Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Download

rozwiń

Opera 12.11

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Data dodania: 23.11.2012
Wersja językowa: polski
Licencja: bezpłatna
System operacyjny: Windows
Rozmiar: 12,17 MB

Pełny opis

Popularna, szybka przeglądarka internetowa, rozwijana zgodnie z najnowszymi, obowiązującymi standardami sieciowymi.

Pierwszą zmianą, która od razu rzuca się w oczy, to nowe możliwości dopasowania interfejsu do swoich potrzeb. Opera od zawsze była wysoce konfigurowalna, bez potrzeby instalowania jakichkolwiek rozszerzeń i dodatków. Teraz mamy jeszcze większe możliwości, dzięki obsłudze motywów. W repozytorium przeglądarki pojawił się nowy dział, w którym już teraz dostępne są dziesiątki tychże zestawów, które wpływają na cały interfejs aplikacji. W zależności od gustu i preferencji możesz zmienić wygląd Opery na taki, jaki ci odpowiada.

Nowa Opera to jednak nie tylko „błyskotki”. Wiele się zmieniło również od strony technicznej. Przeglądarka jest jeszcze lżejsza i jeszcze szybsza. Do tego nas przyzwyczaiła jednak zarówno Opera, jak i konkurencja. To, co wyróżni Operę 12 to 64-bitowa edycja przeglądarki, która nareszcie będzie w stanie w pełni wykorzystać możliwości naszego komputera.

Dodatkowo, Opera postanowiła wprowadzić nowy mechanizm obsługi wtyczek. Od teraz uruchamiane one są w osobnym procesie, co znacznie zwiększa stabilność aplikacji. Wtyczka Flash Player zaczęła działać niestabilnie? Nie szkodzi. Jej awaria nie wpłynie na pracę samej przeglądarki.

Opera 12 to również jeszcze bardziej czytelne informacje o zabezpieczeniach danej witryny i ewentualnym naruszaniu przez nią prywatności. Za pomocą czytelnych kolorów i ikon wiemy, czy strona jest szyfrowana, czy jest zaufana, a także czy chce skorzystać z geolokalizacji lub naszej kamery internetowej (do tego ostatniego pojawiło się dedykowane API).

Pojawiła się też obsługa akceleracji sprzętowej. Niestety, na razie w eksperymentalnej wersji, domyślnie wyłączone. Mimo tego, ciężko narzekać na prędkość działania aplikacji. To światowa czołówka, która nie odstaje od konkurencji.

 

 

Dodaj komentarz 0 komentarzy

 

 

CENEO Kup najtaniej
Garmin Dezl 570LMT Europe (020-00033-99) Garmin Dezl 570LMT Europe (020-00033-99)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FiiO E11k (e 11 k) FiiO E11k (e 11 k)
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Plantronics Savi W420 Plantronics Savi W420
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AKG K 550 MKII AKG K 550 MKII
Dostępny w 22 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bio Groom Odżywka Natural Oatmeal 355ml Bio Groom Odżywka Natural Oatmeal 355ml
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu


Video
nowe filmy

Galerie
zdjęcia
Serwis 1
Serwis 2