Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo Artykuły Recenzujemy Total Security 2017

Totalna ochrona komputera.

Recenzujemy Total Security 2017

Czasy, gdy program antywirusowy zajmował się wyłącznie zwalczaniem wirusów, dawno już minęły. G Data Total Security 2017 składa się z 9 modułów, które na różne sposoby zabezpieczają komputer i zgromadzone na nim dane przed zagrożeniami.

Jego sercem jest działający w czasie rzeczywistym skaner wykrywający złośliwe kody. Składa się on z dwóch mechanizmów, a nie z jednego, jak bywa w przypadku wielu konkurencyjnych programów. Zapewnia to ponadprzeciętne bezpieczeństwo, ale na starszych maszynach może okazać się zbyt wymagające dla procesora. Wtedy możemy zdać się tylko na jeden moduł, który – jak zapewnia G Data – też gwarantuje skuteczną ochronę. Drugim składnikiem ochrony jest kontrola zachowań, czyli inteligentny moduł weryfikujący zachowanie aplikacji. Umożliwia on wykrywanie nieznanych zagrożeń niezależnie od aktualnych sygnatur wirusów.

Nowością w wersji 2017 jest funkcja AntiRansomware, czyli aktywna ochrona przed wirusami szyfrującymi pliki i cyberprzestępcami wyłudzającymi tą drogą okup. Nad bezpieczeństwem czuwa także filtr antyspamowy, firewall monitorujący cały ruch sieciowy, moduł ochrony poczty i moduł Keylogger  Protection, chroniący przed nadużyciami i wyłudzaniem danych dostępowych do sklepów i bankowości online. Wbudowany w aplikację moduł „Szyfrowanie” pozwala zamknąć zgromadzone na dyskach dane w wielu szyfrowanych wirtualnych sejfach o różnym poziomie uprawnień.

Kolejnym ważnym elementem są moduły optymalizujące pracę systemu:  Autostart Manager i Monitor. Ten drugi przypomina o aktualizowaniu Windows i pakietu MS Office, defragmentuje dyski twarde oraz  automatycznie usuwa pliki tymczasowe, a także niepotrzebne wpisy z Rejestru.

Autorzy programu nie zapomnieli również o zabezpieczeniu innych niż Internet dróg, przez które mogą wedrzeć się złośliwe kody. Chronione są porty USB, np. przed zmodyfikowanymi pamięciami flash, podszywającymi się, dajmy na to, pod klawiatury. Bardzo ciekawym dodatkiem, funkcjonującym jako odrębna aplikacja, jest też „Niszczarka”. To narzędzie umożliwiające bezpowrotne usuwanie plików z komputera. Wystarczy przeciągnąć  np. dokument  nad ikonę „Niszczarki” i upuścić, a nikomu niepowołanemu nie uda się odnaleźć pliku, nawet za pomocą specjalistycznego narzędzia.

Dodaj komentarz 5 komentarzy
jakub_1986
jakub_1986 2017.03.28 19:20
Po pierwsze to nie recenzja.
Po drugie maiłem ten program w starszej wersji i polecam.
Gość IP: 37.228.243.* 2017.03.28 21:56
Ja korzystam z adaware antivirus pro i tez polecam
Lu
Lu 2017.03.28 22:24
Czyżby kolejna graficzna nakładka na BitDefendera? Polecam oryginał. A tak na marginesie, rzeczywiście idziecie w clickbaity. Nie dość że tytuł sugeruje recenzję której nie ma, to jeszcze nie podajecie o jaki pakiet total security chodzi.
Gość IP: 185.28.251.* 2017.03.29 10:36
Jaka recenzja? Czy cokolwiek zostało sprawdzone? Omówione? To jest reklama. Jeżeli chcecie Państwo zrobić recenzję, warto wejść np. na kilka ruskich pseudo-hostingów z tym programem i na maszynie wirtualnej bez tego programu. Czy daliście Państwo w ogóle możliwość zadziałania temu programowi czy świsnęli tylko ładnym GUI? Czy to chociaż wykrywa EICAR'a? EICAR'a w archiwum? Połączenia sieciowe przez różne adaptery? Trojany często potrafią wgrać z sieci własny stos i otworzyć na Windowsie własne wirtualne połączenie zmostkowane z tym rzeczywistym. Zabezpieczenie przed adware można testować programami pobieranymi z baz shareware, bo wiele dokleja coś od siebie. Bo o prawdziwych próbkach stosowanych jeszcze 10 lat temu w testach nawet nie myślę.
Optymalizacja systemu - robimy testy wydajnościowe na makrach z AHK (start, przeglądanie plików, otwieranie przeglądarki, edytora tekstu, pisanie - wszystko nagrane w makrach) przed, robimy "optymalizację", robimy testy po. Tak się to robi. W ten sposób konkurencyjne czasopismo (bodajże Enter) w 2004 roku popełniło wielki test programów do optymalizacji systemu, z czego okazało się, że na 24 efekty przynoszą dwa :) - bo ładują do pamięci biblioteki. Dzisiaj pewnie zmieniłoby się tylko to, że nie będzie działać żaden.
tarek
tarek 2017.03.30 19:07
Fajnie wszystko opisane. Dla mnie najważniejsze, że gdata jest dosyć skuteczny i prosty w obsłudze. Co roku antywirusy coraz więcej potrafią. W tym wypadku dobre są filtry antyspamowe i ochrona usb. Bardzo przydatne, jak sie duzo plikow przenosi na pendrive. Niszczarka na pewno tez sie przyaje ;) fajna funckja
AUTOR: andrzej pająk
DODANO: 28.03.2017
Tagi producenckie: g data
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5289


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
ASUS R556LB-XO154H ASUS R556LB-XO154H
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Grohe New Tempesta Shower System 27922 Grohe New Tempesta Shower System 27922
Dostępny w 26 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Tucano Colore 10"/11" fioletowe (BFC1011-PP) Tucano Colore 10"/11" fioletowe (BFC1011-PP)
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PURO Crystal Cover etui plecki iPad mini (MINIIPADCRYTR) PURO Crystal Cover etui plecki iPad mini (MINIIPADCRYTR)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu