HP Officejet Pro 8500A Plus

Wielofunkcyjne atramentowe urządzenie HP Officejet Pro 8500A Plus to bogato wyposażony sprzęt dla biura, m.in. ADF i drukarka ze sprzętowym dupleksem, kolorowy fax, złącza kart pamięci, WLAN "n" i LAN, duży dotykowy ekran. Uwagę przyciągają także niskie koszty wydruku dzięki zastosowaniu tuszy o

Wielofunkcyjna drukarka HP Officejet Pro 8500A Plus to sukcesor poprzedniego modelu o podobnej nazwie. Jak dowodzi test w naszym laboratorium to nie przypadek, że znalazł się na wysokim miejscu w rankingu atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych. Ta bogato wyposażona drukarka ze skanerem i kolorowym faksem, oraz niskimi kosztami drukowania przeznaczona została do zastosowań biurowych.

Drukarka szybko i dobrze drukuje tekst i grafikę. Radzi sobie także ze zdjęciami, choć akurat tu można mieć kilka zastrzeżeń. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że jest to urządzenie dla firm.

Czas nienajgorszy, ale jakość nieco słabsza w porównaniu z innymi modelami, wystarczająca jak na urządzenie dla biura.

Czas nienajgorszy, ale jakość nieco słabsza w porównaniu z innymi modelami, wystarczająca jak na urządzenie dla biura.

Kopiowanie odbywa się szybko i z dobrą jakością. Tu w szczególności pomaga automatyczny podajnik skanera ADF, który potrafi sam obrócić stronę, więc kopiowanie dwustronne w połączeniu z dupleksem drukarki jest bardzo wygodne. Trzeba dodać, że ADF jest całkiem szybki jak na urządzenia atramentowe. Skaner radzi sobie nieźle, a skanowanie z ADF do pliku jest łatwe i przyjemne, zarówno z rozpoznawaniem tekstu jak i bez. Niestety wszystkie sterowniki uległy znacznemu uproszczeniu, choć akurat w biurze może to okazać się zaletą.

Dość krótki czas skanowania, choć w porównaniu do podobnych modeli niestety nie imponuje.

Dość krótki czas skanowania, choć w porównaniu do podobnych modeli niestety nie imponuje.

W obsłudze urządzenia pomaga 4,3-calowy dotykowy ekran. To spore ułatwienie gdy możemy wskazać palcem o co nam chodzi. Aby jeszcze zwiększyć funkcjonalność tego sprzętu producent nie zapomniał wyposażyć jej w swoją najnowszą technologię – ePrint. Mówiąc krótko użytkownik może wysłać (o ile zna adres) email’a, a drukarka (jeśli jest włączona i ma dostęp do Internetu) wydrukuje list i załączniki (txt, PDF i pliki pakietu MS Office). Wyśle też nawet wiadomość zwrotną o wydrukowaniu bądź nie danego dokumentu. Oczywiście po zalogowaniu na stronie HP możemy ograniczyć liczbę osób, które mogą skorzystać z tego dobrodziejstwa. Technologia ta umożliwia też dostęp do różnych ciekawych aplikacji dostępnych z poziomu drukarki, a poszerzających jej funkcjonalność.

Wynik zadowalający, tylko jeden konkurent jest dużo szybszy. A dużo lepiej wypada jeśli skorzystamy z ADF.

Wynik zadowalający, tylko jeden konkurent jest dużo szybszy. A dużo lepiej wypada jeśli skorzystamy z ADF.

Dostęp do Internetu możemy uzyskać dzięki sieci bezprzewodowej WLAN b/g/n lub klasycznie za pomocą kabelka. Ponadto mamy do dyspozycji dość szybki czytnik kart pamięci oraz port PictBridge.

Podczas pracy urządzenie jest nieco głośne, na szczęście nie przesadnie. Ogólnie bardzo dobre urządzenie do biura, a nawet dla domu, jeśli tylko nie przestraszy nas niemała cena.

Robert Dutkiewicz