Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

Strona główna Bezpieczeństwo Artykuły Jak zlokalizować skradziony telefon

Dzięki opcji antykradzieżowej w mobilnych pakietach bezpieczeństwa można odnaleźć telefon w prosty sposób

Jak zlokalizować skradziony telefon

Na pewno raz w swoim życiu coś zgubiłeś, prawda? Fatalnie byłoby gdyby następną zgubioną lub skradzioną rzeczą był twój telefon. Z pomocą może przyjść mobilny pakiet bezpieczeństwa.

PORADNIK KROK PO KROKU PRZYGOTOWANY PRZEZ EKSPERTÓW FIRMY SYMANTEC

Krok 1: Pobierz i aktywuj produkt

Pobierz aplikację Norton Mobile Security z Android Market lub skorzystaj z adresu dołączonego do karty licencyjnej. Następnie aktywuj produkt kodem dołączonym do opakowania. WSKAZÓWKA: Zakupiona licencja daje roczną ochronę urządzenia mobilnego. Możesz także skorzystać z wersji testowej.

Krok 2: Pobierz dodatek Web Anti-Theft Status

Z menu głównego aplikacji Norton Mobile Security wybierz Set Up Anti-Theft i przejdź do konfiguracji. Pobierz dodatek Web Anti-Theft Status, który pozwoli monitorować aktualne położenie telefonu poprzez GPS wbudowany w urządzenie. WSKAZÓWKA: Web Anti-Theft Status umożliwia także robienia cyklicznych zdjęć złodziejowi, który będzie trzymał telefon przed sobą, na przykład pisząc wiadomość SMS. Przednia kamera telefonu wykona zdjęcie i prześle na specjalną stronę mobilną.

Krok 3: Zarejestruj konto

Zarejestruj urządzenie w serwisie Norton. Po zainstalowaniu dodatku będziesz musiał zalogować się do swojego konta Norton Anti-Theft lub założyć nowe konto. Po wykonaniu tej czynności potwierdź rejestrację urządzenia przyciskiem Register. WSKAZÓWKA: Możesz ustalić inną nazwę swojego telefonu.

Krok 4: Wróć do aplikacji

Rejestracja urządzenia przebiegła pomyślnie. Kliknij więc Next, aby przejść do interfejsu Norton Mobile Security. WSKAZÓWKA: Oprócz dodatku Web, możesz także skonfigurować SMS Anti-Theft Status. Wtedy będziesz w stanie zablokować telefon z poziomu innego, dodanego do listy numeru telefonu.

Krok 5: Zaloguj się na Norton Anti-Theft

Gdy twój telefon zostanie skradziony lub zgubiony, uruchom komputer i przejdź na adres http://antitheft.norton.com i zaloguj się na konto utworzone wcześniej.

Krok 6: Śledź lokalizację

Jeżeli telefon jest włączony, status telefonu będzie dostępny. Sprawdź gdzie znajduje się twój telefon na mapie Google i ustaw w jakich odstępach czasowych ma być wysyłana informacja o lokalizacji do twojego konta Norton.

Krok 7: Wykonaj zdjęcia złodzieja

Włącz wykonywanie zdjęć złodzieja przechodząc do działu Sneak Peak i klikając w Take a Picture. Gdy osoba będzie pisać SMS telefon zrobi jej zdjęcie i prześle je prosto do twojego konta internetowego Norton Anti-Theft.

Krok 8: Odzyskaj telefon

Ściągnij zdjęcie, zablokuj telefon przyciskiem Lock Device i ruszaj do wskazanej przez mapę lokalizacji.
Opcja Anti-Theft w Norton Mobile Security pozwoli na śledzenie lokalizacji skradzionego telefonu, zrobienie zdjęcia złodziejowi kiedy będzie z niego korzystać oraz na zablokowanie aparatu.
Opcja Anti-Theft w Norton Mobile Security pozwoli na śledzenie lokalizacji skradzionego telefonu, zrobienie zdjęcia złodziejowi kiedy będzie z niego korzystać oraz na zablokowanie aparatu.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.05.31 10:10
tylko że złodziej nie uzywa kradzionego telefonu a idzie go przeflaszować od nowa więc te zabezpieczenie zadziała tylko na prawdziwych debili
Gość IP: 77.79.222.* 2012.05.31 10:36
Szkoda, że norton nie mówi co trzeba robić dalej jak już dotrzemy do lokalizacji telefonu. "Proszę Pana złodzieja o zwrot mojego telefonu" :) inną opcją jest aktywacja dodatku "Pięści" na pulpicie twarzy złodzieja
Gość IP: 77.255.213.* 2012.05.31 10:46
Bezsensu, dużo roboty i prawie żadna szansa na odzyskanie. Polecam stronę www.Locked.pl
Podajememy nasz numer telefonu i mamy namierzony telefon - działa.
Gość IP: 83.1.135.* 2012.05.31 11:07
Ta strona to oszustwo. Cytat z jej regulaminu:
"strona ma charakter wyłącznie czysto rozrywkowy i żadna informacja znajdująca na stronie prawdopodnie nie będzie pokrywała się z prawdą."
Gość IP: 81.149.112.* 2012.05.31 14:16
preyproject.com
Gość IP: 83.29.70.* 2012.05.31 14:50
"Ściągnij zdjęcie, zablokuj telefon przyciskiem Lock Device i ruszaj do wskazanej przez mapę lokalizacji." - Pamiętaj weź policje ze sobą :)
Gość IP: 178.235.109.* 2012.05.31 17:02
A co gdy po kradzieży przywróci do ostawień fabrycznych ?? :)
Gość IP: 77.254.198.* 2012.06.01 07:54
kolejny szpieg dla naiwnych i na dodatek jeszcze za niego płacić przyjdzie. TOTALNA INWIGILACJA niczym w powieści Rok 1984 George Orwella
Gość IP: 83.21.158.* 2012.06.02 01:11
to już lepiej jest zainstalować Avasta i ustawić blokadę na instalację nowego ROMu, lecz aby ustawić tą opcję trzeba mieć zrootowany telefon.
Gość IP: 89.79.166.* 2012.06.07 22:03
Niestety, ale w avaście blokada przed wgraniem nowego romu nie działa:-( Sprawdzone na różnych romach. Stock i CM9 (kilka romów i kerneli SGS2). Za każdym razem bez problemu flashowałem nowy rom...
Gość IP: 95.49.216.* 2012.06.28 10:27
Że niby przez cały czas ma mieć włączony GPS? To jest żart?
Gość IP: 82.160.135.* 2012.07.24 21:36
Też liczyłem w Avaście na blokadę wgrywania nowego romu i niestety potwierdzam - nie działa. Szkoda.
Gość IP: 89.72.27.* 2012.08.05 16:15
Przecie to zwykła reklama produktu i firmy, nic więcej.
ryox
ryox 2012.10.01 16:48
Plan B http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2012/05/30/lokalizacja-zagubionego-telefonu-jest-mozliwa-dzieki-zdalnej-instalacji-aplikacji-plan-b/
moobi
moobi 2012.10.29 13:45
F-Secure też oferuje od jakiegoś czasu swoje rozwiązania Mobile Security. Anti-Theft wbrew pozorom to bardzo przydatna funkcja, nie dalej jak rok pół roku temu straciłem mojego SG i co w takim przypadku dzieje się z danymi? Wówczas nie miałem żadnego zabezpieczenia, pozostała mi tylko zmiana haseł i blokada IMEI na policji, ale jednak trochę to trwało, jeśli ktoś chciał wykorzystać moje dane z pewnością zdążył to zrobić...
Bash90
Bash90 2012.11.05 17:16
Korzystam właśnie z F-Secure Mobile Security i mam nadzieję, że jednak nie będę miał okazji sprawdzić jak działa funkcja Anti-Theft. :-)
Gość IP: 62.233.211.* 2013.01.11 19:29
Poradnik dla zlodzieja:
1. Kradniemy telefon.
2. Robimy factory reset.
3. Biegniemy do pasera i sprzedajemy telefon.
4. Cieszymy sie pieniedzmi i smiejemy sie z frajera, ktory stracil czas na "zabezpieczenie" swojego telefonu albo nawet za to zaplacil.
geekagusia
geekagusia 2013.03.11 19:07
polecam Mob in Control ...aplikacja ma wiele funkcji dzieki ktorym zlokalizowalam i odzyskalam skradziony telefon a do tego zlodziej sie strasznie zestresowal
mozna ja pobrac na https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobincontrol
Gość IP: 46.186.88.* 2013.07.13 22:03
F-Secure swojego Anti-Thefta oferuje za darmo
http://www.killvir.pl/rozwiazania-bezplatne/51-f-secure-anti-theft-for-mobile.html
Gość IP: 95.49.84.* 2013.09.16 09:58
a jesli telefon zostanei zresetowany jak mozna go namierzyc jak wyloczony gps inna karta włożona mam taki problem od tygodnia mi telefon zaginol pomocy!!!!!!
AUTOR: symantec
DODANO: 31.05.2012
Tagi producenckie: symantec
Tagi modelu: norton mobile security
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 44641


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Panasonic DMP-BDT700 Panasonic DMP-BDT700
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Linksys SD208T-EU Linksys SD208T-EU
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Intel Thermal Solution BXTS13X (BXTS13X 929672) Intel Thermal Solution BXTS13X (BXTS13X 929672)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PENTAGRAM ThinType Tablet (P2006) PENTAGRAM ThinType Tablet (P2006)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu