Google Developer Days Europe już niebawem w Krakowie

Na Google Developer Days Europe poruszane będą tematy związane z Androidem, inteligentnym asystentem Google’a, usługami chmurowymi, platformą deweloperską Firebase i ogólnie pojętym mobilnym internetem. Ciekawie zapowiadają się prezentacje dotyczące techniki PWA (Progressive Web Apps), czy uczenia maszynowego za pomocą otwartoźródłowej biblioteki TensorFlow. Tegoroczne Google Developer Days Europe zapowiada się jako doskonała okazja do poznania najnowszych trendów technologicznych. Organizatorzy zapewniają, że program konferencji jest tak opracowany, że powinien zainteresować każdego programistę niezależnie od stopnia zaawansowania.
Google Developer Days Europe plansza informacyjna
Google Developer Days Europe plansza informacyjna

ICE Kraków - widok z zewnątrz
Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 września br. w jednym z najnowocześniejszych krakowskich centrów kongresowych: ICE Kraków (fot. ICE Kraków Congress Centre)

Google Developer Days Europe to największa konferencja deweloperska organizowana przez wyszukiwarkowego potentata w tej części świata. Agenda wydarzenia zdradza częściowo czego możemy się spodziewać po tej konferencji. Podczas keynote, czyli wystąpienia otwierającego Google Developer Days Europe 2017 zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia technologiczne i innowacje w branży programistycznej.

ICE Kraków wnętrze
Krakowskie Centrum ICE może pomieścić do 3200 uczestników (fot. Wikimedia)

Wymienionymi tematami warto się zainteresować tym bardziej, że w tym roku dwudniowa konferencja odbędzie się w Krakowie. Konferencja jest okazją dla wszystkich zainteresowanych, głównie programistów, do podniesienia swoich umiejętności deweloperskich. Wybór Krakowa na miejsce tegorocznej konferencji programistycznej Google’a nie jest przypadkowy. Każdego roku liczba absolwentów informatyki w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska, Ukraina, Czechy i Słowacja) jest wyższa od liczby nowych informatyków w Stanach Zjednoczonych. Dobrze, że Google dostrzega potencjał programistów z naszego regionu.

Konferencja rozpocznie się we wtorek, 5 września, a zakończy 6 września po ponad 40 sesjach technicznych na żywo. Aby wziąć w niej  udział, należy się wcześniej zarejestrować i wnieść opłatę. Uczestnictwo w konferencji kosztuje 250 dol. (ok. 900 zł). Dla czytelników CHIP-a mamy niespodziankę – 5 bezpłatnych zaproszeń. Śledźcie nasz profil na FB. | CHIP