Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

Strona główna Artykuły Archiwum Quo CADis?

Quo CADis?

Quo CADis?


 
Firma LexLand, znana ze swych rewelacyjnych słowników Leksykonia, stworzyła we współpracy z oficyną wydawniczą Wiedza Powszechna nowy produkt, tym razem wspomagający naukę języka angielskiego. Aplikacja Podróże kształcą powstała na kanwie podręcznika pod tym samym tytułem autorstwa Nancy Burke oraz Leona Leszka Szkutnika.
     Aplikacja skierowana jest do osób już znających język angielski, poszukujących narzędzia do szybkiego powtórzenia podstawowych form języka mówionego. Program jest zupełnie pozbawiony opisu reguł poprawnego posługiwania się językiem angielskim, i to zarówno gramatycznych, jak i leksykalnych. Lekcje to głównie suche dialogi odczytywane przez lektora. Rozczarowanie budzi mała różnorodność zadań stawianych przed uczestnikiem kursu - w trakcie testu udostępniono tłumaczenie słówek w obie strony, synonimiczne ich łączenie oraz dyktando. To stanowczo zbyt mało, by przyciągnąć uwagę kursanta na dłuższy czas. Brakuje także globalnego systemu oceny postępów ucznia. Prezentacja wyników wyłącznie w trakcie lekcji, bez ich podsumowania dla całego kursu, to zbyt mało.
Brak wizualnych prezentacji w czasie dialogów znacznie obniża atrakcyjność programu.

     Ponieważ głównym zadaniem kursu ma być ćwiczenie zdolności mówienia, nie zaskakuje wyposażenie pakietu w narzędzie do rejestracji głosu ucznia z opcją porównania go z nagraniem wzorcowym. Szkoda, że komputer nie pomaga w ocenie wyników - osoba nie znająca języka obcego może mieć problemy z samodzielnym wychwyceniem subtelnych różnic w wymowie. Dodatkowymi modułami zwiększającymi zakres prezentowanego materiału są ćwiczenia z czasownikami nieregularnymi, lekcje literowania oraz narzędzie do powtarzania słówek - zakres prezentowanej tu wiedzy nie jest jednak zbyt szeroki. Słownik bardzo wyraźnie wywodzi się ze swej klasycznej, papierowej odmiany - prezentuje transkrypcję fonetyczną, co jest elementem rzadko spotykanym w przypadku komputerowych wersji narzędzi tego rodzaju. Autorzy dla wybranych słów zaprezentowali również ich idiomatyczne znaczenia.
     Cały pakiet sprawia wrażenie, iż jest tylko dodatkiem do książki, której użytkownik nie otrzymuje, niestety, wraz z aplikacją.
 
--
Podróże kształcą
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 32 MB RAM, napęd CD- -ROM 4x; Windows 9x/NT/2000, ok. 5 MB na dysku
+ ciekawie przeprowadzane dyktando
- brak opisu reguł gramatycznych bądź też leksykalnych
- szczątkowa ocena postępów ucznia
Producent: LexLand, Knurów
tel./faks: (0-32) 235 17 55
e-mail: lexland@lexland.com.pl
http://www.lexland.com.pl/
Cena: 79 zł
Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: remigiusz kozak
DODANO: 01.08.2000
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 809
CENEO Kup najtaniej
Tefal GV 7250 Tefal GV 7250
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS K55VD-SX495 ASUS K55VD-SX495
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux ERGORAPIDO ZB13ER Electrolux ERGORAPIDO ZB13ER
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rollei Sportsline 60 biały Rollei Sportsline 60 biały
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy