Samsung Gear 360: sferyczna kamera od Samsunga!

Oto kolejny sprzęt, który utwierdza nas w przekonaniu, że technologia VR i idące z nią zdjęcia 360 to coś, co najwięksi gracze na tym świecie traktują bardzo poważnie. Gear 360 to pierwsza, sferyczna kamera Samsunga, przeznaczona na rynek konsumencki.

Samsung Gear 360

to kamera wyposażona w dwa obiektywy, które pozwolą nam na bezproblemowe kręcenie filmów i robienie zdjęć sferycznych (360 stopni). Łączna rozdzielczość matryc w obu obiektywach to 30 Mpix, co przekłada się na rozdzielczość filmowania na poziomie sub-uhd z prędkością 30 klatek na sekundę. Jeśli chodzi o jasność szkieł, to kamera została wyposażona w obiektywy f/2.0 – powinny sprawdzić się w większości zastanych warunków świetlnych.

Gear 360 to urządzenie projektowane z myślą o tzw „zwykłym użytkowniku” więc większość działania odbywa się na w pełni zautomatyzowanych ustawieniach. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli pobawić się wybranymi ustawieniami za pośrednictwem aplikacji na naszym smartfonie, która połączy się bezprzewodowo z kamerą. Oprócz tego Gear 360 posiada slot na wymienną baterię oraz wejście na karty microSD.