Przeglądasz: Wintermute

Notebooki

ThinkPad na 25 urodziny marki?

ThinkPad 25 Anniversary Edition będzie miał 14-calowy ekran, procesor Intel Core i7 oraz 16 GB RAM-u. A także wszystko z czego słyną od wielu lat biznesowe ThinkPady.

Intel oficjalnie: wszystko o układach Core 8 generacji

Gigant z Santa Clara oficjalnie potwierdził, że cała seria nowych procesorów Intel Core ósmej generacji zadebiutuje na całym świecie 5 października. Wiemy już dziś czego możemy się spodziewać, ponieważ Intel ujawnił pełną specyfikację nowych układów. Jedyna niewiadoma to wyniki testów, na te obowiązuje embargo do dnia rynkowej premiery.
iphone 8 plus - aparat

iPhone 8 Plus nowym królem mobilnej fotografii

Serwis DxOMark opublikował właśnie wyniki testów systemu rejestracji obrazu wbudowanego w najnowszy smartfon Apple: iPhone 8 Plus. Rezultaty są ponoć na tyle dobre, że testerzy DxO otwarcie stwierdzili, że lepszego aparatu w smartfonie nie mieli.

Uwaga, atak wykorzystujący CCleanera ma drugie dno

Zgodnie z wynikami analizy przeprowadzonej przez ekspertów ds. bezpieczeństwa firmy Talos Group pracującej dla koncernu Cisco, atak wykorzystujący popularne oprogramowanie CCleaner okazał się gorszy, niż początkowo przypuszczano. Znaleziono dowód, że przestępcom udało się za jego pomocą zainfekować komputery firm z branży technologicznej.
McLaren Ultimate Vision GT

McLaren zaprojektował auto specjalnie dla graczy

Dotychczasowy model współpracy producentów aut z producentami gier opierał się najczęściej na licencji. Oznaczało to, że wydawca gry komputerowej mógł korzystać z istniejących projektów rzeczywistych aut. McLaren we współpracy z producentami gry Gran Turismo na konsolę PlayStation 4 przełamał ten schemat.

AMD przechodzi na 12 nm proces technologiczny

Na konferencji GlobalFoundries Technology Conference, Mark Papermaster, szef technologii w AMD (CTO - Chief Technology Officer) ogłosił, że "graficzne i konsumenckie produkty", czyli procesory ogólnego przeznaczenia (Ryzeny) i układy graficzne (Vega) w przyszłym roku będą produkowane z wykorzystaniem 12 nanometrowego procesu technologicznego.

Maszyny vs. ludzie

"Uczenie maszynowe" pojawia się dziś na każdym kroku w informacjach, dotyczących branży IT i nowoczesnych technologii. Jednak czym jest tak naprawdę? W jaki sposób maszyny gromadzą umiejętności i wiedzę? Czas na podróż po świecie uczących się i samouczących się urządzeń.

VW: Potężna ofensywa na rynku aut elektrycznych i autonomicznych

Tesla ma problem. I nie chodzi nam o możliwy spadek wartości akcji tej spółki o czym niedawno pisał u nas Jacek Tomczyk, ale o to, że giganci branży motoryzacyjnej na poważnie zabrali się za elektryczność i autonomię na czterech kołach. Dziś kilka słów na temat stanu aktualnego i planów koncernu Volkswagen.
Ludzkie DNA

SI w roli dr House’a

Założona w 2011 roku firma Sophia Genetics otrzymała dofinansowanie z funduszy inwestycyjnych w kwocie 30 milionów dolarów. Inwestorzy dali przekonać się mottu spółki "Najbardziej zaawansowana sztuczna inteligencja dla medycyny napędzanej danymi".
Amazon logo

Mobilny Amazon dostępny po polsku

Amazon opublikował nową wersję swojej aplikacji mobilnej na platformy Android i iOS, przygotowując w pełni polskojęzyczne wydanie programu. Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play i App Store. Użytkownicy wcześniejszych wydań programu otrzymają polskojęzyczną wersję dokonując aktualizacji.
nokia 9 - nieoficjalny render Smartfony

Mamy grafiki i dane techniczne Nokii 9

Fińska firma HMD Global co chwilę wypuszcza nowe modele telefonów. Startup, który stoi za Nokią w ciągu 9 miesięcy istnienia wprowadził na rynek 10 urządzeń. A teraz przychodzi zapowiedź kolejnego, tym razem z najwyższej półki.

20 lat odysei kosmicznej sondy Cassini

"Widziałam rzeczy, w które Wy, ludzie byście nie uwierzyli... pierścienie Saturna lśniące w promieniach Słońca... sięgające czerni kosmosu fontanny lodu na Enceladusie... rzeki i morza płynnych węglowodorów na Tytanie smagane deszczem z metanu... patrzyłam na błyski zorzy w polu magnetycznym gazowego giganta... czas umierać..." - być może tak wyglądałby ostatni komunikat Cassini nadany dziś tuż…
Kaspersky Lab, wektory ataku na inteligentny samochód

Kaspersky prezentuje zabezpieczenia dla samochodów

Na wystawie IAA 2017 we Frankfurcie, Kaspersky Lab we współpracy z AVL Software and Functions GmbH zaprezentował Secure Communication Unit (SCU) - prototyp rozwiązania mającego skutecznie chronić łączność pomiędzy usieciowionymi komponentami coraz bardziej usieciowionych samochodów.
sonda cassini

Ostatnie godziny sondy Cassini

Dziś, przed godziną 14, sonda Cassini po blisko dwudziestu latach w służbie nauki zanurzy się w atmosferę Saturna i tym samym zakończy swój żywot.

DeepSearch: nowa wyszukiwarka szanująca prywatność

Opracowano zupełnie nową wyszukiwarkę internetową, której "nie obchodzi" kim jesteś, skąd pochodzisz, co kupujesz w sieci itp. DeepSearch jest rozwiązaniem działającym zupełnie niezależnie od takich potentatów jak Google czy Bing.
Samochody autonomiczne

Jak to działa: autonomiczne auta

Autonomiczne samochody, czy w ogóle autonomiczne pojazdy to w obiegowej opinii urządzenia, które potrafią same robić to, co robiłyby, gdyby kierował nimi człowiek. To błąd. Potrafią znacznie więcej. Zajrzyjmy do świata autonomicznych wehikułów przez pryzmat najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.