Zabezpieczenia kart kredytowych Visa da się złamać w 6 sekund

Każdy z nas zapewne zastanawiał się jak dobrze zabezpieczona jest jego karta kredytowa, prawda? Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla tych z was, którzy korzystają z kart kredytowych Visa. Jeśli złodziej wejdzie w posiadanie numeru waszej karty, złamanie pozostałych zabezpieczeń zajmie mu 6 sekund.

O jakie zabezpieczenia chodzi? Oprócz samego numeru karty kredytowej, jej użytkownik musi podać również trzycyfrowy kod CVV i okres ważności karty (miesiąc i rok). Naukowcy z Uniwersytetu Newcastle odkryli nową metodę łamania tych zabezpieczeń, wynalezioną zresztą przez internetowych przestępców, którzy posługują się już jakiś czas.

Złodzieje kart kredytowych odkryli, że korzystając z botów, które w kilka sekund są w stanie połączyć się z bardzo dużą liczbą sklepów internetowych i spróbować kupić cokolwiek podając losową datę ważności karty i numer CVV, prawdziwe „kody dostępu” mogą ustalić w przeciągu sześciu sekund.

Boty mogą wysyłać taką liczbę zapytań, ponieważ Visa jak dotąd nie wprowadziła żadnych mechanizmów, które blokowałyby na przykład możliwość autoryzacji karty po kilku nieudanych próbach. Konkurencja Visy, firma Mastercard – sprawdzona przez badaczy z Uniwersytetu w Newcastle – okazała się mieć bardzo dobrze działający mechanizm, który blokował kartę po mniej niż 10 nieudanych próbach autoryzacji.

Mamy nadzieję, że Visa szybko naprawi swój błąd. Do tego czasu radzimy nie zapisywać numeru swojej karty kredytowej Visa w e-sklepach.

Źródło: Engadget