Współzałożyciel Apple’a: „to już nie jest ta firma, która kiedyś zmieniła świat”

Steve Wozniak, który wspólnie ze Steve'em Jobsem założył firmę Apple, nie jest zadowolony z kierunku, który obrała. Podaje Apple Watch jako przykład zmiany tożsamości na gorsze.

Steve Wozniak uczestniczył w redditowym AMA, gdzie odpowiadał na pytania zadawane przez internautów. Z tej okazji miał okazję podzielić się słowem uznania dla Tima Cooka, który zdaniem Wozniaka jest dobrym nadzorcą, skupionym na oferowaniu produktów jak najlepszej jakości. Wiele rzeczy jednak go martwi.

Uwielbiam mojego Apple Watcha, ale on przeniósł nad na rynek biżuterii, na którym musimy wydać od 500 dolarów do 1100, w zależności od tego za jak ważną osobę się uważamy. A jedyną różnicą w tych modelach jest bransoletka. 20 zegarków w cenach od 500 dolarów do 1100 dolarów, i tylko opaska? To nie jest firma, którą kiedyś był Apple, która często zmieniała świat. (…). Uwielbiam ich sprzęt i oprogramowanie, nic mnie nie rozczarowuje. Popieram mocno Tima Cooka i nowego Apple’a. Mocno jednak tęsknię za Steve’em Jobsem — twierdzi. Wyraził też poparcie dla Apple’a w kwestii jego konfliktu z FBI.

Źródło: reddit