Aktualizacja Google Play wprowadza oczekiwane udogodnienia

Sklep Google Play dostępny na urządzeniach z Androidem właśnie doczekał się aktualizacji.

Nowa wersja oznaczona numerem 3.9.16 powinna zainstalować się automatycznie (można to sprawdzić we właściwościach sklepu Play). Jeżeli tak się nie stało, można ręcznie zainstalować najnowszą wersję

z pliku APK

.

Pierwszą istotną zmianą jest możliwość edycji listy wszystkich aplikacji. Gdy tylko jakiś program trafił na nasz telefon, został zapisany we wspomnianej liście. Gdy lubimy testować aplikacje, lista przeważnie rozrastała się do nieprzyzwoitych problemów. Od teraz można ją edytować i usunąć z niej większość instalowanych programów. Wystarczy przytrzymać palec na jednej z pozycji, a gdy ta się podświetli – zaznaczyć resztę.

Przy okazji zadbano o powiadomienia. Prócz kosmetyki związanej z odświeżeniem ikony dodano rozwijane powiadomienia. Dzięki temu dowiemy się ile aplikacji wymaga aktualizacji oraz jakie są to konkretne programy – bez wchodzenia do Google Play. Naprawiono też uciążliwą niedogodność polegającą na tym, że po wciśnięciu wstecz wracaliśmy do początku listy aplikacji, a nie do miejsca w którym przeszliśmy do kolejnego programu.