Piątka wspaniałych
Przegląd pięciu najpopularniejszych programów do odtwarzania wideo
W czasach, kiedy większość użytkowników posiada komputer przenośny, odtwarzanie filmów jest możliwe praktycznie wszędzie. Nieważne czy jesteś w domu, na wakacjach czy w podróży, CHIP pokaże ci, jakie darmowe odtwarzacze są najlepsze i najpopularniejsze.
|
Lista została stworzona w oparciu o serwis download.chip.eu.
Są to programy, które cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników. O pozycji w rankingu decydowała też ilość obsługiwanych formatów,
dodatkowych opcji czy ułatwień dostępu.
5. Media Player Classic Program nie instaluje dodatkowych kodeków, a korzysta z już istniejących w systemie. Ma to zalety, jak i wady. Plik instalacyjny waży niewiele, ale po świeżej instalacji trzeba osobno instalować kodeki. Dlatego odtwarzacz ten często dodawany jest do paczek kodeków, jak np. K-Lite Codec Pack. Program dostępny jest w wersjach 64-bitowej i 32-bitowej. 4. Miro To, co ciekawe to czytnik RSS. Odtwarzacz pobiera nowe materiały wideo z odwiedzanych serwisów, dzięki czemu nie musimy wchodzić na wszystkie naraz, aby wyszukać coś ciekawego. Za pomocą Miro można także stworzyć i zarządzać własną biblioteka multimediów. Jedynym minusem jest niepełna polonizacja. To jednak nie przeszkadza – intuicyjny interfejs i menu pozwala cieszyć się programem osobom nawet bez znajomości języka angielskiego. 3. Best Player Odtwarzacz sam dobiera odpowiednie napisy do filmu, nawet jeżeli mamy ich dużo w tym samym folderze, a nazwa filmu różni się od nazwy napisów. Najnowsza wersja oznaczona symbolem 2.106 zajmuje nieco ponad 1 megabajt i nie wymaga instalacji. 2. VLC Media Player Jeżeli często pobieramy pliki wideo i chcemy upewnić się co do ich jakości, VLC potrafi je otworzyć, nawet jeżeli są niekompletne bądź uszkodzone. Inną ciekawą funkcją jest wykorzystywanie GPU do akceleracji filmów HD. Dzięki temu można oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości i odciążyć procesor, a tym samym zwiększyć wydajność komputera. Ponadto program może rozdzielać ścieżkę audio od video, także jeżeli chodzi o filmy na Blu-rayu.
1. All Player Posiada ciekawą funkcję lektora, dzięki której głos z programu Ivona lub Expressivo odczytuje nam napisy w odpowiednim czasie. Opcja inteligentnych napisów potrafi dopasować długość wyświetlania tekstu do kwestii aktorów. Program może wyświetlić napisy w każdym znanym formacie, a także pobrać brakujące ze stron takich jak np. Opensubtitles.org. To, co jednak wyróżnia Allplayera ze wszystkich odtwarzaczy to możliwość zrobienia porządku ze swoimi kodekami. Najpierw odtwarzacz wykrywa błędy, a następnie daje nam możliwość ich naprawy po zapłaceniu niewielkiej sumy SMS-em. Gdy to zrobimy automatycznie pobiera brakujące kodeki, odinstalowuje niepotrzebne, a także dokonuje aktualizacji tych istotnych. |

Kup najtaniej
Intuicyjny? Ktoś chyba nie widział na oczy pozostałych programów z listy
Gdzie jest w tym zestawieniu Media Player Classic Home Cinema??
Zwykłe MPC nie wspiera dekodowania by GPU ale MPC HC już tak a chyba takie programy są teraz na rynku najważniejsze
Ja używam WMP. Napisy podkłada FFDShow.
niestety debilne xvidy musze odtwarzac w mpc bo ffdshow nie chce wyświetlac napisów