Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Strefa druku

rozwiń
Strona główna Strefa druku Artykuły Jak zmniejszyć koszty druku w firmie?

Najprostszym sposobem jest usługa optymalizacji druku oferowana przez Oki [materiał partnera serwisu]

Jak zmniejszyć koszty druku w firmie?

Koszty codziennych firmowych wydruków są czymś z czym firmy, zwłaszcza w dobie kryzysu, liczą się coraz bardziej. Mimo to, nadal są przedsiębiorstwa, w których brakuje kontroli nad procesami drukowania.

 

Jak drukować taniej?
Jak drukować taniej?

Jedni drukują więcej, inni mniej, jednak gdy sumujemy wydatki związane z firmowymi wydrukami, na które składają się m.in. zakup lub leasing urządzeń, koszty serwisowania, materiałów eksploatacyjnych, czy wsparcie i ewentualne naprawy urządzenia, to okazuje się, że jest to znacząca pozycja w wydatkach każdego przedsiębiorstwa. Wiele firm nie wie ile tak naprawdę kosztują codzienne wydruki generowane przez ich pracowników.

 

Tymczasem, jak wskazują badania, całkowite koszty drukowania i koszty operacyjne mogą pochłonąć do 11% przychodów firmy . Rynek oferuje rozwiązania, które pozwalają zmniejszyć i kontrolować wydatki związane z drukiem. Przykładem może być usługa optymalizacji druku Total Managed Print (TMP) firmy Oki, która za pomocą zewnętrznego konsultingu pomaga dopasować sposób drukowania firmy do jej rzeczywistych potrzeb. Szukanie oszczędności to dziś priorytet wielu firm, a kluczem do zrozumienia korzyści płynących z wykorzystania TMP, jest świadomość, że sam zakup drukarki to dopiero początek wydatków, stanowiący zaledwie 15% całkowitych kosztów użytkowania sprzętu, na pozostałe 85% składa się późniejsze korzystanie z urządzenia. Dlatego warto przeprowadzić profesjonalny audyt w naszej firmie i wprowadzić rozwiązania przynoszące jej oszczędności. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że dziś przeciętna firma może posiadać nawet 10 razy więcej urządzeń drukujących niż faktycznie potrzebuje .

Oki szacuje, że w firmach zatrudniających ponad 1000 pracowników roczny koszt druku wraz z materiałami eksploatacyjnymi wynosi ponad 1000 zł na osobę. Proponowana przez Oki usługa TMP pozwala na obniżenie kosztów firmowych wydruków od 10% do 30%. Warto pamiętać, że optymalizacja druku to jeden z najprostszych sposobów na obniżenie kosztów biznesowych.

Sposób drukowania dopasowany do potrzeb

Inteligentne i efektywne zarządzanie firmowymi procesami druku jest sercem systemu usług zarządzania drukiem Oki. ,,TMP stworzyliśmy w celu zapewnienia usługi zarządzania drukiem dla małych i średnich przedsiębiorstw jak również dla sektora publicznego i korporacyjnego. Obejmuje ono audyt dotychczasowego systemu drukowania dokumentów w firmie, posiadanych urządzeń i używanych materiałów eksploatacyjnych, konsulting, opracowaną na podstawie przeprowadzonej analizy propozycję zmian i usprawnień, wdrożenie proponowanych przez nas rozwiązań, a także okresowe audyty kontrolujące koszty. Elastycznie podchodzimy do każdej firmy, co pozwala nam zarekomendować rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzebach danego biznesu.” – mówi Jacek Tarkiewicz Dyrektor Marketingu OKI na region CEE/ER.
W następstwie przeprowadzonego audytu, firma Oki udostępnia niezbędne urządzenia tam, gdzie są one aktualnie potrzebne. Dzięki elastycznemu podejściu można określać potrzeby druku wybranego działu, departamentu czy nawet wskazywać rozwiązania zaspokajające potrzeby indywidualnego pracownika. Wszystko to dzięki 4 prostym krokom: Oszacowaniu  Propozycji  Implementacji  Zarządzaniu, które są realizowane bezpośrednio przez firmę Oki lub jej autoryzowanego partnera.

KROK 1: OSZACOWANIE

Specjaliści Oki odwiedzają firmę, by poznać aktualną sytuację i potrzeby związane z drukowaniem. Analizują liczbę drukowanych dokumentów, format (A4/A3), rodzaj druku (mono/kolor), aktualne wydatki, wydajność, wymogi zabezpieczeń, możliwości magazynowe w celu uzyskania dokładnego obrazu potrzeb firmy.

KROK 2: PROPOZYCJA

Na podstawie przeprowadzonego audytu i szacunków, firma Oki rekomenduje sposób, w jaki można zoptymalizować pracę urządzeń biurowych w celu oszczędzenia pieniędzy, zwiększenia produktywności, usprawnienia przepływu pracy, ochrony środowiska i zwiększeniu bezpieczeństwa. Dzięki temu firma dokładnie wie, jakie oszczędności przyniesie jej wykorzystanie zaproponowanych rozwiązań.

KROK 3: IMPLEMENTACJA

Profesjonalne wdrożenie wspólnie uzgodnionej strategii. Od urządzeń, poprzez materiały eksploatacyjne, aż do materiałów szkoleniowych dla zespołu IT. Po zakończeniu implementacji programu działań, firma posiada dokładny obraz liczby i rodzaju drukowanych przez nią dokumentów. Dzięki temu bez problemu będzie można z wyprzedzeniem zaplanować wydatki związane z drukowaniem.

KROK 4: ZARZĄDZANIE

Firma jest na bieżąco ze szczegółami dotyczącymi jej wydruków i nowo zoptymalizowanej infrastruktury jej druku, dzięki dokładnemu raportowaniu. Po zapewnieniu zmniejszenia kosztów w pierwszej fazie, firma Oki kontynuuje monitorowanie potrzeb firmy i rekomenduje dalsze rozwiązania poprawiające m.in. zarządzenie dokumentami, obieg dokumentów cyfrowych i inne działania biurowe.

Korzyści dla firmy

Dzięki wdrożeniu optymalizacji druku firma szybko odczuwa korzyści płynące z rozwiązań dostosowanych do jej potrzeb i wymagań. Dostaje, bowiem informacje, które pomagają podejmować lepsze decyzje w kontekście usług związanych z drukiem firmowym. Uwalnia się także od ciężaru zarządzania infrastrukturą, otrzymuje lepszy zwrot z inwestycji w najnowszą technologię.

Korzyści z usługi zarządzania drukiem
  • Redukcja ilości drukowanych dokumentów od 10% do 30%
  • Lokalizacja i redukcja kosztów wydruków
  • Wzrost wydajności pracy
  • Możliwość zaprojektowania indywidualnego i optymalnego rozwiązania
  • Pełna kontrola tworzonych wydruków
  • Wskazanie przeciążonych i niedociążonych drukarek
  • Podniesienie efektywności posiadanych zasobów informatycznych

Firma zyskuje nie tylko na obniżeniu kosztów drukowania, ale zwiększa również produktywność, lepiej chroni informacje biznesowe, a przede wszystkim chroni środowisko. Jak pokazują badania, jeśli przedsiębiorstwa zaadoptowałyby najbardziej efektywne procesy drukowania, tzw. ślad węglowy, czyli emisja dwutlenku węgla związana z całościowym procesem mogłaby być zredukowana o równowartość 1,5 miliona ton CO2, co jest równoważne zniknięciu z ulic 400 000 samochodów.

 

 

Dodaj komentarz 11 komentarzy
piotrasta
piotrasta 2011.12.29 16:22
zmieńcie tytuł na reklama
Gość IP: 86.30.237.* 2011.12.29 17:04
@cyt. "Jak zmniejszyć koszty druku w firmie?"

pl rzad lepiej wie jak to zrobic kupujac wszystkim iPad :)
Gość IP: 78.149.61.* 2011.12.29 19:15
Zakupilismy kilka do firmy, i okazalo sie ze beben trzba wymianic 4 x czesciej niz w HP 2055dn ktorych mamy juz kilkanascie. Koszty druku sa wiec wyzsze. Co wiecej, drukarka nie daje opcji drukowania dalej, niestety OKI zawidlo swoja zachannnoscia [czytaj: dbaloscia o jakosc wydruku loool]
Gość IP: 85.222.117.* 2011.12.29 20:50
Kolejna prymitywna reklama. Żałosne.

W firmie, gdzie pracuję, zmniejszyłem koszty drukowania w następujący sposób: gdy drukarka (Xerox) informuje, iż skończył się toner (co jest bzdurą, bo zasobnik jest w 1/3 pełen), rozbieram cartridge, dosypuję toner zgodny z danym modelem (kupiony np. na Allegro), następnie kupionym na eBay'u programatorem zapisuję na nowo chip zliczający w cartridge'u.
Koszt kupna programatora zwrócił się po jednym uzupełnieniu cartridge'y.

I na koniec porównanie cen:
- koszt tonera kolorowego do Xerox 6125 - ok. 150 zł
- koszt tonera kolorowego do Xerox 6125 (zamiennik) - ok. 70 zł
- koszt 1 uzupełnienia tonera - ok. 4 zł
Gość IP: 95.49.54.* 2011.12.29 22:57
W Polsce optymalnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm
jest HP z duplexem.
mlody969
mlody969 2011.12.30 08:28
U mnie z firmie jak kończy się toner to wyjmuję go, walę nim o biurko i drukuje dalej. Potem znowu i znowu, i taki "wykończony" toner jeszcze z tydzień-dwa ujedzie. Taki jeden toner starcza nam na 3-4 miesiące, miesięcznie idzie około ryzy papieru. Koszty drukowania nie przekraczają więc kilkudziesięciu zł miesięcznie. Ciekawe po ilu latach by się zwróciła inwestycja w to OKI.
bartek2182
bartek2182 2012.01.02 17:25
np wybierajac sprzet ktory nie bedzie generowal duzych kosztow, ja mam niewielkie biuro, wiec urzadzenie wielofunkcyjne z systemem ink advantage w zupelnosci mi wystarcza
Gość IP: 77.255.103.* 2012.03.01 16:26
Najniższe koszty druku ma Kyocera. I tyle w temacie kosztów
Gość IP: 89.71.234.* 2014.05.28 15:30
Owszem, Kyocera należy do oszczędnych drukarek, ale co jeżeli pomylimy się wydrukujemy nie ten dokument co trzeba? W ten sposób marnujemy nie tylko pieniądze, ale też i czas, dlatego warto wdrożyć systemy kontroli druku taki jak SafeCom, czy PaperCut a oszczędności z drukowania mogą nawet dojść do 40%. Zapraszam do zapoznania się z możliwości z tymi systemami kontroli druku na www.unicorn.pl
mariola00
mariola00 2015.04.28 14:56
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 46.175.234.* 2016.06.20 12:36
W naszej firmie zdecydowaliśmy się po prostu na rozpoczecie współpracy z firmą, która dostarczy nam kompleksowe narzędzia do optymalizacji wydruków. Ostateczny wybór padł na Euroimpex i jesteśmy z niego szalenie zadowoleni - zwłaszcza, że koszty widocznie zmalały. Sam przepływ dokumentów stał się także bardziej zorganizowany.
DODANO: 29.12.2011
Tagi producenckie: oki
ŹRÓDŁO: OKI
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2955
CENEO Kup Najtaniej
Dell Venue 8 Pro (Venue0014) Dell Venue 8 Pro (Venue0014)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
REVELL Battleship BISMARCK MR-5040 REVELL Battleship BISMARCK MR-5040
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MSI 870A-G46 MSI 870A-G46
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica 614CE434TSKDHAQXXL Amica 614CE434TSKDHAQXXL
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Epson WorkForce Pro WP-M4525DNF Epson WorkForce Pro WP-M4525DNF
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu