Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Archiwum Doświadczenia na ludziach

Doświadczenia na ludziach

Doświadczenia na ludziach

W felietonie luźne łączące dawne praktyki lekarskie z najnowszymi trendami w technice komputerowej

Multimedia nie oznaczają jedynie dźwięku, obrazu i przykuwających wzrok filmików. Istotne jest współdziałanie odpowiadających tym elementom aplikacji i narzędzi. Zwracamy uwagę na sytuacje, w których może dojść do zakłócenia tej współpracy.

Pecet wydaje z siebie różnorodne dźwięki już od czasów Windows 3.1x, filmy potrafił samodzielnie odtwarzać dopiero Windows 95. Dodatkowe elementy multimedialne pojawiły się za sprawą Internetu. Doprowadziło to do sytuacji, w której od przeszło dwóch lat żaden chyba komputer nie zszedł z półki sklepowej bez wyposażenia multimedialnego. Składa się ono, w minimalnym wariancie, z karty dźwiękowej oraz aktywnych (wyposażonych we wzmacniacz) głośniczków. Większość kart graficznych przyspiesza prezentację plików AVI lub ma wbudowane mechanizmy służące do wyświetlania skompresowanych filmów (MPEG).

Info
mamy to na chip-cd 9/98Na CD 9/98 w dziale CHIP-offline | Zastosowania | Problemy z Windows 95 znajdują się filmy ilustrujące wybrane porady przedstawione w artykuleGrupy dyskusyjne
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu można umieścić na liście dyskusyjnej #.
     Jednak czasami komponenty lub oprogramowanie multimedialne komputera są źródłem poważnych usterek. Najczęściej występujące awarie to:
  • Zła jakość multimediów. Dźwięk brzmi źle, filmy nie są odtwarzane płynnie, kolory nie odpowiadają rzeczywistości. Nie zawsze należy w takim przypadku szukać przyczyn w sprzęcie.
  • Problemy z kompatybilnością. Aplikacja A nie może pracować z danymi w formacie B lub konwertuje je długo i z błędami. Czasami wystarczy dobór odpowiedniego programu i parametrów jego pracy.
  • Spadek wydajności systemu. Podczas gdy procesor poświęca niezbędny czas odtwarzaniu plików multimedialnych, pozostałe kontrolowane przezeń działania nie mogą być narażone na szwank.
Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: piotr fuglewicz
DODANO: 01.09.1998
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 17


CENEO Kup najtaniej
PLANTRONICS GAMECOM 788 PLANTRONICS GAMECOM 788
Dostępny w 18 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Focal Chorus 726V Focal Chorus 726V
Dostępny w 20 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung WB650 Samsung WB650
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Peiying PY9905 Peiying PY9905
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TEFAL VC300831 TEFAL VC300831
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu


Video
nowe filmy