Damian Kwiek

SI

Sztuczna inteligencja pod kontrolą dzięki ścisłemu połączeniu z człowiekiem

Fantastyka naukowa wieszczy ten kierunek cierpliwie. Gra “Cyberpunk 2020”, filmy “Ghost in the Shell”, “Blade Runner”, “Terminator”, czy od nieco innej strony “Lucy”. A od kilku lat na poważnie ruszają testy z wpinaniem do organizmu człowieka chipów. Etycy i filozofowie otwartym tekstem ostrzegają przed wyzwaniem oraz zagrożeniami transhumanizmu, czyli bezprecedensowej przemiany, którą stopniowo będziemy przechodzili.…
Smartfony

Nokia 8 „połączy ludzi” jak dawniej?

Telefon oznaczony "8", wyprodukowany przez startup z Finlandii, HMD Global, jest już w polskich sklepach. Kosztuje 2599 złotych. Urządzenie rozprowadza także sieć Play. To najważniejszy smartfon wprowadzony na rynek w aktualnej erze Nokii.

Restart

11 lipca 2017 roku to dla nowego CHIP-a ważny dzień. Drugi kluczowy moment po przejęciu portalu przez zespół 2 miesiące temu. Zależało nam na stworzeniu serwisu, który będzie nowoczesny i wygodny. A przede wszystkim solidny merytorycznie.
Innowacje

Kontrolery, czujniki i moduły – w domu, który myśli

Podjeżdżasz do bramy swojej posesji, mrugasz światłami samochodu. Brama otwiera się, włączają się ogrodowe lampy, drzwi garażu otwarte. System sam wyłącza alarm i odsłania rolety okien. A już pół godziny temu zdalnie, smartfonem włączyłeś ekspres. Kawa jest gotowa.

Samsung Galaxy Note 8 w sierpniu

Według Agencji Reutera, nowy telefon zostanie pokazany światu w drugiej połowie sierpnia. Koreański portal informacyjny precyzuje, że może to być 26.VIII. Note 8 to następca urządzenia z wielkimi problemami - Galaxy Note 7 zapalał się i w konsekwencji musiał zniknąć z rynku.
spotify logo

Ponad 140 milionów słuchaczy Spotify

Spotify chwali się ogromną społecznością użytkowników. W bardzo licznym gronie, odwiedzających streamingową stronę, jest ponad 50 milionów płatnych subskrybentów. Ale portal ciągle na siebie nie zarabia.
kryptowaluta

ASUS i inni – będą kolejne karty do kryptowalut

ASUS, MSI i Colorful, według nieoficjalnych informacji, myślą o tym, żeby skorzystać na bitcoinowej gorączce. Tą ścieżką już idą AMD i Nvidia, które opracowują podzespoły, pomocne w "wydobywaniu" wirtualnego pieniądza.
comic con

CHIP LIVE: gwiazdy i cosplayerzy na ComicConie

W konwencie uczestniczą tysiące wystawców i miłośników pięknych, kolorowych światów. Na ComicCon przyjechali, kochający seriale, filmy, gry, komiksy i książki, poświęcone fantastyce. Poniżej relacjonujemy konwent.