Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

Strona główna Artykuły Tips&Tricks Windows Jak sprawdzić ścieżkę dostępu do katalogu lub pliku?

Windows Vista, 7

Jak sprawdzić ścieżkę dostępu do katalogu lub pliku?

Chcielibyśmy sprawdzić ścieżkę dostępu do pliku lub folderu, na przykład w celu konfiguracji narzędzia do tworzenia kopii zapasowych.

Eksplorator domyślnie nie wyświetla pełnego adresu przeglądanego katalogu, ale w razie potrzeby można łatwo go odczytać.
Eksplorator domyślnie nie wyświetla pełnego adresu przeglądanego katalogu, ale w razie potrzeby można łatwo go odczytać.

Otwórzmy okno Eksploratora, wciskając klawisze [Windows] + [E]. Przejdźmy do katalogu, którego ścieżka dostępu jest nam potrzebna, a następnie kliknijmy wolną przestrzeń na pasku adresu. Wówczas widoczny na tym pasku adres zostanie zastąpiony pełną ścieżką – możemy zaznaczyć ją i skopiować do Schowka.

Istnieje również drugi sposób. Znajdźmy w Eksploratorze plik lub folder i kliknijmy go prawym przyciskiem myszy, przytrzymując klawisz [Shift] – umożliwia on wyświetlanie ukrytych poleceń menu kontekstowego. Teraz wybierzmy polecenie »Kopiuj jako ścieżkę«, a ścieżka dostępu  do wybranego elementu zostanie umieszczona w Schowku.

Dodaj komentarz 20 komentarzy
Gość IP: 195.33.116.* 2011.09.19 13:10
Aż tak drastycznie brakuje tematów?
Ogólnie do mini porad nie mam jakiś szczególnych pretensji, choć wydaje się, że to nie ta rubryka.
Nie wiem natomiast do kogo adresowany jest Chip. Wydawało mi się, że do profesjonalistów IT. Porada natomiast jest raczej adresowana dla laików.
Gość IP: 89.68.145.* 2011.09.19 13:44
do profesjonalistów?od kiedy?wiesz dobry portal powinien trafiac do wszystkich więc nie wiem po co taka debilna gadka?chcesz profesjonalnych porad to idź na portal o win7 - jest i są tam głębsze rzeczy
Gość IP: 95.48.219.* 2011.09.19 14:47
Już mam temat na następny news. "Jak łatwo wyszukiwać programy w menu start. (uwaga: działa tylko na viście/7)"
mgajewski
mgajewski 2011.09.19 14:59
To nie jest news ;)
Gość IP: 195.33.116.* 2011.09.19 15:07
@IP: 89.68.145.*
Jeśli chcesz komuś wytykać "debilną gadkę", to naucz się poprawnie sklecać zdania. Wtedy może Ci uwierzą.
Portal do wszystkich, to Interia. Tutaj spodziewałbym się może nie wysoce specjalistycznych treści ale jednak nie "jak odczytać ścieżkę do pliku".
Dziękuję za poradę co do tego, gdzie mam "iść". Jednak ja nie szukam porad, dlatego pozwolę sobie nie skorzystać.

@mgajewski
Nie spojrzałem na nazwę rubryki. Zazwyczaj nie wrzucacie takich treści na stronę główną pomiędzy artykuliki i notki i dobrze, nie tam miejsce takich porad.
Gość IP: 88.116.105.* 2011.09.19 15:09
Nie no Panowie jadą po bandzie...
Proponuję ten temat wrzucić na okładkę numeru!
Gość IP: 212.247.15.* 2011.09.19 15:18
@195.33.116
"Nie wiem natomiast do kogo adresowany jest Chip. Wydawało mi się, że do profesjonalistów IT."

Chip z pewnoscia nie jest dla profesjonalistow IT.

To cos jak Plotek, tylko dla nerdow :P
Calkiem milo sie czyta w pracy zeby zabic nude.

Jesli chcesz cos dla profesjonalistow to polecam wss.
Gość IP: 89.68.145.* 2011.09.19 15:57
zdanie jest sklecone poprawnie - jak widać czepiasz się interpunkcji bo nie masz nic mądrzejszego do dodania.widac czipa znasz od niedawna i kompletnie nie masz pojecia o tym portalu/magazynie.od zawsze byly w nim porady dla laikow a jak sie nie podoba to nie wchodz, nie czytaj albo spadaj gdzies indziej.
tyle na temat debilnych gadek
madamczyk
madamczyk 2011.09.19 17:15
Drobne porady - wbrew pozorom użyteczne nie tylko dla laików ;) - nie będą wpadać na stronę główną. Programiści już pracują nad poprawką (pojawią się tylko w sekcji tips&tricks).
Gość IP: 178.214.136.* 2011.09.19 19:25
@IP: 89.68.145.*
Miałbym więcej do dodania ale widząc, że masz poważne problemy z interpunkcją nie chcę przechodzić do tłumaczenia Ci mojej wypowiedzi widząc, że i tak skazane jest to na porażkę i wyzywanie od "debilnych gadek".
Siedzisz w radzie nadzorczej Burda, że czujesz się kompetentny decydować kto może zostać, a kto powinien "spadać gdzie indziej"?

@madamczyk
Nie jestem przeciwny poradom, o ile siedzą sobie w odpowiednim dziale gotowe by służyć, gdy są potrzebne. Na stronę główną powinny trafiać tylko te czymś się wyróżniające. Dziękuję za sprostowanie, bo wystraszyłem się nieco, że to taki nowy trend i będę raczony takimi ciekawostkami częściej.
Gość IP: 77.222.254.* 2011.09.19 19:34
Qrde, co to jest? Byście chociaż napisali jak to całkiem bez myszy zrobić.
Gość IP: 89.68.145.* 2011.09.19 23:02
nie nie siedze w radzie nadzorczej a problemy mam z genialna klawiatura nateca...i tyle...nie sram sie jak ty nad kropka a tym bardziej nad porada która trafiła na głowną pajacyku
_artur_
_artur_ 2011.09.24 15:15
Nie mam nic przeciw poradom, ale bez przesady ta porada powstałą chyba tylko po to żeby zapewnić przestrzeń reklamową dla redakcji...
Gość IP: 212.106.17.* 2011.12.09 16:40
co to jest interia? nigdy tam nie byłem, straciłem coś z życia?
Gość IP: 89.228.47.* 2011.12.22 07:48
A to nie można w konsoli zapytać "whereis cośtamcośtam" albo znaleźć "find / name cośtamcośtam" po prostu?
Gość IP: 86.5.106.* 2011.12.30 05:46
woow alez sie skomplikowalo...
za moich czasow wystarczylo klinac na pliku/katalogu prawym klawiszem myszy wejsc do wlasciwosci i przeczytac linijke z oznaczeniem lokalizacja.. no ale ja sie nie znam tak jak chip guru wiec pokomplikujmy zycie!
Gość IP: 83.11.61.* 2012.09.10 11:05
Fajny poradnik pomógł mi w informatyce :)
Gość IP: 81.190.121.* 2013.01.22 16:31
Jak takie tematy są na chip.pl to zrobię temat jak wyłączyć komputer

uwaga tylko na windows vista ,7
Gość IP: 79.185.225.* 2013.08.25 00:01
Większość waszych komentarzy jest po prostu żałosna. Jeśli nie macie nic do powiedzenia nie piszcie. Proszę !!!
Gość IP: 46.31.32.* 2013.11.05 00:06
Informacje ułatwiające pracę, na każdym poziomie są pożyteczne dla osób poszukujących odpowiedzi na zadane pytania.
Nie wszyscy są młodzi i biegle posługują się komputerem.
Jaki poziom wiedzy,takie pytanie. Czy jest w tym coś niewłaściwego?
AUTOR: chip
DODANO: 19.09.2011
Tagi modelu: microsoft windows
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 16583
CENEO Kup najtaniej
Planet (SGSW-24240) Planet (SGSW-24240)
Dostępny w 18 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gruszka/pędzelek 2w1 Gruszka/pędzelek 2w1
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS K55VD-SX620 ASUS K55VD-SX620
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LENOVO S400T (59-394786) LENOVO S400T (59-394786)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy