3D Touch i inne technologie Apple pochodzą z kradzieży?

Immersion to firma mająca swoją siedzibę w San Jose. Zajmuje się mechanizmami haptycznymi już od 1993 roku i jest zdania, że Apple bezczelnie ukradł jej własność intelektualną i zastosował w swoich iPhone'ach i Watchach.

Powód, a więc firma Immersion, twierdzi, że mechanizmy 3D Touch i Force Touch, wykorzystywane w iPhonie 6S, iPhonie 6S Plus i Apple Watch, naruszają należącą do niej i opatentowaną własność intelektualną. Mowa tu o czymś, co Immersion określa jako „shared feedback”. Chodzi o wyświetlanie przez oprogramowanie dodatkowej informacji po tym, jak użytkownik lekko wciśnie ekran dotykowy.

Immersion twierdzi również, że Apple narusza jego technikę związaną z informacją zwrotną przekazywaną użytkownikowi przez „wrażenia dotykowe” a także kilka innych, bardziej technicznych patentów.

Firma Immersion domaga się zadośćuczynienia finansowego. Jak dodaje, trzy miliardy urządzeń na świecie korzysta z jej rozwiązań, a ich producenci opłacają stosowne opłaty za licencje i nie uważa, by dla Apple’a należało robić wyjątek. Firma jest właścicielem ponad dwóch tysięcy patentów.

Źródło: Re/code