Panasonic TX-L32DT35E

Telewizor o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i przekątnej 32 cali. Złącza: 4 x HDMI

Telewizor o przekątnej obrazu 32 cali jest idealny do mniejszych salonów. A jak dowodzi Panasonic TX-L32DT35E – numer jeden na liście najlepszych telewizorów – nie potrzeba przy tym z niczego rezygnować, a na pewno nie z prawie idealnego obrazu 3D.

Panasonic TX-L32DT35E: 32-calowy telewizor z pierwszej klasy obrazem 2D i 3D.

Panasonic TX-L32DT35E: 32-calowy telewizor z pierwszej klasy obrazem 2D i 3D.

Nam podoba się już samo to, że mały Panasonic TX L32DT35E w ogóle dysponuje odtwarzaniem w 3D. Jeszcze bardziej przekonuje nas do siebie tym, jaki trójwymiarowy obraz tworzy na ekranie: ten telewizor z podświetleniem Edge LED tworzy obraz 3D prawie bez widocznego efektu Crosstalk (podwójnych konturów). Również migania prawie nie można dostrzec. Zmierzony kontrast szachownicy, który wynosi 124:1, jest również naprawdę dobry. Zmniejszona jest jedynie jasność, kiedy ogląda się przez aktywne okulary przysłonowe, jednak utrata mieści się w standardowych granicach. Ogólnie rzecz biorąc, TX-L32DT35E robi wrażenie swoim wspaniałym obrazem 3D.

Pierwszej klasy obraz 2D

Na pewno nie będziecie oglądać 3D przez cały czas, ale to nie szkodzi bo to, co telewizor wyświetla „tylko” w 2D, również wypada bardzo dobrze. Obraz z czterech tunerów (analogowego i przez cyfrowy kabel (DVB-C), DVB-T oraz z cyfrowej satelity (DVB-S(2)) jest bardzo ostry, całkowicie pozbawiony artefaktów ruchu a kolory żywe. Tyczy się to zarówno transmisji w jakości SD jak i HD. Przy transmisji w 720p uderzyło nas w oczy tylko bardzo lekkie miganie na jednolitych powierzchniach, które nie jest widoczne w kanałach 1080i.

Jakość obrazu z zewnętrznych źródeł uzupełnia nasze ogólnie bardzo dobre zdanie o testowanym telewizorze. Renderowanie ciemnych sekwencji mogłoby wprawdzie być trochę dokładniejsze w przypadku DVD, ale obraz jest cały czas bardzo ostry, przejścia kolorów są czyste a ruchy pozbawione przeskoków.

Podświetlenie wyświetlacza LED: ogólnie bardzo równomierne.

Podświetlenie wyświetlacza LED: ogólnie bardzo równomierne.

Mocny dźwięk, dobry pilot
Także jakość dźwięku tego kompaktowego telewizora przekonała nas do siebie podczas testu: dźwięk jest nasycony, basy dobre a obudowa zaczyna buczeć dopiero przy częstotliwościach głębszych niż akustyka pokoju. Praktyczny szczegół: głośność ze słuchawek można ustawić niezależnie od normalnych ustawień dźwięku.

Pilot jest bardzo przejrzysty i dobrze leży w ręku. Sterowanie pilotem urządzeń zewnętrznych odbywa się poprzez funkcję „CEC” (Consumer Electronics Control), której nie można nic zarzucić i która działa bezbłędnie. Jeśli chodzi o złącza, nie ma się do czego przyczepić: cztery HDMI, CI+, LAN i trzy USB – wiele więcej nie mają do zaoferowania nawet większe, 42-calowe telewizory.

Online, multimedia i zużycie prądu
W tym telewizorze Panasonica nie ma wprawdzie przeglądarki zapewniającej swobodny dostęp do Internetu, ale w platformie Viera Connect znajduje się dużo sieciowych widgetów. Można więc mieć dostęp do usług z serwisów YouTube, Skype, Facebook oraz wielu innych, o ile tylko telewizor jest podłączony do sieci i ma dostęp do Internetu.

Ogólnie bardzo dobry odtwarzacz multimediów obsługuje oprócz standardowych kodeków i formatów multimedialnych, takich jak DivX, MP3 i JPEG, również pliki 1080p-MKV z dźwiękiem DTS i wideo 3D w formacie Side by Side. Jako że urządzenie jest w stanie czytać z pamięci przenośnych sformatowanych w NTFS, rozmiar plików nie odgrywa tu żadnej roli. Kompatybilność z tak dużą ilością mediów jest możliwa jednak tylko przez złącza USB – w sieci (DLNA) telewizor odtwarza tylko pliki wideo w MPEG2 i 4.

Pozostaje jeszcze tylko zużycie prądu. Do urządzenia jest wprawdzie dodany prawdziwy zasilacz, ale przeciętne zużycie wynosi około 78 W w normalnym trybie, co jest średnim wynikiem jak na telewizor o przekątnej 32 cali, dlatego też otrzymał od Unii Europejskiej jedynie etykietkę energetyczną typu C. Parę watów można zaoszczędzić dzięki czujnikowi światła – przy jego wykorzystaniu urządzenie zużywa tylko 48,1 W przy cały czas dobrym poziomie jasności wyświetlacza, która wynosi wówczas 145,7 Cd/m2.

Podsumowanie
Panasonic TX-L32DT35E jest mały, ale mocny: jakość obrazu w 2D i 3D jest wysokiej klasy, do tego dochodzi fajne wyposażenie z czterema tunerami, dużą ilością złączy, funkcjami sieciowymi oraz naprawdę dobry odtwarzacz multimediów. Słabe strony telewizora to brak okularów przysłonowych w zestawie i bardzo wysokie zużycie prądu w trybie normalnym.

Alternatywa
TX-L32DT30E jest również produktem Panasonica, a w teście przekonuje równie dobrą jakością zarówno obrazu 2D jak i 3D. Tak samo ma wbudowane cztery tunery a jakość dźwięku tego małego telewizora jest nawet lepsza. To wszystko można kupić za przystępną cenę od około 2500 zł (ZOBACZ PORÓWNANIE).

Panasonic TX-L32DT35E

Pierwszej klasy telewizor LED z doskonałym obrazem 2D i 3D oraz bardzo dobrym wyposażeniem.

PLUSY:

Wysokiej klasy obraz 2D i 3D
Czysty dźwięk
Dużo złączy

MINUSY:
Trochę za wysokie zużycie prądu
Brak okularów przysłonowych w zestawie