W takiego Węża jeszcze nie grałeś

Snake jest fenomenalną grą - choć wiele razy próbowano uwspółcześnić jej formułę dodając trójwymiar czy inne elementy, to chyba każdy się zgodzi, że klasyczna odmiana Węża, którą rozpowszechniła Nokia w swoich telefonach komórkowych, jest najlepsza.

Jedną z bardziej zabawnych wariacji Snake mogliśmy podziwiać w odtwarzaczu YouTube w 2010 roku. Tym razem mamy do czynienia z bardziej oryginalnym pomysłem. Użytkownik GitHuba pochwalił się właśnie samodzielnie stworzoną odmianą Węża. Gra odpalana jest na… klawiaturze mechanicznej z podświetleniem. Wąż porusza się po polu położonym na znakach literowych, natomiast do sterowania wykorzystuje się strzałki.

Mythic Maniac udostępnił instrukcję i kod źródłowy na GitHubie, skąd każdy zainteresowany może go pobrać i przetestować na własnej klawiaturze. Gra docelowo została zaprojektowana na klawiaturze Corsair Vengance K70 RGB, ale programista twierdzi, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zadziała także na innych mechanikach z podświetleniem.

Źródło: Github.com