Defragmentator dysku

Opublikowane w: Windows


 • Uczestnik
  Punkty: 5 966
  damianGR83 w #583681

  Witam, potrzebuje dobrego defragmentatora dysku bo ten systemowy…., nie jestem z niego zadowolony. Zna ktoś może jakiś dobry defragmentator? Najlepiej darmowy.


  Uczestnik
  Punkty: 5 966
  damianGR83 w #509782

  Ja używam disk defrag, jest dobry


  Uczestnik
  Punkty: 4 142
  M4r14N w #583682

  Polecam PerfectDisk 10. Dużo ciekawych opcji, świetnie konfigurowalny, ale jeśli nie chcesz się grzebać, łatwy w obsłudze. Wersja 30-dniowa dostępna w wielu miejscach w sieci, ale jej funkcjonalność jest wystarczająca. O wiele wydajniejszy od tego windowsowego.


  Uczestnik
  Punkty: 13 094
  Georgio w #583683

  Ja polecam AusLogics Disk Defrag Świetnie sie spisuje, używałem już kilka razy na różnych kompach. Naprawdę dobry.


  Uczestnik
  Punkty: 21 736
  dowlander w #583686

  Ja polecam Diskeeper Lite. Zobacz w internecie, jest wiele dobrych opinii o tym programie. Znajdziesz go tutaj – http://download.chip.eu/pl/download_pl_33905.html


  Uczestnik
  Punkty: 10 990
  ted w #583694

  Witam Ja używam defragmentatora dysku wbudowanego w system operacyjny XP i jak dotąd nie mam zaszczerzeń do niego. Może nie jest szybki ale jest darmowy i nie obciąża dodatkowo systemu.


  Uczestnik
  Punkty: 4 142
  M4r14N w #583697

  Jakiej konfiguracji sprzętowej używasz? Pytam, bo mam dość słaby komputer i z dziwnych powodów podczas używania systemowego defragmentatora muszę wyłączyć wszystkie aplikacje, włącznie (albo szczególnie) z AV, nie mogę też używać FF czy edytora tekstu, bo przy każdym „ruchu” defragmentator durnieje i zaczyna od nowa (kiedy defragmentuję partycję systemową). Poza tym obciążenie systemu w normie.


  Uczestnik
  Punkty: 10 990
  ted w #583701

  Jakiej konfiguracji sprzętowej używasz? Pytam, bo mam dość słaby komputer i z dziwnych powodów podczas używania systemowego defragmentatora muszę wyłączyć wszystkie aplikacje, włącznie (albo szczególnie) z AV, nie mogę też używać FF czy edytora tekstu, bo przy każdym „ruchu” defragmentator durnieje i zaczyna od nowa (kiedy defragmentuję partycję systemową). Poza tym obciążenie systemu w normie.[/quote] M4r14N Twój komputer i defragmentator zachowują się „normalnie” tzn. uruchomienie defragmentacji dysku np. w XP wiąże się z koniecznością wyłączenia wszystkich programów a nawet tak jak piszesz wygaszacza ekranu. Nie zrobienie tego powoduje przerwanie pracy defragmentatora. Ja zawsze wygaszacz ekranu ustawiam na 99 min. pozdrawiam


  Uczestnik
  Punkty: 4 142
  M4r14N w #583704

  @tad Chciałem się trochę podroczyć, nie gniewaj się. Chodzi o to, że jest ogromna różnica możliwościach tego systemowego defragmentatora i innych aplikacji. Nie wiem jak pozostałe, ale np. PerfectDisk pozwala na wybranie do defragmentacji np. konkretnego pliku. Ma też wiele opcji przydatnych dla kogoś, kto chce maksymalnie zoptymalizować pracę swojego dysku. Może te zaawansowane defragmentatory nie są przydatne w codziennej pracy, ale dodają jakiś procent prędkości dysku, co np. dla mnie czasem ma znaczenie (lubię niekiedy mocno przeciążyć PC), szczególnie bardzo szybki odczyt danych z HDD. Tym kierowałem się m.in. przy wyborze dysku.


  Uczestnik
  Punkty: 10 990
  ted w #583707

  Spoko;-) Wiem, że defragmentator systemowy nie jest idealny ale jest darmowy. Wiem, że nie ma tych wszystkich bajerów o których piszesz ale systematyczne porządkowanie dysku powoduje że nie są mi one potrzebne. M4r14N Z przyjemnością wysłucham twoich argumentów za PerfectDisk;-)


  Uczestnik
  Punkty: 10 202
  misiex w #583716

  Ja polecam tobie autologics disk defrag: szybki, darmowy i SKUTECZNY ten systemowy to zwykłe „cztery litery„ czasami jak dużo zainstalujesz czy pobuszujesz na dysku i tego użyjesz to poczujesz różnice. Są także inne UltraDefrag, defraggier(nie wiem czy się z nim nie myle), i te co koledzy z góry wymieniają. Pyzdr.


  Uczestnik
  Punkty: 12 724
  SufferMaker w #583718

  Darmowy nie znaczy zawsze dobry, choc w wiekszosci przypadku jednak tak jest. Jezeli chce uzyskac perfekcyjny efekt zdefragmentowanego dysku uzyj tego programu http://www.oo-software.com/home/en/products/oodefrag/index.html Jest to profesjonalne narzedzie stworzone tylko i wylacznie w tym celu. Jesli natomiast wolisz cos darmowego i po polsku to polecam http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2757&IObit+Smart+Defrag+1.10. Gdy go wyprobowalem to nie wierzylem wlasnym oczom co taki maly programi moze zdzialac na moim dysku oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu


  Członek
  Punkty: 50
  archiwum w #583913

  Osobiście używam O&O Defrag. Ujął mnie dobrymi wynikami w pomiarach laboratoryjnych oraz „małymi rzeczami, które cieszą”, czyli na przykład wygaszacz ekranu który defragmentuje dyski jak nie siedzimy przy komputerze, czy też inne algorytmy układania plików w zależności od zastosowań dysku. Niestety, nie jest darmowy…


  Uczestnik
  Punkty: 18 990
  kruper11 w #583916

  IMO jedyny sensowny też niestety nie darmowy RAXCO Perfectdisk 10 najnowszy… skutecznosc 99.2 procenta bardzo szybki…jako jedyny program posiada certyfikat Microsoftu i oficjalną rekomendację GOLD… program jest świetny polecam;)


  Uczestnik
  Punkty: 39 402
  pl_m w #596354

  Przepraszam ze odgrzewam stary temat ale nie ma sensu zakładac nowego o tym samym. Mam pytanie, zna moze ktos stronke z wiarygodnymi rankingami programow do defragmentacji?

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.