IBM Watson dostał pracę w Hiltonie

Sieć hoteli Hilton rozpoczęła eksperyment, w którym sprawdzi, czy roboty poradzą sobie z zadaniami hotelowego konsjerża. Pierwszym kandydatem, który dostał się na okres próbny jest IBM Watson.

Watson został umieszczony w robocie francuskiej produkcji Nao i możecie spotkać go w recepcji hotelu Hilton w Stanie Virginia. Hotelowy robot został nazwany Connie – na cześć założyciela sieci Hilton, Konrada Hiltona i jak na razie jest w stanie pomóc gościom w znajdowaniu atrakcji turystycznych, restauracji, czy nawigacji po samym hotelu.

Niestety u robota nie można się jeszcze zameldować do samego hotelu, ale to z pewnością tylko kwestia czasu. Connie jak na razie radzi sobie doskonale, jeśli chodzi o interakcję z ludźmi, a dzięki innowacyjnym algorytmom stworzonym przez IBM, jego umiejętności komunikacji będą się z czasem zwiększać (właśnie dzięki kontaktom z ludźmi).

Taka innowacja to oczywiście nie to samo, co

japoński hotel, który w 100% obsługiwany jest przez roboty

, jednak to tylko pierwsze wrażenie. Watson ma o wiele większe możliwości – musimy po prostu cierpliwie poczekać na to, aż ktoś zechce z nich skorzystać.