Popslate 2 – etui z ekranem e-ink i dodatkową baterią dla iPhone’a

W ubiegłym roku startup Popslate wprowadził na rynek etui do iPhone'a, które dodawało na tylnej ściance ekran e-ink. Gadżet pobierał jednak energię z samego iPhone'a więc nie do końca było to ergonomiczne rozwiązanie. Druga generacja etui jest jednak doskonalsza pod tym względem.

Popslate 2 zdobył już wystarczające zainteresowanie na Indiegogo, by ruszyć z przedsprzedażą urządzenia. Etui jest nieco większe od swojego pierwowzoru – posiada ekran e-ink o przekątnej 4,7-cala i rozdzielczości 200 DPI. Ponieważ zaś łączy się z iPhonem przez złącze Lightning, a nie poprzez Bluetooth, może także dzielić się nadmiarem energii ze smartfonem. Wbudowana bateria ma pozwolić na 9 godzin dodatkowych rozmów i 5 godzin przeglądania Internetu.

Drugi ekranik możemy wykorzystywać do wyświetlania powiadomień, czytania e-booków czy po prostu używania aplikacji w trybie energooszczędnym. Całość wygląda schludnie i zwiększa grubość iPhone’a tylko o 4mm. W sprzedaży znajdziemy modele pasujące do iPhone’ów ostatniej generacji – 6/6+/6s/6s+. Na Indiegogo Popslate 2 kosztuje 69 dolarów – później koszt etui będzie się wiązał z wydatkiem rzędu 129-149 dolarów w zależności od modelu.

Źródło: Indiegogo