Kontakt doskonały

Masz problem z utrzymaniem aktualności ksiażki adresowej Outlooka? Nie ma na to skutecznej recepty, ale można próbować pomóc samemu sobie - używając odpowiednich narzędzi.

Co zrobić, aby książka adresowa programu pocztowego była zawsze aktualna? Najlepiej regularnie korespondować ze znajomymi. Ta metoda sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy wspomniana książka zawiera kilka lub kilkanaście osób. Przy dziesiątkach kontaktów ich ręczna aktualizacja jest zbyt pracochłonna.

Contacts Verifier 1.0
Wymagania: Windows 98/Me/2000/NT/XP, Outlook 2000/XP, ok. 900 KB na dysku
+ szybkość działania
– metoda skuteczna w ok. 66%
– wersja tylko dla Outlooka
Rejestracja: freeware
www.mailutilities.com/outlook/cov/
Plaxo Contacts
Wymagania: Windows 98/Me/2000/NT/XP, Outlook 2000/XP, Outlook Express 5.0 lub nowszy
umieszczanie kontaktów na serwerze
wersja tylko dla Outlooka/OE
Cena: 24 USD
www.plaxo.com

Contacts Verifier to proste narzędzie integrujące się z menu outlookowej książki adresowej. Aplikacja umożliwia szybkie sprawdzenie kontaktów, symulując działanie serwera SMTP – łączy się z serwerem adresata i odpytuje go o konkretnego użytkownika. Wynik działania narzędzia przedstawiony jest w postaci czytelnej tabeli. Sposób pracy drugiej z testowanych aplikacji – programu Plaxo – zmusza do aktywności osoby znajdujące się w aktualizowanej bazie naszych kontaktów. Do osób tych wysyłana jest wiadomość o aktualizacji i prośba o podanie najświeższych informacji na swój temat. Dane wracają do nadawcy i automatycznie trafiają do książki adresowej. Mogą one być zapisywane także na serwerze producenta Plaxo, co przyda się przede wszystkim osobom korzystających z komputera w wielu miejscach (np. w pracy i w domu).

Żadna z opisywanych aplikacji nie jest idealna. Dobrym rozwiązaniem jest za to jednoczesne stosowanie obu – oczywiście pod warunkiem, że używamy Outlooka lub OE.