HP Photosmart Wireless B110a

HP Photosmart Wireless to kolejna drukarka tej firmy o bardzo podobnej nazwie. Nowy model B110a to podstawowa drukarka wielofunkcyjna z siecią bezprzewodową w standardzie "n". Z ciekawych funkcji przez sieć WLAN mamy możliwość skorzystania z kilku aplikacji przez Internet. Mamy też do dyspozycji

Nowa drukarka wielofunkcyjna o nazwie HP Photosmart Wireless sprawia, że mamy lekkie deja vu. Otóż produkt o takiej samej nazwie HP wprowadzało niedawno na rynek. Zatem, aby uporządkować dodamy, że jest to model B110a. Nowość, jak wykazał test w laboratorium, nie różni się zbytnio parametrami od poprzedniego modelu. Jest nieco szybsza, wprawdzie tylko na papierze, bo pomiary różnią się nieznacznie. Ponadto sieć bezprzewodową WLAN mamy dostępną w standardzie „n”. Wygodniejsza jest także obsługa dzięki większemu niż poprzednio ekranowi LCD.

Czas wydruku zdjęcia dobry w parze z niezłą jakością, choć inni... robią to szybciej i równie dobrze.

Czas wydruku zdjęcia dobry w parze z niezłą jakością, choć inni… robią to szybciej i równie dobrze.

Nowość HP może poszczycić się za to nową funkcjonalnością. Udostępnia bowiem usługę ePrint pozwalającą na wydruk dokumentów z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy do  drukarki wysłać… email. Jeśli drukarka jest podłączona do sieci WLAN to odbierze go i wydrukuje wraz z załącznikami. Nawet jeśli nie mamy pakietu Office zainstalowanego na naszym komputerze to pliki Word’a, Excela, PowerPointa oraz PDF i TXT zostaną wydrukowane bez problemów. Otrzymamy także zwrotny email potwierdzający, że drukowanie się powiodło. Na początek, każdy kto zna adres email drukarki, może drukować. Można i nawet trzeba taką możliwość zablokować mimo że adres taki nie jest bardzo łatwy do zapamiętania. Dodając drukarkę do zarejestrowanego konta na stronie HP możemy utworzyć listę dozwolonych nadawców.

Rezultat raczej średni, dodatkowo nieco zagmatwany sterownik raczej nie pomaga w szybkim skanowaniu.

Rezultat raczej średni, dodatkowo nieco zagmatwany sterownik raczej nie pomaga w szybkim skanowaniu.

Sieć bezprzewodowa jest wykorzystywana w tym modelu dwukierunkowo. Przez menu drukarki możemy skorzystać z Internetowych aplikacji. Możemy na przykład wydrukować kolorowanki dla dzieci, sudoku, listę zakupów, kalendarz, wydrukować najnowsze wiadomości z gazety albo przewodnik podróżny. Ilość aplikacji i ich możliwości są zależne od kraju użytkowania. W przyszłości, na początek w stanach, dzięki takiej aplikacji będzie można np. zamówić i wydrukować bilety do kina.

Dobry wynik, urządzenie dobrze radzi sobie z kopiowaniem kolorowym, a wynik kopii mono jest jeszcze lepszy.

Dobry wynik, urządzenie dobrze radzi sobie z kopiowaniem kolorowym, a wynik kopii mono jest jeszcze lepszy.

Drukarka HP jak na swoje innowacyjne możliwości, dobrą jakość druku (szczególnie zdjęć) nie jest zabójczo droga.

Robert Dutkiewicz