Brother – DCP-357C – czyszczenie głowic


 • Uczestnik
  Punkty: 9 639
  chudi #508139

  Witam, Czy ww drukarce jest możliwość zapanowania nad automatycznym czyszczeniem głowic po włączeniu zasilania? – to czyszczenie zżera bardzo szybko tusz:( Gdzieś/kiedyś było info, że można zmienić w sterownikach profil drukarki, ale niestety nie było napisane jak:( Pozdrawiam


 • Uczestnik
  Punkty: 0
  hlurnyk #567940

  nie mozna. rozwiazniem tu bedzie – wlacznie drukarki tylko i wylacznie w momencie kiedy bedziesz jej uzywal. pozdrawiam


 • Uczestnik
  Punkty: 9 639
  chudi #568590

  właśnie tak robiłem… i zeżarło bardzo szybko:(


 • Uczestnik
  Punkty: 11 084
  APC101 #572958

  Też mam ten sam problem z drukarka brothera DCP-135C, pisałem nawet do pomocy technicznej brother, ale odpisali, że drukarka czyści codziennie głowice dla wysokiej jakości wydruków i zachowania jej żywotności. Pozostaje tak jak napisał mój przedmówca wyłączanie jej i użytkowanie w razie potrzeby. A te pigmenty dołączone w zastawie startowym prawdopodobnie maja ograniczona pojemność dlatego tak szybko się zużyły (moje tez). Radzę kupić dobre zamienniki np Active jet, które są dużo tańsze od oryginalnych i mam wrażenie, że starczą na dłużej, trochę już drukowałem.


 • Uczestnik
  Punkty: 9 639
  chudi #573083

  może jest jednak jakaś możliwość np. poprzez edycję rejestrów na wyłączenie czyszczenia głowic?


 • Uczestnik
  Punkty: 9 340
  lucas160 #579456

  Nie ma możliwości wyłączenia automatycznego czyszczenia głowic, funkcja ta jest po to aby nie zasechł ci tusz. W przypadku zaschnięcia tuszu uszkodzeniu ulega głowica drukująca, której koszt wymiany jest droższy od nowej drukarki. Dlatego też nie powinieneś jej odłączać od prądu, ponadto gdy podłączasz ją ponownie drukarka przeprowadza pełne czyszczenie głowic, na które idzie nieporównywalnie więcej atramentu niż w przypadku zwykłego serwisowego czyszczenia. Jeśli nie chcesz żeby ci czyściła codziennie głowicę musisz drukować coś co jakieś 2-3dni, najlepiej jak będzie też trochę koloru (wystarczy 4-5stron i ze 2 linijki teksu w kolorze)


 • Uczestnik
  Punkty: 26 486
  teczowy #579462

  … tak jak przedmówca pisze, wyłączyć się nieda… … natomiast chciałem tylko dodać od siebie, że wszystkie drukarki mają dodawane tusze i tonery o pomniejszonej wielkości, takie małe conieco, aby tylko zacząć drukować, dlatego kupując drukarkę należy od razu zaopatrzyć się w zapasowe…


 • Uczestnik
  Punkty: 9 460
  duzix #581526

  Moim zdaniem bardzo dobry patent z tym czyszczeniem. Masz gwarancję, że głowica nie zaschnie, zwiększa to na pewno „czas życia” głowicy. Przy cenie zamienników chociażby ActiveJET AB-1000 (BK,C,M,Y) 20 zł za sztukę, zużycie tuszu na czyszczenie głowicy nie wpływa znaczącą na koszt eksploatacji urządzenia, a wręcz przeciwnie, przedłuża jej żywotność.

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.