Manus VR: najwygodniejszy kontroler dla wirtualnej rzeczywistości

Manus VR to rękawice, które mają szanse zastąpić nie do końca poręczne kontrolery VR. Wystarczy założyć je na swoje dłonie i gotowe - otrzymujemy najwygodniejszy kontroler na świecie, czyli nasze własne ręce.

Manus VR nie będą kompatybilne z Oculus Rift, za to użytkownicy HTC Vive nie powinni mieć z nimi żadnych problemów. Wszystko to za sprawą systemu pozycjonowania Lighthouse, który jest w stanie poradzić sobie ze śledzeniem Manus VR.

Rękawiczki wyposażone są w baterie, które według producenta powinny wystarczyć na 8 godzin zabawy w wirtualnej rzeczywistości. Oprócz tego w rękawiczkach znajdziemy silniczki wibracyjne, dzięki czemu twórcy oprogramowania mogą projektować gry i aplikacje VR z uwzględnieniem force-feedback.

Niestety Manus VR nie są jeszcze gotowym produktem. Rękawiczki zostaną zaprezentowane twórcom gier w przyszłym tygodniu podczas konferencji GDC, a najwięksi fanatycy VR będą mogli zamówić je przedpremierowo za 250$ w drugim kwartale 2016. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w trzecim kwartale br.

Źródło: Engadget