Tak będzie wyglądał kolejny iPhone

Jeden z producentów akcesoriów do smartfonów ujawnił szczegółowe schematy graficzne przygotowywanego smartfonu Apple. Na ich podstawie powstały symulacje tego, jak będzie prezentowało się nowe urządzenie z Cupertino.
iPhone 8 z przodu i z tyłu, fot. Engdaget

iPhone 8 lub 7s z przodu i z tyłu (fot. Engdaget)

Nowego iPhone’a nie zobaczymy prawdopodobnie we wrześniu, więc minie jeszcze sporo czasu, zanim będziemy mogli skonfrontować zaprezentowane rendery z rzeczywistym wyglądem smartfony. Niemniej trójwymiarowe wizualizacje modelu 8 lub 7s (nazwy wciąż nie ustalono) wyglądają przekonująco.

iPhone 8 otrzyma potrójny aparat / fot. Engadget

iPhone również będzie miał podwójny tylny aparat (fot. Engadget)

Na pierwszy rzut oka widać konsekwentne nawiązania do poprzednich modeli. Narożniki przyszłego iPhone’a również będą delikatnie zaokrąglone. Nowością jest pokrycie przodu i tyłu obudowy szkłem, co pozwolić ma na zastosowanie technologii bezprzewodowego ładowania. W szkle umieszczony zostanie także przycisk Home.

Aparat będzie zauważalnie wystawał poza obudowę / fot. Engadget

Aparat będzie zauważalnie wystawał poza obudowę (fot. Engadget)

Na renderach widzimy, że tylny aparat, wyposażony w podwójny obiektyw, zostanie umieszczony w innej niż zwykle orientacji, czyli tym razem: pionowej. Moduł fotograficzny z wbudowaną lampą błyskową wystaje poza krawędź obudowy.

Przedni aparat z kolei po raz pierwszy dostanie podwójny obiektyw, z czego powinni ucieszyć się miłośnicy selfie.

iPhone 8 ma być większy i grubszy od swojego poprzednika/ fot. Engadget

Nowy iPhone ma być większy i grubszy od swojego poprzednika (fot. Engadget)

Jeśli chodzi o wymiary, źródło redakcji Engadget podaje dwie wartości. Mniejszy model otrzyma ekran o przekątnej równej 5”, natomiast większy ma mieć 5,8”. Według danych CAD (computer aided design) iPhone 8 lub 7s będzie nieco wyższy, szerszy i grubszy od modelu 7.