Huawei Mate 8 oficjalnie w sprzedaży w Polsce

Jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów Huawei od niedawna dostępny jest na polskim rynku. Mate 8 bije rekordy wydajności i efektywności energetycznej.

Mate 8 przeznaczony jest dla osób wiele wymagających od swojego urządzenia, które musi nadążyć za tempem ich zawodowego i prywatnego życia. Dzięki baterii opojemności 4000mAh, użytkownik może korzystać z telefonu bez ładowania ponad dwa dni, a w przypadku intensywnej pracy – ponad półtorej doby. W smartfonie zastosowano specjalną technologię 6 warstw termicznych, które rozpraszają ciepło w urządzeniu, prowadząc do mniejszego zużycia energii. Warta podkreślenia jest także funkcja szybkiego ładowania – już po 30 minutach uzupełniania baterii, smartfon może działać przez całą dobę.

Huawei Mate 8 to pierwszy na rynku smartfon, w którym zastosowano układ Kirin 950, dzięki czemu moc procesora wzrosła o 100 procent, zaś wydajność GPU o 125 proc względem poprzednika – Kirin 925. Smartfon funkcjonuje w oparciu o Android Marshmallow 6.0 i oferuje ogromną liczbę biznesowych usprawnień, jak np. funkcje odtwarzania i nagrywania kierunkowego, czy technologię Super Hands-Free 3. 0, umożliwiającą prowadzenie konferencji w doskonałej jakości dźwięku z dowolnego miejsca.

Łączności biznesowej sprzyjają nie tylko rozbudowane funkcje, ale także możliwość obsługi wielu pasm połączeń – obsługuje pasma 4 2G, 9 3 G i 18 4G, które działają w 217 krajach i są kompatybilne

z wymaganiami 1334 operatorów w różnych rejonach świata.

Projektanci Mate 8 przywiązali ogromną wagę do bezpieczeństwa, stosując nową generację czytnika linii papilarnych, który posiada trzy poziomy ochrony. Nowy czujnik reaguje dwa razy szybciej w stosunku do rozwiązania zastosowanego w poprzednim modelu. Użyto dwóch standardów interfejsu czytnika linii papilarnych dla ulepszenia możliwości płatności online: Fast Identity Online (FIDO) i Android M. Dane zapisane na smartfonie są szyfrowane w czasie rzeczywistym, dzięki dużej mocy procesora, natomiast dane z karty microSD można zabezpieczyć hasłem, co uniemożliwia ich odczyt przez osoby niepowołane.

Urządzenie wyposażono w wysokiej klasy aparat fotograficzny, który powstał dzięki pracy aż 300 inżynierów Huawei nad własnym procesorem z czujnikiem ostrości obrazu, jasności i kolorów. Proces przetwarzania w aparacie Mate 8 przyspieszony został 4-krotnie.

Smartfon łączy w sobie funkcjonalność i piękno. Dzięki dużemu ekranowi, zajmującemu 83 proc. frontu telefonu, zachowuje elegancki rozmiar. Obudowę wykonano z aluminium lotniczego,

a wyświetlacz z diamentowego szkła.

Huawei Mate 8 jest dostępny w kolorach księżycowego srebra i czerni w sprzedaży pozaoperatorskiej. Cena zaczyna się od 2599 zł.