Intel oficjalnie: wszystko o układach Core 8 generacji

Zdaniem Intela mamy przygotować się na “niesamowite doświadczenia” w gamingu, VR i w jakiejkolwiek rozrywce cyfrowej. Brzmi buńczucznie, ale gigant z Santa Clara już wielokrotnie w przeszłości udowadniał, że ma potencjał i możliwości by oferować układy o bezkompromisowej wydajności (często również bezkompromisowej cenie). Już niebawem, 5 października 2017 roku Intel wprowadzi oficjalnie na rynek serię desktopowych procesorów Intel Core 8. generacji. Jakie to będą układy? Odpowiedzi dostarcza poniższa tabelka.
Intel oficjalnie: wszystko o układach Core 8 generacji

Intel Core 8th gen tabela
Ósma generacja procesorów desktopowych Intel Core to wciąż trzy wyraźnie rozgraniczone klasy układów: i7, i5 oraz i3 (fot. Intel).

Układy Intel Core i7 oraz i5 (ale już nie i3) ósmej generacji korzystają z technologii Intel Turbo Boost drugiej generacji (dynamiczne zwiększanie częstotliwości taktowania układu w zależności od zapotrzebowania systemu na moc obliczeniową). Układy Core i5 oraz Core i7 to procesory sześciordzeniowe, jednak z tych dwóch serii, tylko Core i7 będą wyposażone w Hyper-Threading, co umożliwi układom z tej serii wykonywać do 12 wątków kodu w jednym cyklu zegara. Sześciordzeniowe Core i5 nie mają HT, takoż czterordzeniowe Core i3. Obsługiwany przez nowe układy typ pamięci RAM to DDR4-2666 w przypadku Core i7/i5 oraz DDR4-2400 w przypadku najwolniejszych (ale i najtańszych) Core i3.

Intel Core 8 generacji - przegląd platformy
Z układami Coffee Lake najlepiej ma współpracować zupełnie nowy chipset Intel Z370 (fot. Intel).

Wraz z debiutem procesorów Intel Core 8 generacji o kodowej nazwie Coffee Lake, Intel wprowadzi również nowy chipset Intel Z370. Jednocześnie firma zwraca uwagę, że komputer, w którym będziemy planowali korzystać z jakiegokolwiek układu Coffee Lake, musi być wyposażony w płytę główną z chipsetem z serii Intel 300. Płyty z Intel Z270 czy Z170 są niewystarczające. To zła wiadomość, dla tych, którzy posiadając płyty główne z chipsetem Z270 lub Z170 liczyli na w miarę łatwą przesiadkę z poprzedniej generacji. Oczywiście nowe układy mają być znacznie wydajniejsze od poprzedników, jednak z szafowaniem konkretnymi rezultatami wstrzymamy się do czasu aż będziemy dysponowali wynikami rzetelnie przeprowadzonych testów a nie tylko marketingowymi hasłami producenta. | CHIP

Więcej:bezcatnews