LG G5: specyfikacja techniczna i wyniki benchmarków

Co prawda LG nie zaprezentowało jeszcze swojego najnowszego flagowca oficjalnie, jednak od czego są internetowe przecieki? Na portalu Geekbench ukazały się testy prototypowego modelu LG o nazwie F700. Co wspólnego ma to z nadchodzącym modelem G5?

Cóż, nazwa kodowa sugeruje nowy, topowy model smartfona od LG. Przypomnijmy, że G4 oznakowany był jako F500, a nazwa kodowa V10 to F600. Bardzo byśmy się zdziwili, gdyby F700 nie okazał się być modelem G5.

Jak wypadł sam benchmark? Krótka odpowiedź to: świetnie. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Testowany prototyp został wyposażony w Snapdragona 820 i 4GB RAM-u. Podzespoły działały pod kontrolą najnowszego Androida 6.0.1 Marshallow. Specyfikacja techniczna do złudzenia przypomina amerykańską wersję Samsunga Galaxy S7 – obaj producenci (Samsung i LG) będą walczyć o klientów do utraty tchu, więc mamy nadzieję, że ceny obu słuchawek będą bardzo atrakcyjne.

G5 ma zostać wyposażony w 20 megapikselowy aparat z opcją manualnych ustawień, wyświetlacz o przekątnej 5,6 cala o rozdzielczości QHD (idealny do VR) i w pełni metalową obudowę z, uwaga, wymienną baterią!