Seria Galaxy Note wróci w tym roku do Europy

W przypadku modelu Galaxy Note 5 Samsung zdecydował się na pewien eksperyment sprzedażowy. Eksperyment, który nie zakończył się sukcesem.

Na początku wszystko wskazywało na to, że ludzie oszaleli na punkcie wygiętych ekranów typu edge, a już zwłaszcza oszaleli w Europie. Dlatego Samsung ostatecznie nie zdecydował się na oficjalne wprowadzenie do sprzedaży na Starym Kontynencie modelu Note 5, a rolę jego substytutu pełnić miał równie duży, choć jednak zupełnie inny pod względem stylistyki Galaxy S6 edge+.

Jak twierdzi w rozmowie z redaktorami Techradaru przedstawiciel jednego z czołowych brytyjskich sprzedawców telefonów, eksperyment okazał się niezbyt udany. Model S6 edge+ sprzedawał się poniżej oczekiwań – i to już jest wystarczający powód do tego, by wraz z modelem Note 6 wrócić oficjalnie na rynek europejski.

Ale nie jest to powód jedyny. Jeszcze mocniej przekonuje bowiem fakt, że w nowej serii Galaxy S7 Samsung wprowadza „zwykły” model S7 edge (bez plusa) wyposażony w ekran o przekątnej aż 5,5 cala. W tej sytuacji w ogóle staje się wątpliwe wprowadzenie później niewiele większego modelu S7 edge+, chyba że… zamiast przekątnej 5,7 cala (jak w S6 edge+) jego ekran będzie miał aż 6-calową przekątną.

Źródło: Techradar.com