Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Trendy Tech Trendy 2014 - nagrody rozdane!

Tegoroczna gala magazynów CHIP i CRN Polska obfitowała w elementy zaskoczenia.

Tech Trendy 2014 - nagrody rozdane!

Ponad 100 przedstawicieli największych firm IT w Polsce zgromadziło się 14 kwietnia w warszawskim hotelu Intercontinental, by dowiedzieć się, które osoby i produkty nominowane w różnych kategoriach zyskały największe uznanie w oczach czytelników CHIP-a i CRN Polska.

Tegoroczna gala Tech Trendy odbyła się w wyjątkowej, uroczystej atmosferze, łączącej w sobie elementy nostalgii i zachwytu nad najnowszymi technologiami. Nie obyło się także bez elementów zaskoczenia.  Na łamach naszego serwisu często prezentujemy Wam koncepcje różnych rozwiązań technologicznych i produktów, które w przyszłości mogą zmienić świat. Choć poziom zaawansowania drukarek 3D pozostawia jeszcze wiele do życzenia ich potencjał objawił się już w wielu dziedzinach - przemyśle spożywczym (Foodini drukuje jedzenie), branży motoryzacyjnej i elektronicznej (pierwsza drukarka wykorzystująca włókna węglowe i szklane), medycynie (Chińczycy wydrukowali zdrową nerkę), kosmetyce (ta drukarka zrobi Ci tatuaż).

 

Chcieliśmy, by odbierający nagrody goście poczuli, że otrzymują od nas coś wyjątkowego. Dlatego zdecydowaliśmy się wykonać statuetki właśnie w technologii druku 3D. Ich projektem zajął się nasz dyrektor artystyczny, natomiast właściwego wykonania podjęła się poznańska firma Omni 3D, która także podczas gali prezentowała na żywo sposób działania urządzenia.

Patronem medialnym Tech Trendów 2014 była radiowa Trójka
(relację radiową z gali możemy wysłuchać tutaj),
patronem merytorycznym: IDC Poland,
zaś partnerami technologicznymi: Modecom oraz Omni3D

 

Nagrody produkt roku CHIP-a

 

Chociaż za nominacje produktów w 20 kategoriach odpowiadali pracownicy naszego magazynu i laboratorium to Wy, drodzy Czytelnicy, wybraliście właściwych zwycięzców poprzez oddawanie głosów na stronie produktroku.chip.pl. Doceniliście wszechstronność i uniwersalność urządzeń takich jak Wacom Cintiq Companion, Lenovo Yoga Pro-2 czy Transformer Book T100. Powody do radości miały także następujące firmy: Seagate, Western Digital, TomTom, TP-Link, Kaspersky Lab, Dune, Epson, Canon, HP, Zotac, LG, Gigabyte, Intel, Microsoft, Sony i Samsung.  Choć zewsząd producenci atakują nas nowymi projektami smartwatchy czy inteligentnych okularów jako Technologię Roku postanowiliście wyróżnić elastyczne ekrany.

Nagrody CRN Polska

Postać roku IT - Paweł Wojtunik, szef CBA
Postać roku IT - Paweł Wojtunik, szef CBA

 

Z okazji 25-lecia polskiego rynku IT redakcja CRN Polska uhonorowała sześć firm, które tworzyły zręby polskiej branży IT od co najmniej początku lat 90-tych. Firmy te wyróżniają się nie tylko polskim rodowodem, ale także szefostwem, które nie zmieniło się od początku działalności. W ten sposób redakcja CRN Polska uhonorowała nie tylko firmy lecz przede wszystkim ojców-założycieli polskiego rynku IT, którzy wytrwale przewodzą swoimi placówkami do dnia dzisiejszego. W grupie nagrodzonych znaleźli się: Action, Comarch, InsERT, NTT System, Veracomp i Wilk Elektronik.

W plebiscycie zorganizowanym wśród czytelników magazynu CRN Polska tytuł Postaci Rynku IT za 2013 rok otrzymał Andrzej Przybyło – prezes zarządu AB SA, czołowego dystrybutora IT w Europie Środkowo-wschodniej. Dystrybutorem Roku 2013 okazała się firma AB SA, a zaszczytny tytuł Producenta Roku 2013 głosujący przyznali Lenovo.

Branża informatyczna nie spodziewała się nagrody Postaci Rynku IT dla Pawła Wojtunika - szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego za zaangażowanie w tropieniu nieprawidłowości przetargowych w branży IT.

Najlepszymi Handlowcami Roku 2013 zostali: Damian Michalczyk z firmy AB SA i Krzysztof Wysokiński z ABC Daty oraz Beata Słonecka z Max Computers.  Z kolei redakcja CRN Polska obdarzyła tytułem Postaci Rynku IT za rok 2013 Mariusza Kochańskiego, członka zarządu Veracompu, największego polskiego dystrybutora zaawansowanych technologii informatycznych w Europie Środkowo-wschodniej. W tym roku przyznano też nagrodę specjalną - Debiut Roku 2013 w kanale dystrybucyjnym dla firmy Emerson Network Power,  za wyjątkowo dynamiczne i zwieńczone sukcesem starania o rozwój sieci partnerów.

Dodaj komentarz 1 komentarz
acomp
acomp 2014.04.16 09:01
Bardzo dobry wybór dokonany przez czytelników CRN i Chip-a. Pamiętam początki firmy Wilk czy NTT oraz Action z którymi współpracuję do dzisiejszego dnia.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 15.04.2014
Tagi producenckie: chip, crn
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2241

 

 

CENEO Kup najtaniej
Belkin Gniazdo antyprzepięciowe 306J, 2USB Fr (BSV103CA) Belkin Gniazdo antyprzepięciowe 306J, 2USB Fr (BSV103CA)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS K751LJ-TY137H ASUS K751LJ-TY137H
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1,4 Zf/2 Nikon Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1,4 Zf/2 Nikon
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EDH3488GDE Electrolux EDH3488GDE
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu


Video
nowe filmy

Galerie
zdjęcia
Serwis 1
Serwis 2