Tani procesor Intela specjalnie do podkręcania

Ostatnie generacje procesorów Intela przyzwyczaiły użytkowników, że podkręcanie to zajęcie dla nielicznych wybranych, którzy zdecydowali się na kupno któregoś z najdroższych układów. Wygląda jednak na to, że w przypadku siódmej generacji procesorów amerykański producent chce z tą tradycją skończyć.

Intel Core i3-7350K to właśnie – jak sama nazwa wskazuje – nowy procesor należący do najnowszej, siódmej generacji układów amerykańskiego producenta. Ale jeszcze ważniejsza od cyfry „7” jest litera „K” na końcu jego nazwy, informująca o tym, że będzie to układ z odblokowanym mnożnikiem.

Wygląda więc na to, że Intel chce przywrócić możliwość kombinowania z mnożnikiem procesora również tym, których nie stać na najlepsze i najdroższe układy i5 i i7. Intel Core i3-7350K będzie od nich zdecydowanie tańszy, bo jego cena szacowana jest na ok. 170 dolarów. Za tę kwotę otrzymamy 2-rdzeniowy (ale 4-wątkowy) procesor wykonany w technologii 14 nanometrów. Nominalne taktowanie to 4 GHz, a maksymalne – 4,2 GHz, przy 4 MB pamięci poziomu trzeciego i TDP na dość wysokim –jak na i3 – poziomie 91 W.