Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Porady Ściągaj filmy za darmo i absolutnie legalnie!

P2M – nowatorska technologia pobierania plików

Ściągaj filmy za darmo i absolutnie legalnie!

CHIP znalazł lukę w prawie! Pokazujemy, jak szybko, bezpłatnie i – co najważniejsze – całkowicie legalnie zapełnić domową wideotekę najnowszymi hitami filmowymi. Wszystko dzięki P2M – supertechnologii ściągania, która umożliwia ominięcie praw autorskich.

Technologia wymiany plików wykorzystująca skrzynki pocztowe o ogromnych pojemnościach to P2M. Serwisy, takie jak Gmail, Yahoo czy Tlen, pozwalają na przechowywanie przesyłek, których rozmiar przekracza 1 GB. A to już wystarcza, aby umieścić tam film. Ściągnąć go może każdy, kto zna adres i hasło do skrzynki, w której go umieszczono.

Szczegóły są bardziej skomplikowane, jednak najważniejsze w P2M jest to, że wybrany utwór ściągamy z szybkością wielokrotnie przewyższającą tę znaną z P2P – pełnometrażowy film w jakości DVD pobierzemy z serwera pocztowego w mniej niż godzinę. I choć zabrzmi to nieprawdopodobnie, pobierając bezpłatnie nawet najnowszy kinowy hit, nie popełniamy przestępstwa.

Niezbędne narzędzia

W technologii P2M film czy album muzyczny przechowywany jest w skrzynce pocztowej jako kilkadziesiąt części zwanych segmentami. Znając adres tej skrzynki i hasło do niej, możemy ściągnąć utwór za pomocą zwykłego programu pocztowego. Problemem pozostaje scalenie materiału, bo nie wiemy z użyciem jakiego narzędzia podzielono plik przy wysyłaniu go na serwer.

Na szczęście wszystkie te czynności wykonuje specjalna klasa programów zwana klientami P2M. Jedną z najbardziej popularnych na świecie aplikacji tego typu, Moorhunt, stworzyli polscy programiści. Zanim zaprzęgniemy Moorhunta do pracy, musimy – w zależności od wersji systemu – dokonać drobnych poprawek.
Windows 2000 i starszy: Przed instalacją Moorhunta należy zaktualizować system, pobierając Windows Installer 3.1. oraz najnowszą platformę .NET.
Windows XP: Aby móc skorzystać z klienta Moorhunt, potrzebujemy dodatku Service Pack 2 oraz platformy .NET przynajmniej w wersji 2.0. Windows XP x64: Użytkownicy pracujący
na systemie 64-bitowym muszą dokonać aktualizacji platformy .NET w wersji 2.0 dla edycji x64.
Windows Vista: Nowy system operacyjny Vista nie wymaga żadnych dodatkowych komponentów, aby program Moorhunt działał poprawnie.

Kiedy system zostanie przygotowany, możemy rozpocząć instalację Moorhunta. Przy pierwszym uruchomieniu zobaczymy okno konfiguracyjne. Do podstawowej pracy wystarczy zaakceptować ustawienia domyślne. Alternatywa: Od pewnego czasu Moorhunt
ma konkurencję. Program nazywa się Ygoow, a jego podstawowe zalety to intuicyjna obsługa oraz dekoder hashcode’ów (wyjaśnienie poniżej). Do działania Ygoow nie jest wymagana instalacja dodatkowych bibliotek, poza tym istnieje jego wersja przeznaczona do Linuksa, a obsługuje się go podobnie jak Moorhunta.

Wyszukiwanie filmów i muzyki

Aby ściągnąć z Sieci określony album muzyczny albo film za pomocą technologii P2M, musimy znać jego hashcode. Jest to niewielki, zaszyfrowany plik tekstowy, który przechowuje informacje o adresach skrzynek, liczbie segmentów, metodzie scalania itp., czyli wszystko to, czego klient P2M potrzebuje do pracy.

Szukamy stron o P2M: Hashcody dostępne są na portalach poświęconych P2M. Tych ostatnich jest w Internecie bez liku, a jeden z lepszych znajdziemy pod adresem p2m.com.pl. To najbardziej liczne polskie forum o P2M, gromadzące 100 tysięcy użytkowników. Co więcej, rejestracja nie wymaga zaproszeń i jest bezpłatna.

Inne forum znajduje się na stronie P2MForum. Info. Niestety, aby zostać jego członkiem,
musimy mieć zaproszenie od uczestnika społeczności. Z różnymi ograniczeniami spotkamy się też na innych forach o P2M. Generalnie obowiązuje zasada, że członkostwo jest bezpłatne, czasami jednak wymagane są zaproszenia. Informacje, jak je zdobyć, z reguły znajdują się w widocznym miejscu forum.

Sewer
Sewer 2008.12.10 16:29
"film w jakości DVD pobierzemy z serwera pocztowego w mniej niż godzinę" ciekawe ktoś ma internet 64kb i film o rozmiarze 1GB pobierze w godzinę
Gość IP: 88.220.132.* 2008.12.10 16:44
chip znalazl luke w prawie po 2 latach - lol
artkicz
artkicz 2008.12.10 17:11
matko z corka! nie dosc, ze chip wyciaga stare artykuly to jeszcze defacto zacheca do piractwa. chcialbym zobaczyc pana mine, panie redaktorze gdy u pana dzwi stanie zaloga dzi i znajdzie u pana na twardym filmy, ktore nie wyszly jeszcze na dvd, zapewne maja przewijajacy sie napis w stylu "property of warner bros, copy righted material", albo zostaly nielegalnie nagrane w kinie! no przeciez pan je sciagnal "legalnie" buhhaaaaa prze p2m.....
artkicz
artkicz 2008.12.10 17:15
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
non3
non3 2008.12.10 17:25
hhehe trochę to dziwne ale skoro mówicie ze legalne to pewnie więcej osób będzie tak robić
le_hobbit_M
le_hobbit_M 2008.12.10 17:26
Sewer, nie slyszalem ze ktos ma takie lacze obecnie, ale mysle ze autorowi chodzilo o "standardowa" szybkosc wiekszosci lacz w Polsce.

O ile wiem sciaganie filmow nie jest sprzeczne z prawem. Samo udostepnianie jest karalne.
Gość IP: 89.78.52.* 2008.12.10 17:32
brawo bałwany - kazdy sposób ściagania jest legalny - nie zmienia faktu że treści są nielegalne
wieć nie dośc że odkrywacie odkrycie sprzed dwóch lat to jeszcze świrujecie pajacy
nic sie nie da ominac - zadnych praw autorskich
rko1
rko1 2008.12.10 17:36
Co prawda to prawda - temat stary,ale rzeczywiście karalne jest udostępnianie, a nie ściąganie. Wątpię jednak czy ta technologia się rozwinie.
Gość IP: 79.163.219.* 2008.12.10 19:22
Niestety, ta technologia ma się coraz gorzej, kolejne serwisy pocztowe wprowadzają ograniczenia ściągania, np z o2 transfery są na poziomie 2-5 kb/s, a gmail, ma limity dobowe.
Gość IP: 79.139.1.* 2008.12.10 19:35
TEŻ MI NOWOŚĆ....tę metodę nam od roku....pewnie działa dłużej. A LEGALNOŚĆ....to na pewno nie legalne....pierdoły opowiadacie i tyle !!!!
Azazello
Azazello 2008.12.10 20:05
na chipie ostatnio same takie nośne tematy, ostatnio było o meczach tv za darmo, teraz filmy za free. Niby jest legalnie bo prawo tego nie zabrania, ale wszyscy wiedzą że to zwykła kradzież. Czy Chip musi sobie szukać czytelników przez takie właśnie materiały?
Gość IP: 90.156.18.* 2008.12.10 20:34
A ja umiem otwierać drzwi bez niszczenia zamków. Wejdę cichutko do Pańskiego domu, buchnę telewizor, zamknę drzwi. I już. Po powrocie Pan sobie pomyśli, że telewizor się zawieruszył. Wszystko legalnie!
Gość IP: 94.192.71.* 2008.12.10 21:50
Jestem ciekaw czy prokuratura nie powinna sie zajac ta publikacja. Autor tekstu naklania do popelnienia przestepstwa/wykroczenia. Niestety nie jestem specem, niech ktos z czytelnikow bieglych w tych zagadnieniach podpowie pod ktore dokladnie paragrafy podpada ten artykul?
Reborn
Reborn 2008.12.10 22:09
artkicz z całym szacunkiem, ale chyba źle zinterpretowałeś ten artykuł.
CHIP prezentuje nam w jaki sposób możemy legalnie (zgodnie z POLSKIM prawem) ściągać pliki z internetu za pomocą sieci P2M.
Druga sprawa, czy gdybyś był redaktorem wielkiego czasopisma, ściągałbyś filmy z internetu ? :)
kruper11
kruper11 2008.12.11 01:00
czy to już gdzieś ostatnio na chipie nie było??napisane?? dałbym wiarę ze czytałem o tym samym kilka miesiecy temu...

a sam temat p2m to swietna sprawa gdyby tylko wyeliminować potworna niestabilność Ygoowa było by super bo moorhunt jest bardoz stabilny ale nie każdy hash na nim działa... regularnie zasysam z www.ufs.pl i gry i filmy i czasem XXX tyż ;) przy łączu 10Mb to cudo!!!
sam_on
sam_on 2008.12.11 14:29
No ja też czytałem dawno temu i nawet w Chipie.
A co do legalności to w naszym prawie jasno stoi że samo ściąganie nie jest nielegalne, tylko udostępnianie innym i wszelcy użytkownicy p2p są ścigani nie za to że ściągają tylko że udostępniają już ściągnięte fragmenty
Gość IP: 217.172.249.* 2008.12.11 17:18
Przeczytałem fragmenty, ale nie wiem jaką trzeba mieć motywację żeby pisać takie artykuły. Logika też nie całkiem.
Reborn
Reborn 2008.12.11 17:20
kruper11 dokładnie tak, ten artykuł był opublikowany w CHIPie, chyba 3 miesiące temu, a z resztą nie wiem czy zauważyłeś, ale wiele artykułów z magazynu pojawia się na stronie (po jakimś czasie).
Paradoks. Jaki ten internet mały. Też korzystam z P2M i również za pośrednictwem forum (UFS). Fakt gdybym miał łącze 10 mb/s pobieranie w/w sposobem, to czysta przyjemność, co nie zmienia faktu, że jest to wygodniejsze od torrentów i o wiele pewniejsze, a także wygodniejsze. Peer to Mail również wyciska z naszego łącza ostatnie poty, dla przykładu transfer Netii 1mb/s to w przybliżeniu 150 kb/s.

Pozdrawiam.
grzegorz129
grzegorz129 2008.12.11 18:37
Troche stary temat ale art napisany bardzo dobrze.
Co do prawa to nie jestem w 100% pewny (niech sie kruper wypowie) - przeciez ktos wysla te pliki ;]
Kolejna sprawa co do predkosci - latwo poratale moga to zablokowac nie ograniczajac uzytkownikow. Zrboia limit 5 polaczen/skrzynka + limit kilku megabitow/szkrzynke.
A_M_D
A_M_D 2008.12.11 21:26
A niektórzy tak się czepiali mnie ,że jestem złodziejem bo pobieram za darmo i nielegalnie i pierd***ole ze ktos musiał sie napracowac nad tym filmem ....
AUTOR: michał gruszka
DODANO: 10.12.2008
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 280764
CENEO Kup najtaniej
Nikon D750 Nikon D750
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Asus XONAR D2X/XDT (90-YAA055-1UAN00Z) Asus XONAR D2X/XDT (90-YAA055-1UAN00Z)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
YAMAHA HTR-3065 + Prism Audio Onyx 200 YAMAHA HTR-3065 + Prism Audio Onyx 200
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Whirlpool ARC 104/1 Whirlpool ARC 104/1
Dostępny w 38 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SONY NEX-C3 BODY Srebrny SONY NEX-C3 BODY Srebrny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy