Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Download

rozwiń

Calibre 0.8.70

Kategoria: E-booki
Data dodania: 22.09.2012
Wersja językowa: polski
Licencja: bezpłatna
System operacyjny: Windows
Rozmiar: 47,72 MB

Pełny opis

Wielozadaniowe narzędzie do konwersji, czytania i zarządzania twoją kolekcją e-booków.

Każdy, kto czyta, bądź chce zacząć czytać książki w formie elektronicznej powinien wypróbować ten darmowy program. Calibre potrafi zorganizować naszą kolekcję, na wzór najlepszych bibliotek multimediów. Książki sortowane są według klucza o nazwie logiczna książka (logical book), co w praktyce oznacza, że jeden wpis może przechowywać dane o wszystkich posiadanych przez nas formatach jednego tytułu.

Program oferuje sortowanie biblioteki według następujących kryteriów: tytuł, autor, data dodania, data wydania, rozmiar, ocena, etc. - przeszukiwanie rozrastającej się kolekcji ułatwia dodatkowo zaawansowany mechanizm wyszukiwania. Listę swoich książek użytkownik za pomocą kilku kliknięć może wyeksportować do pliku tekstowego, nie przejmując się brakującymi opisami niektórych pozycji - program potrafi wyszukiwać informacje o większości tytułów w sieci, opierając się o tytuł, nazwisko autora lub informacje ISBN.

Aplikacja świetnie radzi sobie również z konwersją większości formatów używanych przez wydawców e-booków. Podczas konwersji do wybranego formatu, użytkownik ma możliwość zmiany rozmiaru czcionek, w celu dostosowania ich do swojego czytnika. Calibre wykrywa (jeśli istnieje) oraz pozwala na stworzenie struktury e-booka, tj. rozdziałów czy spisu treści.

Autorzy nie zapomnieli również o automatyzacji procesu przenoszenia książek z naszego komputera na nasz czytnik mobilny. Lista obsługiwanych urządzeń dostępna jest pod tym adresem. Jeśli posiadamy więcej niż jeden format przenoszonego przez nas tytułu, Calibre wybierze najbardziej optymalny pod kątem naszego czytnika. Jeśli takiego nie znajdzie, automatycznie skonwertuje książkę przed przeniesieniem.

Nie należy również zapominać o samym czytniku książek, wbudowanym w program. Jak na "funkcję dodatkową", niczego mu nie brakuje. W wygodny sposób wyświetla spis treści, obsługuje zakładki, CSS, świetnie radzi sobie z przygotowaniem tekstu do druku, wyszukiwaniem fraz, kopiowaniem, czy zmianą wyglądu, bądź czcionek.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz 0 komentarzy

 

 

CENEO Kup najtaniej
Samsung Powerbot VR20J9040WG Samsung Powerbot VR20J9040WG
Dostępny w 18 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Torba na aparat fotograficzny na ramię Ocus Milo szaro-zielona Torba na aparat fotograficzny na ramię Ocus Milo szaro-zielona
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Duracell LR20 Plus Duracell LR20 Plus
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mighty Bright White Miniflex LED Ereader Light Mighty Bright White Miniflex LED Ereader Light
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu


Video
nowe filmy

Galerie
zdjęcia
Serwis 1
Serwis 2