Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci E-handel Bozon Higgsa do kupienia na eBay’u

Tanio, tanio! Okazja! Który idiota kupi?

Bozon Higgsa do kupienia na eBay’u

Widzieliśmy już wiele przekrętów na eBay’u, ale ten jest tak przeuroczy, że postanowiliśmy się podzielić tym znaleziskiem.

 

Tam w środku są bozony Higgsa. Takie malutkie, więc ich nie widać

Tam w środku są bozony Higgsa. Takie malutkie, więc ich nie widać

Na fali sensacyjnego odkrycia naukowego, które najprawdopodobniej udowadniają istnienie bozonu Higgsa, cząsteczki kluczowej dla rozwoju nowoczesnej fizyki, kilkoro cwaniaczków postanowiło wykorzystać popularność tych słów kluczowych. Na portalu eBay pojawiły się „Boskie Cząsteczki”, które możesz kupić za dolara. Zamknięte w słoiku. Skusisz się?

 

 

 

 

NikonNikkor
NikonNikkor 2012.07.05 15:43
Ziemia
mlody969
mlody969 2012.07.05 15:52
Nie kupie, kupiłem już za niższą cenę
Gość IP: 91.143.72.* 2012.07.05 16:10
WOW Bede mogl sobie nadac MASE to lepsze niz sterydy.
Gość IP: 80.175.162.* 2012.07.05 16:15
Najzabawniejsze jest to, że to NIE PRZEKRĘT!

Bozony są wszędzie :-)
Gość IP: 77.237.14.* 2012.07.05 16:20
...a który idiota o tym pisze artykuł ;>
Gość IP: 81.219.244.* 2012.07.05 16:57
Dlaczego zaraz przekręt? Przecież pisze prawdę. To tak jakby sprzedawał powietrze w słoiku... Poza tym, za dolara to wcale nie tak drogo. Słoik może być tyle wart.
ruth
ruth 2012.07.05 20:48
Po ile kilo ?
Gość IP: 87.204.34.* 2012.07.05 21:49
@ruth: A ile bylabys w stanie zaplacic ? Mozemy sie potargowac.;-)
mlody969
mlody969 2012.07.05 23:23
Obawiam się że w sportowym dopingu to się nie przyda - za mała wielkość aby odpowiednio odmierzyć. chyba że dadzą bozona i 1g wypełniacza ;)
Mlody45
Mlody45 2012.07.05 23:48
Nie podaliście kosztów przesyłki :( Ciekawe ile przesłąnie bozona do Polski kosztuje.
Gość IP: 83.238.137.* 2012.07.06 01:09
Czy słoiczek przedstawiony na fotografii to nie przypadkiem "probówka" używana powszechnie w szpitalach wojskowych w Niemczech Wschodnich do za przeproszeniem próbek stolca?
jacoool
jacoool 2012.07.06 10:50
Słoiczek fajny, chyba kupie i pojadę do lasu, to sobie sam bozonów nałapię :-p))))))).
mlody969
mlody969 2012.07.06 11:03
"Najzabawniejsze jest to, że to NIE PRZEKRĘT!

Bozony są wszędzie :-)"

No niestety nie. Higgs to nie jest jakaś tam cząstka która sobie lata swobodnie. Higgs to jest cząstka która dopiero powstanie przy odpowiednich warunkach z innych cząstek. LHC to nie jest jakiś mega mikroskop przez który szuka się cząstek, LHC to jest maszyna w której są poszukiwane produkty rozpadu innych cząstek
Gość IP: 94.170.213.* 2012.07.06 12:47
Cos dla kreacjonistow

Boska czastka - dla boskich idiotow..
Gość IP: 46.151.72.* 2012.07.06 13:50
Zorientowani w temacie wiedzą, że to nie przekręt - buteleczka faktycznie zawiera przenajróżniejsze cząstki: elektrony, protony, neutrony, kwarki i bozony - w tym Higgsa. Co ciekawsze zawiera również pole Higgsa, ciekawe czy sprzedający o tym wiedział, co sprzedaje w gratisie.
Gość IP: 83.2.128.* 2012.07.06 17:48
Jak idę do kibla to mam bozony za darmo
mlody969
mlody969 2012.07.06 18:55
"Zorientowani w temacie wiedzą, że to nie przekręt - buteleczka faktycznie zawiera przenajróżniejsze cząstki: elektrony, protony, neutrony, kwarki i bozony - w tym Higgsa"

Zorientowani w temacie wiedzą ze LHC nie tyle pozwolił na zaobserwowanie Higgsa ale na jego stworzenie. To nie jest tak że Higgs sobie gdzieś ot tak lata i w CERNie go zaobserwowali. W CERNie po prostu łupnęli protonami z taką energią że jednym z wyników rozpadu był Higgs
Gość IP: 68.84.47.* 2012.07.06 21:08
Bozon jest bardzo nietrwały! W rzeczywistości nie istnieje! Jego chwilową obecność stwierdzono na podstawie obserwacji produktów jego rozpadu, i tyle... Ja też np. stwierdzam obecność ptaków, bo mi obsrywają samochód... ;)
acomp
acomp 2012.07.07 11:06
Naiwnych można znaleźć wszędzie nawet na eBay"u
Siridar
Siridar 2012.07.08 15:29
@mlody969
Idź się poucz o modelu standardowym. I nie Higgs, tylko bozon Higgsa.
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 05.07.2012
Tagi producenckie: ebay
ŹRÓDŁO: Neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 13895
CENEO KUP NAJTANIEJ
4World 03196 4World 03196
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TC-NC9000S3E-2MP-ES - TIANDY KAMERA KOMPAKTOWA STARLIGHT TC-NC9000S3E-2MP-ES - TIANDY KAMERA KOMPAKTOWA STARLIGHT
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Qpad 5K Czarna (GMYQP5K) Qpad 5K Czarna (GMYQP5K)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SPIRE (SP06015S1M3) SPIRE (SP06015S1M3)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu