Asus przedstawia trzypasmowy router RT-AC5300

Z czasem dostępna przepustowość sieci bezprzewodowej przypadająca na pojedyncze gospodarstwo domowe jest dzielona między coraz większą liczbę urządzeń łączących się z Wi-Fi, jak m.in. laptopy, smartfony, tablety, smart TV itp. RT-AC5300 zapewnia dodatkową przepustowość w domach, w których znajduje się wiele tego typu sprzętu. Wykorzystuje trzypasmową konstrukcję klasy AC5300, z dwoma niezależnymi pasmami częstotliwości 5 GHz i jednym pasmem 2,4 GHz.
Asus przedstawia trzypasmowy router RT-AC5300

Technologia Broadcom NitroQAM dodatkowo zwiększa maksymalną prędkość każdego z pasm 5 GHz ze standardowych 1734Mbit/s do zawrotnych 2167Mbit/s – dla pasma 2,4 GHz będzie to odpowiednio z 800Mbit/s do 1000Mbit/s. Łączna przepustowość 5334Mbit/s bije wszelkie rekordy — jest to ponad pięciokrotnie szybciej niż w przypadku kablowego połączenia Gigabit Ethernet. Dla użytkowników oznacza to możliwość korzystania z rozgrywki on-line z niską latencją, strumieniowanie obrazów 4K/UHD, a także wyjątkowo szybkie dzielenie się plikami z podłączonymi urządzeniami.

Zwiększony zasięg dla każdego urządzenia!

ASUS RT-AC5300 korzysta z ośmiu odczepianych, dwuzakresowych anten zewnętrznych w szyku 4×4 MIMO (4-transmisja, 4-odbiór), co pozwala zapewnić mocny zasięg w wielu pomieszczeniach i na wielu płaszczyznach. W połączeniu z technologią uniwersalnego kształtowania wiązki ASUS AiRadar skupia sygnał Wi-Fi na danym urządzeniu, aby zwiększyć jego wydajność, stabilność i zasięg.

Wbudowany akcelerator gier – płynna i szybka rozgrywka on-line

Wbudowany klient i możliwość bezpłatnej subskrypcji WTFast poprawiają komfort rozgrywki on-line — bez żadnych dodatkowych kosztów [1]! WTFast korzysta z Gamers Private Network® (GPN®), globalnej sieci prywatnej, która automatycznie obniża czas pingu i zmniejsza opóźnienia, czyli kluczowe parametry sieci w przypadku gier on-line, zapewniając tym samym płynną, niczym niezakłóconą grę.

GPN może obniżyć średni czas pingu gier o 30-60 proc. i średnie odchylenie prędkości o 70-90 proc., a także zmniejszyć liczbę niewłaściwych przeskoków o 70-90 proc. Automatycznie przekierowuje pakiety danych gier na najbardziej efektywne ścieżki; skutkuje to obniżeniem poziomu utraty pakietów, co z kolei przekłada się na bardziej responsywną rozgrywkę, wolną od frustracji i stresu. Obsługuje praktycznie wszystkie gry on-line typu multi-player i posiada ustawienia zoptymalizowane pod wiele z najpopularniejszych tytułów na rynku.

Akcelerator gier został zintegrowany z łatwym w obsłudze graficznym interfejsem użytkownika ASUSWRT – nie korzysta więc z żadnych zasobów systemowych urządzenia do gry. Z tego rozwiązania można skorzystać na dowolnej platformie gier, w tym komputerach z systemami Windows, Mac OS i Linux oraz konsolach.

Zaawansowane technologie – zwiększona prędkość, niezawodność i łatwość użytkowania

ASUS RT-AC5300 został wyposażony w wiele nowoczesnych technologii, które zwiększają wydajność i stabilność nawet w najbardziej przepełnionych sieciach.

Technologia Tri-Band Smart Connect dobiera optymalne pasmo częstotliwości dla każdego urządzenia, w oparciu o jego prędkość, siłę sygnału i obłożenie pasma. Użytkownicy nie będą już musieli samodzielnie wybierać odpowiedniego pasma – RT-AC5300 zrobi to za nich automatycznie.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom obsługa Link Aggregation (802.3ad) oferuje możliwość połączenia dwóch portów Gigabit Ethernet LAN w jedno bardzo szybkie połączenie przewodowe 2Gbit/s (przy wykorzystaniu dwóch kabli sieciowych) [2]. Funkcja ta, zwykle dostępna jedynie w przypadku profesjonalnych przełączników sieciowych, przypadnie do gustu tym osobom, które posiadają urządzenia z technologią NAS (network-attached storage), oferujące obsługę 802.3ad. Pozwoli na wykorzystanie pełnych możliwości najnowszych NASów i zapewnienie możliwość szybkiego dzielenia się plikami czy tworzenia kopii zapasowych urządzeń.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS RT-AC5300 będzie dostępny od w Polsce w drugiej połowie grudnia br.

Sugerowana cena detaliczna 1999 zł.

Powiązane treści:

Router mobilny – ranking routerów.