Asus K50IJ SX003A

Niedrogi notebook pozwalający na swobodną pracę w terenie lub w szkole, dzięki całkiem niezłemu czasowi pracy na baterii. Wydajność jest średnia, ale powinna spokojnie wystarczyć do obsłużenia aplikacji niezbędnych w codziennym użytkowaniu komputera.

Coraz częściej młodzi ludzie potrzebujący komputera osobistego kupują notebooki. Na rynku jest bardzo dużo sprzętu w różnych konfiguracjach i cenach. Jeżeli potencjalny użytkownik jest młodą osobą, nie zarabiającą jeszcze kokosów, musi szukać sprzętu który będzie niedrogi. Jednocześnie powinien być w miarę wydajny i ciekawie się prezentować. Naprzeciw takim właśnie użytkownikom wyszedł Asus proponując notebook K50IJ-SX003A.

Wydajność zintegrowanej karty graficznej delikatnie mówiąc - nie powala.

Wydajność zintegrowanej karty graficznej delikatnie mówiąc – nie powala.

Sprzęt dostępny jest w przyzwoitej cenie, oscylującej w granicach 2000 złotych. Wygląda ciekawie, wyposażenie ma w miarę dobre i da się go zabrać na przykład na uczelnię. Sercem K50IJ jest procesor Intel Pentium Dual Core T4200. Jego moc obliczeniowa wystarczy na potrzeby podstawowych aplikacji. Cztery gigabajty pamięci RAM zapewnią odpowiednią wydajność, a niezbędne dane można zachować na dysku o pojemności 250GB.

Średni wynik w PCMarku. Notebook firmy Lenovo jest wydajniejszy.

Średni wynik w PCMarku. Notebook firmy Lenovo jest wydajniejszy.

Na ekranie o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1366×768 pikseli bez problemów dojrzymy wszystkie szczegóły interesujące nas szczegóły  Zdjęcia czy filmy wyświetlane na matrycy K50IJ mają realnie odwzorowane kolory, są ostre i wyraźne. Notebook wyposażono w podstawową liczbę złączy. Zabrakło e-Sata, czy HDMI, ale są 4 porty USB, czytnik kart oraz napęd optyczny, a to mniej wymagającym użytkownikom powinno wystarczyć. Za łączność bezprzewodową odpowiada w tym modelu moduł Wi-Fi pracujący w standardzie 802.11n.

Jeden z lepszych czasów pracy na baterii. Dzięki temu Asus zyskał dużo punktów.

Jeden z lepszych czasów pracy na baterii. Dzięki temu Asus zyskał dużo punktów.

Asus K50IJ na bateriach działa całkiem nieźle. Ponad 5 godzin to wynik godny uwagi. Poza tym cicha praca i wygodna klawiatura pozwolą pracować dosyć komfortowo. To niedrogi notebook dla każdego studenta.

Jarosław Niemyjski