Lark FreeBird 50.3

Niebrzydki i spory ekran, a co najważniejsze niewygórowana cena tej nawigacji są nieżłą rekomendacją samą w sobie. Dobra mapa polski LarkMap z danymi firmy Copernicus.

Nawigacja Lark FreeBird 50.3 to pozytywnie zaskakująca oferta dla poszukiwaczy rozwiązań ekonomicznych. Po pierwsze nowa mapa – Larkmap. Wcześniej producent instalował w swoich urządzeniach AutoMapę, potem MapęMap, aż przyszła pora na własny produkt obejmujący granice naszego kraju. Pierwsze wrażenia z korzystania są jak najbardziej zadowalające. Przejrzysta szata graficzna, oczywiście rzecz gustu, ale subiektywnie jest całkiem ładna. Spore przyciski pomagają w trafieniu w odpowiednie miejsce, a interfejs jest intuicyjny. Od czasu do czasu pojawiały się niewielkie opóźnienia w działaniu, ale na szczęście nie były zbyt irytujące. Oczywiście najważniejszy jest nie wygląd, ale zawartość mapy i tu także całkiem miła niespodzianka. Urządzenie wypada naprawdę nieźle. Może nieco słabiej od liderów pod względem liczby adresów w małych miejscowościach, za to spora baza punktów szczególnych i bardzo dobra dokładność w miastach.

Wynik delikatnie mówiąc nie imponuje, nawigacja długo 'myśli' czy rozpocząć współpracę - irytujące.

Wynik delikatnie mówiąc nie imponuje, nawigacja długo „myśli” czy rozpocząć współpracę – irytujące.

Oprócz dokładności mapy, o czym nie trzeba nikogo przekonywać, ważne są także aktualizację. Pierwszą po zakupie mamy za darmo. Kolejne możemy w prosty sposób zakupić wysyłając SMS-y (dwa) pod specjalny numer i możemy ją zaktualizować. W ten szybki sposób możemy, nawet dzień przed urlopem, uaktualnić nasze dane.

Wynik przeciętny, długa droga przed nami zatem nieco ponad pół minuty możemy poczekać.

Wynik przeciętny, długa droga przed nami zatem nieco ponad pół minuty możemy poczekać.

Na pięciocalowym ekranie nie tylko zobaczymy trasę, ale też zdjęcia oraz filmy, możemy posłuchać muzyki dzięki odtwarzaczowi multimedialnemu. Niestety odtwarzanych formatów wideo i muzycznych mamy tylko po jednym i to nie tych najbardziej popularnych.

Kilka sekund dłużej to nie jest wielki problem, ale przydałby się nieco szybszy procesor. Może w następnej wersji.

Kilka sekund dłużej to nie jest wielki problem, ale przydałby się nieco szybszy procesor. Może w następnej wersji.

Spory minus to czas startu urządzenia, trzeba poczekać blisko minutę aby móc z niego skorzystać. Gdy się spieszymy tak wolny start jest dość denerwujący. Nie jedynym, ale za to bardzo przyjemnym atutem tego sprzętu jest jego naprawdę niska cena. W połączeniu z całkiem dobrym wyposażeniem i funkcjonalnością sprawia, że Lark FreeBird 50.3 jest na szczycie rankingu w kategorii ECONO.

Robert Dutkiewicz