Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Archiwum Socket 940 w natarciu

Test płyt głównych Leadtek WinFast K8NW Pro i Asus SK8V

Socket 940 w natarciu

Nowe płyty dla Athlona 64 pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Klienci mogą przebierać i wybierać. W dużo gorszej sytuacji są potencjalni nabywcy płyt przeznaczonych dla jego "większego brata" - Athlona 64 FX. Tu takiego wyboru mieć nie będziemy. Warto więc dobrze się zastanowić nad naszym typem, tym bardziej, że za taką płytę przyjdzie nam słono zapłacić

Możliwości cyfrowej rejestracji obrazu wideo mamy wiele. Najprostszą metodą jest użycie cyfrowej kamery wideo. Tanie urządzenia są jednak dość duże, a zminiaturyzowane modele wciąż kosztują kilka tysięcy złotych. Alternatywą proponowaną przez firmę Logitech są kamery wideo Pocket Video 550 i Pocket Video 750 zapisujące obraz w formacie MPEG-4. Producent położył silny nacisk na mobilność i prostotę obu modeli.
      Spełnienie tych założeń uzyskano przez maksymalną eliminację elementów mechanicznych. Rejestrowany sygnał wideo wraz z dźwiękiem jest zamieniany na postać cyfrową i kodowany w formacie MPEG-4. Wysoka kompresja umożliwia zapis w wewnętrznej pamięci (16 MB) od 2 do 4 minut filmu w rozdzielczości 320x240 pikseli. Rozmiar danych zależy od wybranej jakości obrazu. Do dyspozycji mamy dwa poziomy kompresji - standardowy lub podwyższony, w którym zapotrzebowanie na pamięć dwukrotnie maleje.
      Kamery zostały także wyposażone w slot dla kart SD (SecureDigital). Znacznie zwiększa to funkcjonalność obu urządzeń, gdyż podłączając zewnętrzną kartę o pojemności 128 MB, możemy wydłużyć czas naszego wideoklipu nawet o godzinę.
Logitech Pocket Video 550
Wyświetlacz/podgląd wideo: tak/nie
Cyfrowy zoom: nie
Slot dla kart SD: tak
Karta SD: nie
Wewnętrzna pamięć: 16 MB
Rozdzielczość: 320x240 pikseli
Prędkość rejestracji wideo: do 20 klat./s
Zasilanie: 2 x AA (w komplecie)
Wymiary: 124x55x19 mm
Waga: 131 g
Gwarancja: 24 miesiące
+ niewielkie rozmiary
- brak podglądu zarejestrowanego obrazu
- niska jakość obrazu
- wysoka cena
Cena: 820 zł
www.logitech.com
www.logitech-sklep.pl
Logitech Pocket Video 750
Wyświetlacz/podgląd wideo: tak (obrotowy)/tak
Cyfrowy zoom: tak (2x)
Slot dla kart SD: tak
Karta SD: tak (32 MB)
Wewnętrzna pamięć: 16 MB
Rozdzielczość: 320x240 pikseli
Prędkość rejestracji wideo: do 20 klat./s
Zasilanie: akumulatory (4 x AA)
Wymiary: 121x86x37 mm
Waga: 262 g
Gwarancja: 24 miesiące

niewielkie rozmiary
kolorowy wyświetlacz LCD
niska jakość obrazu
wysoka cena
Cena: 1400 zł
www.logitech.com
www.logitech-sklep.pl
Dobrym pomysłem jest wyposażenie obu kamer w wyjście wideo. Pozwala to na wyświetlenie nagranej sekwencji wideo (lub obecnie rejestrowanego obrazu) na ekranie telewizora. W tym trybie pracy można też konfigurować urządzenie i zarządzać zasobami pamięci kamery bez użycia komutera.
      Współpraca "kieszonkowych" kamer z komputerem odbywa się poprzez port USB. Po skopiowaniu wideoklipów, stosując dołączone oprogramowanie Roxio Video Movie Kreator LE, mamy możliwość ich obróbki oraz nagrania stworzonego materiału na płytę CD lub DVD. Oba urządzenia z powodzeniem mogą też pełnić funkcję kamery internetowej.
      Model Pocket Video 550 zawiera mały wyświetlacz semigraficzny, informujący o stanie baterii, podstawowej konfiguracji kamery oraz przewidywanym czasie nagrania, jakie zmieści się jeszcze w pamięci. Pełne zarządzanie oraz odtwarzanie nagranych wideoklipów możliwe jest tylko po podłączeniu kamery do komputera lub telewizora.
      Model Pocket Video 750 stanowi rozszerzenie wersji 550. Semigraficzny wyświetlacz wraz z wizjerem został zastąpiony 38-milimetrowym, obrotowym wyświetlaczem LCD, umożliwiającym podglądanie rejestrowanego obrazu (dzięki wbudowanemu głośniczkowi także z dźwiękiem). Urządzenie standardowo wyposażone jest w kartę pamięci SD o pojemności 32 MB, wydłużającą czas nagrania do 12 minut.
      Obie kamery są przykładem nowej gamy urządzeń, których niewielkie rozmiary mają zapewnić ich wysoką użyteczność. Niestety, dość słaba jakość rejestrowanego obrazu ogranicza ich zastosowanie i zadowoli jedynie użytkowników o niewygórowanych wymaganiach.
Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: marcin łokaj
DODANO: 05.03.2004
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 37
CENEO Kup najtaniej
JBL Cinema 500 JBL Cinema 500
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LINKSYS SRW248G4-EU LINKSYS SRW248G4-EU
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Panasonic DMC-FT25 EG-K czarny Panasonic DMC-FT25 EG-K czarny
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux ERGORAPIDO ZB13ER Electrolux ERGORAPIDO ZB13ER
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo Thinkpad E540 (20C60078Pb) Lenovo Thinkpad E540 (20C60078Pb)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy