7-calowy tablet Samsunga

Trzy miesiące temu w sieci pojawiły się plotki o nowym tablecie Samsunga, który ma być dostępny na rynku w dwóch wersjach: Wi-Fi i LTE. Kolejne nieoficjalne źródła ujawniły nie tylko specyfikację urządzenia, ale także jego wygląd.

Tablet występujący pod nazwą Galaxy Tab E 7.0 lub Galaxy Tab A 7.0 oprócz 7-calowego ekranu o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli posiadać będzie procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,3 GHz, 1,5 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami microSD.

Na pokładzie znajdziemy również 5-megapikselowy aparat główny i 2-megapikselowy aparat dodatkowy oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość ma ważyć 283 g i w najgrubszy miejscu mierzyć 8,7 mm. Po wyjęciu z pudełka urządzenie ma obsługiwać system Android 5.1 Lollipop. W zależności od wariantu użytkownik będzie mógł korzystać tylko z łączności Wi-Fi lub dodatkowo z LTE.

Tablet pojawi się na rynku najpewniej w okolicach marca lub kwietnia br. w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym. Według nieoficjalnych źródeł cena urządzenia wynosić będzie około 169 euro.

Źródło: sammobile.com