Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Archiwum Socket 940 w natarciu

Test płyt głównych Leadtek WinFast K8NW Pro i Asus SK8V

Socket 940 w natarciu

Nowe płyty dla Athlona 64 pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Klienci mogą przebierać i wybierać. W dużo gorszej sytuacji są potencjalni nabywcy płyt przeznaczonych dla jego "większego brata" - Athlona 64 FX. Tu takiego wyboru mieć nie będziemy. Warto więc dobrze się zastanowić nad naszym typem, tym bardziej, że za taką płytę przyjdzie nam słono zapłacić

Zakup kolorowej "laserówki" nie musi się wiązać z wydatkiem rzędu dziesięciu tysięcy złotych! Mało tego! Firmy Minolta i Samsung udowodniły, że zupełnie przyzwoity model możemy nabyć, przeznaczając na ten cel tylko nieco ponad jedną czwartą wspomnianej kwoty.
      Minolta Magicolor 2300W oraz Samsung CLP-500 są według producentów "laserówkami" biurowymi, jednak z całą pewnością doskonale sprawdzą się także w niewielkiej sieci LAN. Nieco droższy model Samsunga wyposażony został w moduł druku dwustronnego, pozwalający w prosty sposób ograniczyć zużycie papieru.
      Wykorzystywany przez oba urządzenia czteroprzebiegowy mechanizm drukujący (bazujący na jednym bębnie - patrz: $(LC84273:Laserowe farbki)$) umożliwia przenoszenie na papier kolorowych dokumentów z prędkością odpowiednio czterech (Magicolor 2300W) oraz pięciu (CLP-500) stron na minutę. Wartości te w praktyce odnoszą się jednak wyłącznie do tekstu, gdyż wydruk całostronicowej, barwnej prezentacji lub zdjęcia zwykle zaabsorbuje obie drukarki na około pięćdziesiąt sekund. Dużo sprawniej odbywa się natomiast drukowanie dokumentów monochromatycznych - przeprowadzone pomiary potwierdziły deklarowaną przez obu producentów prędkość tej operacji (Magicolor 2300W - 16 str./min, CLP-500 - 20 str./min).
Minolta Magicolor 2300W
Maks. prędkość druku cz.-b./kolor: 16/4 str./min
Maks. rozdzielczość druku: 1200x600 dpi
Interfejsy: USB 1.1, LPT
Podajnik: 200 kartek
Gwarancja: 36 miesięcy
+ stosunkowo niska cena
+ dobra jakość wydruków
- wysoki koszt materiałów eksploatacyjnych
Cena: 2600 zł
www.minolta.com
www.konicaminolta.pl
Samsung CLP-500
Maks. prędkość druku cz.-b./kolor: 20/5 str./min
Maks. rozdzielczość druku: 1200x600 dpi
Interfejsy: USB 2.0, LPT
Podajnik: 250 kartek
Gwarancja: 24 miesiące
moduł druku dwustronnego
dobra jakość wydruków
wysoki koszt materiałów eksploatacyjnych
Cena: 3100 zł
www.samsung.com
www.samsung.com.pl
Efekty pracy obu drukarek, szczególnie te w maksymalnej rozdzielczości, prezentują się bardzo dobrze. Gładkie czcionki, jednolite wypełnienie dużych barwnych obszarów oraz brak problemów z odwzorowaniem jasnych odcieni to cechy bez wątpienia pożądane w biurowej korespondencji.
      Jeżeli jednak z jakiegoś powodu drukowane dokumenty nie będą spełniały naszych oczekiwań, możemy w prosty sposób dokonać korekty ich wyglądu bezpośrednio z poziomu sterownika. Pokaźny pakiet opcji znajdziemy w oprogramowaniu zarządzającym oboma modelami, jednak bardziej "elastyczny" pod tym względem okazał się produkt Samsunga. Oprócz standardowych ustawień jasności i kontrastu otrzymujemy tu możliwość niezależnej regulacji nasycenia każdej składowej (CMY) oraz rozpiętość tonalną.
      Niestety, o lekki zawrót głowy mogą przyprawić ceny materiałów eksploatacyjnych. Okazuje się bowiem, że sumaryczny koszt zasobników z tonerem w czterech kolorach i bębna jest w obu przypadkach bardzo zbliżony do ceny drukarki! Przy intensywnej eksploatacji z wydatkiem tym przyjdzie się nam zmierzyć bardzo szybko, gdyż w komplecie z oboma modelami znajdują się tzw. startery, czyli zasobniki z barwnym tonerem o wydajności zaledwie 1500 stron.
Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: marcin łokaj
DODANO: 05.03.2004
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 41

 

 

CENEO Kup najtaniej
Condor Etui na Akcesoria Gadget Pouch Czarne Condor Etui na Akcesoria Gadget Pouch Czarne
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Liqui Moly TOP TEC 4600 5W30 5L Liqui Moly TOP TEC 4600 5W30 5L
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Crown XLS 402 Crown XLS 402
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu


Video
nowe filmy

Galerie
zdjęcia
Serwis 1
Serwis 2