Samsung wprowadzi giętkie smartfony już w przyszłym roku

O giętkich smartfonach mówi się już co najmniej od roku – i bardzo często jednym tchem wymawia się też nazwę firmy Samsung. Wygląda na to, że może już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze komercyjne przykłady zastosowania tej niezwykłej technologii.

Najpierw były targi CES 2014, podczas których na zamkniętych pokazach Samsung prezentował giętkie wyświetlacze. Niedawno natomiast serwis specjalizujący się w odnajdowaniu ciekawych patentów wykrył wniosek patentowy dotyczący budowy giętkich smartfonów. Wniosek złożony oczywiście przez… Samsunga.

Już te dwa przykłady wystarczą, by patrzeć na najnowsze doniesienia koreańskich mediów nie tak sceptycznie, jak wymagałaby treść tych doniesień. Mówią one bowiem o tym, że już w 2016 roku – według wypowiedzi pracownika Samsung Display – dojdzie do pierwszych komercyjnych realizacji technologii giętkich smartfonów. Do tego czasu dopracowana zostanie technologia produkcji ekranów, które można bezproblemowo wyginać.

Co to dokładnie oznacza? Czy pokazane zostaną urządzenia mobilne, smartfony i tablety, które będą w pewnym stopniu całościowo giętkie, czy też tylko np. składane smartfony typu „muszelka”, które wyposażone będą w pojedynczy, składający się w środku ekran? Na odpowiedzi na te pytania przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że będą to odpowiedzi bardzo interesujące.

Źródło: gforgames.com