Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Porównania 5 najlepszych aplikacji do notowania i organizowania czasu

Jak zapamiętać podstawowe rzeczy i stworzyć plan dnia?

5 najlepszych aplikacji do notowania i organizowania czasu

Masz problem zapamiętaniem podstawowych rzeczy? Organizacja to nie jest twoje drugie imię? Gardzisz długopisem i kartką papieru? Nie martw się, jest jeszcze ratunek. Oto zestawienie najlepszych aplikacji, które pomogą ci się ogarnąć.

W zamierzchłych czasach zwanych wiekiem XX-tym, kiedy nawet wasi rodzice byli młodzi, stosowano bardzo nietypową metodę planowania czasu i zapisywania złotych myśli. Wykorzystywano w tym celu staroświeckie, analogowe akcesoria jak kartka papieru i długopis. Wiele osób przeniosło te przedziwne nawyki do obecnych czasów, co jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem.

Po co mam wszystko skrupulatnie notować długopisem, skoro moja praca odbywa się głównie na komputerze? Oczywiście potem wygodniej jest zabrać ze sobą kartkę papieru niż komputer z zapisanymi notatkami. Ale od czego są smartfony? Nowoczesne urządzenia pozwalają mieć dostęp do swoich rzeczy zawsze i wszędzie, gdzie jest internet. Wystarczy telefon komórkowy, lub komputer z przeglądarką internetową.

Do takiego notatnika możesz dodać wszystko. Tekst, grafikę, a nawet filmy. Co istotne, możesz zrobić to w bardzo szybki sposób. Szczerze przyznam, że to znacznie rozwiązało wiele moich problemów. Czasami mam złotą myśl, w postaci ciekawego leadu (czyli wstępu do tekstu), lub po prostu przypominam sobie że w domu właśnie kończy się papier toaletowy – a to przecież poważny problem. Wiem też, że za moment po owej myśli w mej głowie nie zostanie najmniejszy ślad. Wtedy wyciągam z kieszeni telefon i dopisuje to do odpowiedniej listy. To był główny powód, dla którego postanowiłem poszukać sobie brulionu na miarę XXI wieku i podzielić się z wami tym doświadczeniem.

Aplikacje wymienione poniżej można podzielić na dwie kategorie. Pierwsze trzy służą do zbierania informacji wszelakich, zaś dwie ostatnie są stworzone do zarządzania czasem. Możemy w nich przypisać zadania, jakie mamy wykonać danego dnia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać jedynie z pierwszej kategorii programów.

Evernote

adres: http://evernote.com/

cena: darmowy (w wersji podstawowej)

Hasłem usługi Evernote jest "Zapamiętaj wszystko" i trzeba przyznać, że świetnie oddaje ideę pomysłu. Notatki możemy tworzyć na różne sposoby. Jest specjalna aplikacja dla komputerów z systemem Mac OS X jak i Windows. Dostępne są także dedykowane programy do komórek z systemami iOS jak i Android. A co, jeżeli twojego telefonu nie ma na poniższej liście? To też nie kłopot. Sam używam telefonu z Windows Phone 7, który jeszcze nie doczekał się odpowiedniego programu – ten jest w trakcie przygotowania. Dlatego korzystam z Evernote przez stronę internetową dostosowaną do komórek. Nie jest to może najbardziej funkcjonalne, ale każdą myśl, która pojawi się w mojej głowie mogę dodać używając zaledwie jednego kliknięcia.

Platformy:

 • WWW
 • Apple Mac OS X
 • Apple iPhone/iPod Touch
 • Apple iPad
 • Google Android
 • Palm Pre/Prix
 • Sony Ericsson X
 • Microsoft Windows
 • Microsoft Windows Mobile
null

Springpad

adres: http://springpadit.com/

cena: darmowy

Istotną zaletą Springpada jest brak konieczności zakładania konta. Jak więc można się zalogować? To bardzo proste, wystarczy że masz konto Google, Yahooo, Twitter lub Facebook. Podjesz swoje dane i gotowe. Springpad nie doczekał się jeszcze (o ile w ogóle się doczeka) dedykowanych aplikacji dla systemów Windows, czy też Mac OS X. Wszystko obsługujemy przez aplikację online, czyli stronę internetową. Możliwości Springpada są bardzo duże. Można tworzyć notatki oraz listy zadań, które umożliwiają wygodne "odhaczanie" zapisanych czynności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać zdjęcia. Aplikacje na telefony komórkowe dodatkowo umożliwiają skanowanie kodów kreskowych oraz szukanie różnych atrakcji w pobliżu. Świetna alternatywa dla popularnego Evernote.

Platformy:

 • WWW
 • Google Android
 • Apple iPhone/iPod Touch
 • Apple iPad
null

Simplenote

adres: http://simplenoteapp.com/

cena: darmowy (jest też wersja płatna)

Prosty, ale funkcjonalny notatnik który można obsługiwać przez przeglądarkę internetową zarówno z komputerów, jak i telefonów komórkowych. Aby nie pogubić się w stertach pojedynczych notatek producent przewidział opcję przypisywania tagów, jak i przypinania najważniejszych notatek na górze listy. Domyślnie Simplenote jest darmowy, ale można wykupić wersję płatną. Dzięki temu program będzie pamiętał aż 30 (domyślnie 10) wcześniejszych wersji dokumentu, w razie gdybyśmy chcieli odzyskać coś skasowanego. Dochodzi także synchronizacja z Dropboxem. Chociaż producent oferuje dedykowaną aplikacje jedynie dla iPhone'a, to wiele niezależnych programów umożliwia współpracę z Simplenote. Lista tych aplikacji jest długa i można się z nią zapoznać na stronie usługi.

Platformy:

 • WWW
 • Microsoft Windows
 • Apple Mac OS X
null

Remember The Milk

adres: http://www.rememberthemilk.com/

cena: darmowy trial (potem ok. 70 zł za rok)

Remember The Milk jest jedną z najstarszych usług służących do organizacji czasu. Nie jest to typowy program do zbierania informacji i notatek. Wykorzystuje metodę organizacji GTD (Getting Things Done) i trzeba przyznać, że sprawdza się w tym znakomicie. Można go traktować jako uzupełnienie wyżej opisanych aplikacji. Tworzenie list odbywa się w bardzo prosty sposób. Można im przydzielać różne kategorie, np. praca, dom itp. Dostępne są także priorytety, aby w danym momencie nie zajmować się czynnościami mniej istotnymi. Podobnie jak w przypadku Springpad, tutaj również możemy zalogować się używając konta Google. Na uwagę zasługują świetne aplikacje mobilne, a przede wszystkim genialne widżety dla systemu Android.

Platformy:

 • WWW
 • Google Android
 • Apple iPhone/iPod Touch
 • Google Calendar
 • iGoogle
 • BlackBerry
 • Microsoft Outlook
 • Windows Mobile
 • Twitter
null

TeuxDeux

adres: http://teuxdeux.com/

cena: darmowy

Zasada działania jest podobna do Remember The Milk, czyli tworzymy listy zadań. Dostęp do usługi jest darmowy i korzystamy z niej używając jedynie strony internetowej. Brak jakichkolwiek aplikacji dedykowanych. Czy to źle? Niekoniecznie, bowiem TeuxDeux jest bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny i szybki. Wystarczy rzucić okiem na poniższy zrzut ekranu. Utworzone zadania można z łatwością przeciągać na inne dni bez najmniejszego problemu. Wyjątkiem, jak to zwykle bywa, jest Apple iPhone, dla którego producent przygotował aplikację.

Platformy:

 • WWW
 • Apple iPhone/iPod Touch
null
Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 77.255.214.* 2011.03.27 22:28
quick note najlepszy bo bez zbednych rzeczy
blackflow
blackflow 2011.03.28 08:37
a czemu nie ma w tym wszystkim najwspanialszego onenote !?Pod względem funkcjonalności kopie reszcie dupe....
kefirc
kefirc 2011.03.28 09:55
Ja używam od dłuższego czasu produktu naszego ziomka (chodź promowanego i znanego bardziej za granicą) nozbe.com. Jest aplikacja na iOSa, jest wygodna strona. System do wspomagania pracy w schemacie GTD. Nie jest tani, ale oferuje to, czego trochę wg. mnie brakuje np. RTM - mianowicie totalną prostotę, przy ogromnej funkcjonalności. Coś jak basecamp dla pracy grupowej - prosty, ale właśnie przez swoją prostotę nie absorbujący nadmiarem opcji. Polecam!
Gość IP: 178.36.41.* 2011.03.28 11:00
Rainlendar!!! Kalendarz na pulpit.
Możliwość synchronizacji z kalendarzem google, outlookiem i RTM.

Wielu moich znajomych pytało, co to takiego fajnego na pulpicie i sami sobie instalowali :)
SyoMas
SyoMas 2011.03.28 11:25
Ja nawet od OneNote zacząłbym ten artykuł, bo zdaje się był protoplastą finezji w takich rozwiązaniach. Konkurencji jak na razie nie udaje się choćby przybliżyć się do tych standardów.
Przy którymś z artykułów już go zachwalałem ale tu jest dobra okazja więc niezorientowanym krótko przybliżę.
OneNote jest składnikiem Microsoft Office w wersji domowej i studenckiej (niestety tylko). Przez fakt, że jest to aplikacja desktopowa dostęp do niej mamy natychmiastowy. Z tych samych powodów o których wspomina autor artykułu, używam go w telefonie. Niestety działa tylko z mobilnymi Windowsami ale są już jaskółki bo na system jabłkowy też ktoś napisał klienta.
Wracając do wersji desktopowej najbardziej urzekła mnie szybkość i ergonomia używania. Wciskam Windows+N i natychmiast pojawia się okno w którym zapisuję to co chcę. I wcale nie troskam się o to czy informacja zostanie utrwalona. Dzieje się to stale, OneNote o to dba. Możliwe jest również wysyłanie informacji do OneNote z programów pakietu Office czy przeglądarki. Równie łatwo zapisuje się informacje obrazkowe z ekranu. Wciskam Windows+S i po zaznaczeniu interesującego mnie obszaru natychmiast wpada on do notatnika. Co więcej, jeśli jest to na przykład okno komunikatu, którego nie da się skopiować do schowka to OneNote pozwala posłużyć się wbudowanymi w niego mechanizmami OCR. I nic nie trzeba uruchamiać, ot poprostu z menu kontekstowego na obrazku wystarczy wybrać opcję kopiowania tekstu do schowka.

Zupełnie odlotowe jest indeksowanie do wyszukiawania materiałów audio. Zdaje się Evernote podejmuje podobne starania. OneNote pozwala szukać słów w plikach audio nagranych przez niego wpisując je w polu wyszukiwania. Tu podaję przykład zajęć z angielskiego. Nagrywając je i notując słówka mamy możliwość łatwego odszukania w nagraniu tego fragmentu w którym dane słówko było użyte. OneNote o to zadba sam, wystarczy kliknąć w ikonkę obok słówka i nagranie odtwarza się nam od szukanego miejsca.
SyoMas
SyoMas 2011.03.28 11:29
...kontynuując

Od czasu gdy używam One Note przestałem używać systemowego kalkulatora. Wpisuję w notatniku działanie, dodaję znak równości, spację i ciach, wynik gotowy.

Mogę tak pisać godzinami, bo to marny procent możliwości OneNote. Najbardziej jak wspomniałem urzekająca jest finezja z jaką on działa. Doskonale współpracuje też z Outlookiem, więc łatwo z niego utworzyć zadanie w formie przypominajki. Wszystko za pomocą gotowych skrótów klawiszowych. Szczerze polecam, sporo osób zaraziłem już tym narzędziem :)
Gość IP: 83.16.190.* 2011.03.28 12:09
ja mogę polecić Taskcoach
Gość IP: 83.11.226.* 2011.03.28 14:44
A czemu nie ma OneNota z Offica? Czy ten spis dotyczy tylko bezpłatnych programów?
kestas
kestas 2011.04.04 17:06
Catch www.catch.com jest prosty i ma duzo platform, jak evernote
Do GTD jeden z najlepshich jest ThinkingRock (niema online, sychronizowac mozna przez dropbox). Jeszcze podabasie doit.im i Nirvana. Kozystam na codzien Toodledo - ma online, roznych klientow, polaczenia z innymi servisami
Nemesis
Nemesis 2011.04.25 20:42
A ja polecam używanie od czasu do czasu własnego mózgu. Aplikacje do organizowania czasu są dla totalnych sklerotyków i dla wielkich biznesmenów, których trzeba prosić o spotkanie pół roku wcześniej. Jak nie będzie akurat dostępu do laptopa to co wtedy? Chyba pozostaje tylko podciąć sobie żyły? Niedługo wyjście do kibla będzie musiało być zapisane w organizatorze. :)
Gość IP: 82.177.11.* 2011.07.18 16:21
@nemesis: Jak zaczniesz pracować i założysz rodzinę, to wtedy zrozumiesz potrzebę różnych "pomocy" w organizacji czasu...
Gość IP: 176.32.166.* 2016.10.25 07:30
OneNote jest mega. Dzięki niemu nie muszę chodzić na zakupy ani do toalety. Jest tak mega, że zyskałem więcej czasu nie musząc się myć ani wstawać do pracy
Gość IP: 46.215.238.* 2017.02.13 21:21
Ja mimo korzystania z aplikacji do organizowania czasu dalej miałem problem ze znalezieniem czasu dla siebie do czasu aż spotkałem się z metodą smart. Więcej o organizowaniu czasu i tej metodzie znajdziesz np tutaj http://krolczasu.pl/blog/jak-miec-wiecej-czasu/
Gość IP: 82.39.252.* 2017.04.17 15:24
W dobie dzisiejszego wyścigu szczurów warto wykorzystać dostępne osiągnięcia techniki do organizacji czasu czy notowania.Warto w swych działaniach stosować priorytety , wtedy łatwiej jest odnależć się w tym temacie .Dopełnieniem tej wiedzy jest mój artykuł http://grzegorzjaszewski.eu/?p=1482&preview=true
Polecam natomiast aplikacje :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep&hl=pl
AUTOR: piotr lisowski
DODANO: 27.03.2011
Tagi: notatnik
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 111950

 

 

CENEO Kup najtaniej
HP LaserJet Pro 200 M203dn G3Q46A HP LaserJet Pro 200 M203dn G3Q46A
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG ML-1710D3 CzARNY SAMSUNG ML-1710D3 CzARNY
Dostępny w 22 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
VALVOLINE MAXLIFE MTF 75W90 GL-4 1L VALVOLINE MAXLIFE MTF 75W90 GL-4 1L
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Linksys 16p SF110D-16-EU (16x10/100Mbit) SF110D-16-EU Linksys 16p SF110D-16-EU (16x10/100Mbit) SF110D-16-EU
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dead Can Dance - In Concert (Winyl) Dead Can Dance - In Concert (Winyl)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu


Video
nowe filmy

Galerie
zdjęcia
Serwis 1
Serwis 2