Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

Strona główna Bezpieczeństwo Artykuły Jak zlokalizować skradziony telefon

Dzięki opcji antykradzieżowej w mobilnych pakietach bezpieczeństwa można odnaleźć telefon w prosty sposób

Jak zlokalizować skradziony telefon

Na pewno raz w swoim życiu coś zgubiłeś, prawda? Fatalnie byłoby gdyby następną zgubioną lub skradzioną rzeczą był twój telefon. Z pomocą może przyjść mobilny pakiet bezpieczeństwa.

PORADNIK KROK PO KROKU PRZYGOTOWANY PRZEZ EKSPERTÓW FIRMY SYMANTEC

Krok 1: Pobierz i aktywuj produkt

Pobierz aplikację Norton Mobile Security z Android Market lub skorzystaj z adresu dołączonego do karty licencyjnej. Następnie aktywuj produkt kodem dołączonym do opakowania. WSKAZÓWKA: Zakupiona licencja daje roczną ochronę urządzenia mobilnego. Możesz także skorzystać z wersji testowej.

Krok 2: Pobierz dodatek Web Anti-Theft Status

Z menu głównego aplikacji Norton Mobile Security wybierz Set Up Anti-Theft i przejdź do konfiguracji. Pobierz dodatek Web Anti-Theft Status, który pozwoli monitorować aktualne położenie telefonu poprzez GPS wbudowany w urządzenie. WSKAZÓWKA: Web Anti-Theft Status umożliwia także robienia cyklicznych zdjęć złodziejowi, który będzie trzymał telefon przed sobą, na przykład pisząc wiadomość SMS. Przednia kamera telefonu wykona zdjęcie i prześle na specjalną stronę mobilną.

Krok 3: Zarejestruj konto

Zarejestruj urządzenie w serwisie Norton. Po zainstalowaniu dodatku będziesz musiał zalogować się do swojego konta Norton Anti-Theft lub założyć nowe konto. Po wykonaniu tej czynności potwierdź rejestrację urządzenia przyciskiem Register. WSKAZÓWKA: Możesz ustalić inną nazwę swojego telefonu.

Krok 4: Wróć do aplikacji

Rejestracja urządzenia przebiegła pomyślnie. Kliknij więc Next, aby przejść do interfejsu Norton Mobile Security. WSKAZÓWKA: Oprócz dodatku Web, możesz także skonfigurować SMS Anti-Theft Status. Wtedy będziesz w stanie zablokować telefon z poziomu innego, dodanego do listy numeru telefonu.

Krok 5: Zaloguj się na Norton Anti-Theft

Gdy twój telefon zostanie skradziony lub zgubiony, uruchom komputer i przejdź na adres http://antitheft.norton.com i zaloguj się na konto utworzone wcześniej.

Krok 6: Śledź lokalizację

Jeżeli telefon jest włączony, status telefonu będzie dostępny. Sprawdź gdzie znajduje się twój telefon na mapie Google i ustaw w jakich odstępach czasowych ma być wysyłana informacja o lokalizacji do twojego konta Norton.

Krok 7: Wykonaj zdjęcia złodzieja

Włącz wykonywanie zdjęć złodzieja przechodząc do działu Sneak Peak i klikając w Take a Picture. Gdy osoba będzie pisać SMS telefon zrobi jej zdjęcie i prześle je prosto do twojego konta internetowego Norton Anti-Theft.

Krok 8: Odzyskaj telefon

Ściągnij zdjęcie, zablokuj telefon przyciskiem Lock Device i ruszaj do wskazanej przez mapę lokalizacji.
Opcja Anti-Theft w Norton Mobile Security pozwoli na śledzenie lokalizacji skradzionego telefonu, zrobienie zdjęcia złodziejowi kiedy będzie z niego korzystać oraz na zablokowanie aparatu.
Opcja Anti-Theft w Norton Mobile Security pozwoli na śledzenie lokalizacji skradzionego telefonu, zrobienie zdjęcia złodziejowi kiedy będzie z niego korzystać oraz na zablokowanie aparatu.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.05.31 10:10
tylko że złodziej nie uzywa kradzionego telefonu a idzie go przeflaszować od nowa więc te zabezpieczenie zadziała tylko na prawdziwych debili
Gość IP: 77.79.222.* 2012.05.31 10:36
Szkoda, że norton nie mówi co trzeba robić dalej jak już dotrzemy do lokalizacji telefonu. "Proszę Pana złodzieja o zwrot mojego telefonu" :) inną opcją jest aktywacja dodatku "Pięści" na pulpicie twarzy złodzieja
Gość IP: 77.255.213.* 2012.05.31 10:46
Bezsensu, dużo roboty i prawie żadna szansa na odzyskanie. Polecam stronę www.Locked.pl
Podajememy nasz numer telefonu i mamy namierzony telefon - działa.
Gość IP: 83.1.135.* 2012.05.31 11:07
Ta strona to oszustwo. Cytat z jej regulaminu:
"strona ma charakter wyłącznie czysto rozrywkowy i żadna informacja znajdująca na stronie prawdopodnie nie będzie pokrywała się z prawdą."
Gość IP: 81.149.112.* 2012.05.31 14:16
preyproject.com
Gość IP: 83.29.70.* 2012.05.31 14:50
"Ściągnij zdjęcie, zablokuj telefon przyciskiem Lock Device i ruszaj do wskazanej przez mapę lokalizacji." - Pamiętaj weź policje ze sobą :)
Gość IP: 178.235.109.* 2012.05.31 17:02
A co gdy po kradzieży przywróci do ostawień fabrycznych ?? :)
Gość IP: 77.254.198.* 2012.06.01 07:54
kolejny szpieg dla naiwnych i na dodatek jeszcze za niego płacić przyjdzie. TOTALNA INWIGILACJA niczym w powieści Rok 1984 George Orwella
Gość IP: 83.21.158.* 2012.06.02 01:11
to już lepiej jest zainstalować Avasta i ustawić blokadę na instalację nowego ROMu, lecz aby ustawić tą opcję trzeba mieć zrootowany telefon.
Gość IP: 89.79.166.* 2012.06.07 22:03
Niestety, ale w avaście blokada przed wgraniem nowego romu nie działa:-( Sprawdzone na różnych romach. Stock i CM9 (kilka romów i kerneli SGS2). Za każdym razem bez problemu flashowałem nowy rom...
Gość IP: 95.49.216.* 2012.06.28 10:27
Że niby przez cały czas ma mieć włączony GPS? To jest żart?
Gość IP: 82.160.135.* 2012.07.24 21:36
Też liczyłem w Avaście na blokadę wgrywania nowego romu i niestety potwierdzam - nie działa. Szkoda.
Gość IP: 89.72.27.* 2012.08.05 16:15
Przecie to zwykła reklama produktu i firmy, nic więcej.
ryox
ryox 2012.10.01 16:48
Plan B http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2012/05/30/lokalizacja-zagubionego-telefonu-jest-mozliwa-dzieki-zdalnej-instalacji-aplikacji-plan-b/
moobi
moobi 2012.10.29 13:45
F-Secure też oferuje od jakiegoś czasu swoje rozwiązania Mobile Security. Anti-Theft wbrew pozorom to bardzo przydatna funkcja, nie dalej jak rok pół roku temu straciłem mojego SG i co w takim przypadku dzieje się z danymi? Wówczas nie miałem żadnego zabezpieczenia, pozostała mi tylko zmiana haseł i blokada IMEI na policji, ale jednak trochę to trwało, jeśli ktoś chciał wykorzystać moje dane z pewnością zdążył to zrobić...
Bash90
Bash90 2012.11.05 17:16
Korzystam właśnie z F-Secure Mobile Security i mam nadzieję, że jednak nie będę miał okazji sprawdzić jak działa funkcja Anti-Theft. :-)
Gość IP: 62.233.211.* 2013.01.11 19:29
Poradnik dla zlodzieja:
1. Kradniemy telefon.
2. Robimy factory reset.
3. Biegniemy do pasera i sprzedajemy telefon.
4. Cieszymy sie pieniedzmi i smiejemy sie z frajera, ktory stracil czas na "zabezpieczenie" swojego telefonu albo nawet za to zaplacil.
geekagusia
geekagusia 2013.03.11 19:07
polecam Mob in Control ...aplikacja ma wiele funkcji dzieki ktorym zlokalizowalam i odzyskalam skradziony telefon a do tego zlodziej sie strasznie zestresowal
mozna ja pobrac na https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobincontrol
Gość IP: 46.186.88.* 2013.07.13 22:03
F-Secure swojego Anti-Thefta oferuje za darmo
http://www.killvir.pl/rozwiazania-bezplatne/51-f-secure-anti-theft-for-mobile.html
Gość IP: 95.49.84.* 2013.09.16 09:58
a jesli telefon zostanei zresetowany jak mozna go namierzyc jak wyloczony gps inna karta włożona mam taki problem od tygodnia mi telefon zaginol pomocy!!!!!!
AUTOR: symantec
DODANO: 31.05.2012
Tagi producenckie: symantec
Tagi modelu: norton mobile security
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 47110

CENEO Kup Najtaniej
Samsung SC9580 Samsung SC9580
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung LS22D390QS/EN Samsung LS22D390QS/EN
Dostępny w 30 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Saitek Cyborg Gaming V7 (43107) Saitek Cyborg Gaming V7 (43107)
Dostępny w 24 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beurer BF 100 Beurer BF 100
Dostępny w 20 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PANASONIC HC-V110 PANASONIC HC-V110
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu