expert gx3CardExpert GX3yuan agp-500tAGP-500T
ProducentGuillemotCardexYUAN
http://www.guillemot.com
DostarczyłGasco KrakówBIOS Warszawa
tel.(0-12) 637 00 97(0-22) 867 51 38
faks423 76 52662 10 27
e-mail:[email protected][email protected]
WWW:http://www.gasco.com.pl/
Cena [zł] (z VAT-em)500500280600
Gwarancja1 rok2 lata
Dane techniczne
MagistralaPCIAGP
Procesor3Dfx BansheeS3 Savage3DnVidia RIVA TNT
Pamięć [typ/zainstalowane/maks.]SGRAM 16/16SDRAM 8/8SDRAM 16/16
RAMDAC250 MHz
Maks. częstotliwość odświeżania120 Hz160 Hz240 Hz
Maks. rozdz./kolory1920×1440 / 32, 60 Hz1600×1200 / 16, 85 Hz1920×1200 / 32, 60 Hz
Maks. kolorów/rozdz.32bpp / 1920×144032bpp / 1280×102432bpp / 1920×1200
Wyniki
WinQuake (320 bigass1)39,239,339,139,1
Quake II GL (640 demo1)31,331,129,743,9
Turok Direct3D57,757,746,754,0
Final Reality Overall Performance3,03,02,83,0
ChipMark E110,7113,0104,2107,7
Wydajność 2D979699100
Wydajność Direct3D355355268327
Wydajność OpenGL148148100166
Wydajność łączna252251193241
Wyposażenie165165173166
Ergonomia24243033
Możliwości369368325374
Możliwości/cena249248253243