Kieszonkowy dysk SSD dla smartfonów

Freecom Tablet Mini SSD jest kompatybilny z notebookami, komputerami PC, komputerami Mac oraz tabletami i smartfonami, które posiadają złącze USB Micro B oferujące wsparcie OTG dla systemów Android lub Windows.

Freecom Tablet Mini SSD jest pierwszym urządzeniem tego typu, posiadającym dwa wbudowane kable dla dodatkowej wygody użytkowników podczas łączenia się z różnymi urządzeniami. Zintegrowane złącza USB i micro USB pozwalają uniknąć konieczności posiadania oddzielnych kabli połączeniowych. USB 3.0 pozwala na odczyt danych na poziomie do 430 MB/s (Windows i MAC), dzięki czemu Freecom Tablet Mini SSD jest co najmniej cztery razy szybszy od standardowych dysków twardych.

Urządzenie oferuje również inne korzyści z technologii SSD w porównaniu do dysków twardych – brak ruchomych części, dysk jest cichy podczas pracy, zużywa mniej energii i jest znacznie bardziej wytrzymały niż standardowe HDD. Tablet Mini SSD jest odporny na upadek z wysokości do 4 metrów.

Dostępny w pojemności 128 GB oraz 256 GB, kompaktowy i lekki dysk mierzy zaledwie 9,2 x 1,5 x 5,8 cm (dł x szer x wys ) i waży 58 g.

Tablety i smartfony mają stosunkowo ograniczoną pamięć wewnętrzną, a użytkownicy potrzebowali urządzenia, które pozwoli na szybki i łatwy backup lub transfer danych do innych urządzeń, w tym komputerów PC. Dzięki konstrukcji z podwójnym kablem i wydajności SSD, Freecom Tablet Mini SSD jest bardzo praktycznym i niezawodnym narzędziem do przechowywania danych dla osób aktywnych — mówi Martijn Hansbergen, Business Development Manager dla Freecom w regionie EMEA.

Freecom Tablet Mini SSD jest kompatybilny z wieloma tabletami Android i Windows oraz telefonami, jak choćby Samsung Galaxy Tab A, HTC Nexus 9 czy Sony Xperia Z4. Do zgodności wymagane są wtyczki USB Micro B i wsparcie OTG na urządzeniu. Pełną listę kompatybilnych urządzeń można znaleźć na stronie internetowej Freecom

Freecom Tablet Mini SSD 128 GB (numer referencyjny: 56346 ) jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej brutto 499 PLN.

Model 256GB (numer referencyjny: 56347) będzie wprowadzony na rynek w ciągu pierwszego kwartału tego roku. Oba modele posiadają 2-letnią gwarancję producenta.