Microsoft LifeCam VX-1000

Prosta i dobrze wykonana kamerka internetowa do podstawowych zastosowań jak wideo rozmowa poprzez komunikator internetowy. Funkcjonalna podstawka zapewnia stabilne ustawienie kamery zarówno na płaskim podłożu oraz krawędzi ekranu monitora.

Kamerka Microsoft LifeCam VX-1000 to urządzenie przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników, którzy przede wszystkim wykorzystuję kamerę internetową do podstawowych zastosowań. Sercem urządzenia jest sensor z matrycą CMOS, który rejestruje obraz o fizycznej rozdzielczości VGA – 640×480 pikseli.

LifeCam VX-1000 wyróżnia się bardzo funkcjonalną podstawką, która pozwala na wygodne ustawienie kamerki na płaskim podłożu lub zawieszenie jej na monitorze. O tym, że jest to bardzo dobre rozwiązanie świadczy nagminne kopiowanie wzoru podstawki wśród konkurencyjnych modeli mniej renomowanych marek. Poza tym w obudowie kamery znajduje się przycisk do szybkiego uruchamiania komunikatora Microsoftu oraz wygodne pokrętło regulacji ostrości obiektywu. Dodatkowo w obudowie został umieszczony mikrofon.

Do zestawu z kamerą dołączono wygodne i przyjemne w użytkowaniu oprogramowanie Microsoft LifeCam. Nie sprawia ono żadnych problemów w obsłudze urządzenia, nawet pomimo braku polskiej wersji językowej. Niestety nie ma ono wielu przydatnych opcji, w tym funkcji samowyzwalacza oraz detekcji ruchu.

Jest to bardzo dobrej jakości produkt dla licznych użytkowników komunikacji internetowej, którzy nie potrzebują wysokiej jakości rejestrowanego obrazu oraz wysokiej rozdzielczości filmów i zdjęć wykonywanych tego typu urządzeniem.

Karol Kulas