Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Archiwum Doświadczenia na ludziach

Doświadczenia na ludziach

Doświadczenia na ludziach

W felietonie luźne łączące dawne praktyki lekarskie z najnowszymi trendami w technice komputerowej

Microsoft Word sprawnie posługuje się nie tylko tekstem, ale i grafiką. Stosując odpowiednie techniki, możemy uformować tekst w kolorowe i pełne efektów specjalnych kolaże złożone z tekstu i grafiki. Poniżej znaleźć można wskazówki dotyczące realizacji tego zamierzenia.

Microsoft Word 97 nie afiszuje się wszystkimi swoimi możliwościami. Niektóre jego mocne strony i funkcje dodatkowe są zauważalne dopiero po dokładnym przyjrzeniu się programowi. Ukrytym talentem tego edytora tekstu jest między innymi zdolność harmonijnego łączenia grafiki i tekstu. Potrzebuje jednak do tego celu pomocy aplikacji służącej do obróbki grafiki, takiej jak shareware'owy Paint Shop Pro czy komercyjny CorelDRAW.

Info
Grupa dyskusyjna
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu moźna zamieścić na liście dyskusyjnej: #mamy to na chip-cd 9/98Na CD-ROM-ie dołączonym do zeszytu w dziale CHIP-offline|Zastosowania|Grafika w Wordzie znajdują się animacje ilustrujące część opisywanych w artykule czynności.

     Winword pozwala na zastosowanie jednej z trzech metod zaimportowania obiektu graficznego. Pierwszą jest Schowek systemowy (clipboard). Jedynie niewielkie i niezbyt skomplikowane obiekty są bezbłędnie przekazywane za jego pomocą. Metoda druga to import pliku graficznego. Jest ona polecana w przypadku rozbudowanych rysunków i zdjęć o dużej rozdzielczości. I wreszcie sposób trzeci - archiwum Worda. Aplikacja jest wyposażona we własny zbiór grafik specjalnych, które pozwalają np. na zamknięcie w nawiasy formuł matematycznych czy uformowanie dymka.

Dymki, znane wszystkim czytelnikom komiksów, należą do wbudowanych autokształtów. Strzałkę wskazującą mówiącego możemy łatwo przesuwać, jednak otaczanie tekstem nie działa poprawnie Korzystając z polecenia menu kontekstowego Formatuj rysunek | Otaczanie | Przyległe, możemy nakłonić Worda, aby dopasował strumień tekstowy do obrazka o nieregularnych kształtach otaczanie dymków tekstami
Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: piotr fuglewicz
DODANO: 01.09.1998
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 17


CENEO Kup najtaniej
TECHNOLINE BC-450 TECHNOLINE BC-450
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
INTEL R1304BTSSFAN INTEL R1304BTSSFAN
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba Portege R30-A-1C4 (PT343E-0RR06LPL) Toshiba Portege R30-A-1C4 (PT343E-0RR06LPL)
Dostępny w 30 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Asus (G751JT-T7010H) Asus (G751JT-T7010H)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung Galaxy Tab 3 7.0 8Gb Black (SM-T2100MKAXEO) Samsung Galaxy Tab 3 7.0 8Gb Black (SM-T2100MKAXEO)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu


Video
nowe filmy