Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

Strona główna Artykuły Archiwum Najlepsze drukarki atramentowe

Najlepsze drukarki atramentowe na rynku

Najlepsze drukarki atramentowe


 
Komputer bez monitora jest jak ryba bez wody. Czasami jednak nawet bardzo duży monitor okazuje się rozwiązaniem niewystarczającym. Najlepiej wiedzą o tym graficy i projektanci, którzy chcą poprawić swój komfort pracy. Prędzej czy później zaczynają oni uważnie przyglądać się kartom, do których można podłączyć dwa monitory jednocześnie. Czy takie urządzenia są rzeczywiście przydatne?
 
     Najczęściej spotykane karty graficzne pozwalają na podłączenie tylko jednego monitora. Taka konfiguracja w zupełności zaspokaja potrzeby użytkowników pracujących z prostymi aplikacjami biurowymi lub wykorzystujących komputer do zastosowań domowych. W profesjonalnych zadaniach - jak na przykład projektowanie wspomagane komputerowo (CAD), tworzenie grafiki lub animacji 3D - liczy się nie tylko moc obliczeniowa procesora graficznego, ale również możliwość wyświetlania obrazu z jak największą rozdzielczością i częstotliwością odświeżania. Czasami jednak zastosowanie jednego wyświetlacza jest niewystarczające. Poza tym spadek cen monitorów spowodował, że wielu obecnych właścicieli popularnych do niedawna "piętnastek" decyduje się na zakup nowego urządzenia o większej przekątnej ekranu, np. 17- lub 19-calowego. Wówczas rodzi się pytanie: co zrobić z drugim sprawnym monitorem?
Dwumonitorowe karty graficzne są co prawda urządzeniami rzadko spotykanymi, ale cechują się szeregiem użytecznych funkcji. Podłączenie zaś drugiego monitora nie stanowi clou programu, ale jest wstępem do prawdziwie profesjonalnego wykorzystania komputera.

     W takich przypadkach można dokupić i zamontować dodatkową kartę graficzną. Tańszym i bardziej rozsądnym rozwiązaniem wydają się "dwugłowe" karty graficzne, np. Matrox Millennium G400 DualHead, Inside TNC GForce2 MX lub A-MAX Apac Life-300 - które wysyłają generowany obraz jednocześnie do dwóch niezależnych wyjść. Dzięki takiemu rozwiązaniu obraz może być wyświetlany na dwóch osobnych monitorach lub panelach LCD w różnych rozdzielczościach i innych paletach barw. Ponadto funkcję drugiego wyświetlacza z powodzeniem spełni projektor lub telewizor obsługujący standard PAL bądź NTSC.
Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Matrox
http://www.matrox.com/
Tnc
http://www.tnc.com/
A-MAX
http://www.amaxhk.com/
Producenci chipsetów
http://www.nvidia.com/
http://www.sis.com.tw/
Dodaj komentarz 1 komentarz
Gość IP: 195.22.98.* 2011.05.08 16:19
Przed wyborem glownie czytalem rozne artykuly i recenzje, wzialem sredniej klasy HP, musze jednak przyznac ze nawet drukarka nie z najwyzszej polki drukuje piejne fotografie. Tuszow uzywam producenta bo na tyle nie sa drogie ze nie ma co komibnowac z zamiennikiem
AUTOR: redakcja chip
DODANO: 16.01.2001
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 556
CENEO Kup najtaniej
Thomson podłogowy 40 Pilot LED Thomson podłogowy 40 Pilot LED
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zanussi ZANT7770 Zanussi ZANT7770
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips Sonicare HealthyWhite HX6730/02 Philips Sonicare HealthyWhite HX6730/02
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
NavRoad NR460BT AutoMapa Polska XL NavRoad NR460BT AutoMapa Polska XL
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon XL 1.6 Canon XL 1.6
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy