Messenger: Instant Games dostępne dla wszystkich!

W połowie ubiegłego roku na Messengerze można było pograć w bardzo proste gry w rodzaju koszykówki czy piłki nożnej. Już wtedy było oczywiste, że komunikator ma możliwości uruchomienia znacznie bardziej rozbudowanych tytułów. Od listopada z kolekcji Instant Games, czyli gier uruchamianych bezpośrednio w komunikatorze, mogli korzystać mieszkańcy USA. Teraz opcja została udostępniona użytkownikom na całym świecie.

Dodanie gier do Messengera jest świetnym pomysłem. Po pierwsze nie musimy instalować dodatkowych aplikacji, a po drugie możemy grać ze znajomymi (także w grupach) o dowolnej porze, dzięki turowej mechanice. W kolekcji Instant Games znajduje się obecnie 50 tytułów m.in. Pac-Man, Everwing, Words with Friends, Arkanoid, 8 Ball Pool, Snake, Zoo Keeper itp. Nie wszystkie jednak będą od razu dostępne w każdym regionie.

By zagrać ze znajomymi wystarczy otworzyć okienko z rozmową, a następnie kliknąć w ikonkę pada i wskazać interesującą nas grę. Przy każdym tytule pojawi się także informacja o tym, czy nasi znajomi mieli już okazję w niego zagrać i jaki maksymalny rekord osiągnęli.

Aktualizacja Messengera z funkcją Instant Games jest stopniowo rozpowszechniana na systemach iOS i Android. Proces udostępniania może potrwać do kilku tygodni.