Przeglądasz: Marcin Chmielewski

Tylko co dziesiąty programista to kobieta

Choć praca w branży nowych technologii jest atrakcyjna i dobrze płatna, niewiele kobiet decyduje się na taką ścieżkę kariery. Tylko 9 proc. kobiet pracuje jako programistki, niewielki ich odsetek pełni też kierownicze funkcje w branży teleinformatycznej. Przyczyny takiego stanu rzeczy trzeba szukać już na etapie wyboru kierunku studiów.

Rosja na celowniku Anonymous

Dzięki Anonymous wyciekło do 500 MB danych z wewnętrznej bazy SQL rosyjskiego portalu zatrudnienia Crownservice.ru.

UPC testuje Internet 500 Mbps i telewizję mobilną

UPC rozpoczyna testy szybkiego internetu 500 Mb/s i darmowego Wi-Fi dla klientów. Operator pracuje również nad rozwiązaniem oferującym dostęp do telewizji m.in. na tabletach. Ma ono wejść w życie jeszcze przed mundialem w Brazylii.

Hakerzy coraz skuteczniejsi. Wykradli 552 miliony tożsamości

552 miliony ujawnionych tożsamości w hakerskich włamaniach do sieci informatycznych dużych firm – to bilans 2013 roku według raportu firmy Symantec. Coraz bardziej narażone są nasze telefony i konta na portalach społecznościowych, a użytkownicy wciąż mają problemy z poprawnym zabezpieczaniem swoich osobistych urządzeń.

Hakerzy zabierają się za telewizory i… lodówki

E-maile wysłane z lodówki? Brzmi jak science fiction? Już niedługo może stać się to naszą codziennością. Producenci z branży AGD i RTV kuszą klientów sprzętami umożliwiającymi łączenie się z Internetem. Inteligentne urządzenia to jednak nie tylko duże udogodnienie dla użytkowników, ale także kolejna furtka dla cyberprzestępców.

To najtańsza wersja iPhone 5C

Gdy czekaliśmy na premierę iPhone'a 5S, wiedzieliśmy, że światło dzienne ujrzy także tańsza, plastikowa wersja iPhone'a 5. Okazało się jednak, że wcale tania nie jest.