Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Archiwum Puszka Pandory

Zagrożenia, na jakie narażony jest komputer podłączony do Internetu

Puszka Pandory

Sniffery, dialery, trojany, robaki - to tylko część sieciowych zagrożeń, które chyhają na Twój komputer, gdy tylko podłączysz go do Internetu

Wieści z Los Angeles w dniach 26-30 października były interesujące nie tylko dla Amerykanów, których zajmowały głównie szalejące w tym czasie w Kalifornii pożary. Na całym świecie duże emocje - przynajmniej wśród sympatyków Windows - wzbudzały relacje z microsoftowej konferencji, na której prezentowano przyszłość Okienek. Głównym adresatem byli profesjonaliści - przedstawiciele firm produkujących oprogramowanie działające pod kontrolą tego systemu. Firma Billa Gatesa wychodzi bowiem ze słusznego założenia, że środowisko to powinno być na bieżąco informowane o nadchodzących zmianach - przecież bezpośrednio ich one dotyczą.
 
Dokąd zmierzamy?
Jakie źródło miały wspomniane na wstępie emocje? Był to przede wszystkim Longhorn - system operacyjny następnej generacji, którego pojawienia możemy się spodziewać... nie wiadomo kiedy. W tej chwili mówi się o roku 2006, ale oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.
      Na PDC 2003 zaprezentowano kolejną roboczą wersję tego OS-u - build 4051. W stosunku do poprzednich wprawek (opisywanej chociażby w $(LC56279:Zarodek)$ wersji 3683) zaczyna "to" już przypominać działający system operacyjny. Naturalnie zmian będzie jeszcze mnóstwo, ale Microsoft zdecydował się na udostępnienie owoców swojej dotychczasowej pracy szerszej publiczności - nową wersję otrzymali uczestnicy konferencji, a na życzenie dostępna będzie ona także dla subskrybentów usługi MSDN.Dla programistów najważniejsze są informacje o "bebechach" - dowiedzieli się zatem, że Longhorn zbudowany zostanie na bazie nowego modelu programowania WinFX (zastąpi on Microsoft Foundation Classes (MFC) i Win32). Sednem nowego, zapowiadającego się rewolucyjnie systemu mają być: WinFS, czyli Windows Future Storage (mówiąc w skrócie - nowy sposób przechowywania i organizacji danych zgromadzonych w komputerze), Indigo (nowa generacja usług sieciowych Microsoftu) oraz Aero (interfejs ułatwiający dostosowanie aplikacji do specyficznych potrzeb) zbudowany na bazie Avalona - nowej warstwie prezentacji danych (łączącej graficzną funkcjonalność GDI+ z DirectX i grafiką wektorową). Te wszystkie technologie o kodowych nazwach służyć mają jednemu - dalszemu ułatwieniu pracy z komputerem.
 
Nie tylko Długi Róg
Choć system Longhorn był podczas PDC w centrum zainteresowania, mówiono także o innych produktach: następcy pakietu Visual Studio (Whidbey), nowym MS SQL-u (Yukon) czy kolejnej edycji systemu Tablet PC (Lonestar). Komentatorzy podkreślali, że Microsoft wybiega daleko w przyszłość - taką, w której standardem będą pecety z procesorami 4-6 GHz, minimum 1 GB RAM i terabajtowymi dyskami. Ale czy to rzeczywiście jest aż tak odległa perspektywa?
Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: jacek orłowski
DODANO: 18.11.2003
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 33
CENEO Kup najtaniej
Bosch WAE 2039 KPL Bosch WAE 2039 KPL
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (EM72V3205AE5PL) Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (EM72V3205AE5PL)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Alpine KCE-635UB Alpine KCE-635UB
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PANASONIC DMC-GF5KEG-K PANASONIC DMC-GF5KEG-K
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EF 20mm f/2.8 USM (2509A010AA) Canon EF 20mm f/2.8 USM (2509A010AA)
Dostępny w 37 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy